رئیس فدراسیون والیبال: نخستین دانشکده تخصصی والیبال در ارومیه تاسیس می‌شود

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال که به ارومیه سفر کرده است، امروز (چهارشنبه) در مجمع سالیانه هیات والیبال این استان گفت: خداوند را شاکرم که توانستم بار دیگر در محل تولدم حضور یابم و در خدمت والیبالی‌های استان و ارومیه باشم. امروزه ارومیه امکاناتی در اختیار دارد و هر کمکی هم که از دست فدراسیون برآید کوتاهی نمی‌کنیم تا در راستای پیشرفت هر چه بیشتر والیبال استان گام برمی‌داریم.

رییس فدراسیون والیبال تصریح کرد: هیات والیبال آذربایجان غربی منسجم‌ترین و بهترین هیات در سطح کشور است که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری از امکانات بسیاری برخوردار است.

وی با بیان اینکه ورزش نخست ارومیه، والیبال است به گونه‌ای که می‌توان والیبال ارومیه را با فوتبال برزیل یاد کرد، گفت: باید مسئولان استان از این مهم محافظت کنند و تعلق خاطرهایی که در این میان وجود دارد، کنار گذاشته شود و افق دید خود را افزایش دهیم.

ضیایی اظهار داشت: در صورت تخصیص اعتبارات و با توجه به ظرفیت های خوب ارومیه در بحث والیبال و باشگاه داری، نخستین دانشکده تخصصی والیبال در این شهرستان احداث خواهد شد. درصدد هستیم دانشکده والیبال را احداث کنیم تا این رشته ورزشی به صورت علمی برای خانواده‌ها آموزش داده شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی مربیان و ورزشکاران خوبی به والیبال کشور معرفی کرده است، گفت: برای تداوم این موفقیت باید وحدت نظر و اجماع بین همه دست اندرکاران والیبال استان تقویت شود. اگر ارومیه مراقب تیم‌های خود نباشد، دچار سرنوشت بسیاری از تیم‌های دیگر می‌شود.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: برنامه لیگ جهانی سال ۲۰۱۸ بسته شده است و نمی‌توان بازی را در ارومیه برگزار کرد و باید تلاش خود را برای میزبانی قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۱۹ به کار گیریم. سالن ۱۲ هزار نفری یکی از نیازهای والیبال ارومیه است که اداره کل ورزش و جوانان استان باید در این زمینه حرکات خوبی انجام دهد.

وی در ادامه افزود: از سال آینده تیم های حاضر در سوپر لیگ نمیتوانند بیش از سه بازیکن ملی پوش جذب کنند و با جدیت بر اعمال این محدودیت ها نظارت خواهیم کرد.

در ادامه این مجمع رئیس هیات والیبال استان آذربایجان غربی نیز گفت: در سال ۹۵ هر برنامه‌ای که مصوب شده بود را انجام داده‌ایم که می‌توان به برنامه های استعدادیابی در سنین مختلف، برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری، برگزاری مسابقه‌های استانی به صورت مصور و مستند، دعوت به اردوها و شرکت در مسابقه‌های جهانی، احداث زمین والیبال ساحلی و آکادمی والیبال اشاره کرد.

کریم فروزان گفت: آکادمی والیبال ارومیه مراحل پایانی خود را طی می‌کند و در آینده در سطح استان و کشور به والیبال کمک خواهد کرد.

رئیس هیات والیبال آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات لیگ برتر والیبال گفت: این موارد باعث می شود که هم باشگاه، هم مربی، هم بازیکن و هم تماشاگر رنج ببرند. وقتی تیم ها با هشتاد میلیون تومان وارد لیگ می شوند، دیگر انگیزه‌ای برای سایر تیم‌ها نمی‌ماند. باید تلاش کنیم تا در تیم‌ها انگیزه ایجاد کنیم.

دیدار با استاندار آذربایجان غربی، جلسه با روسای هیات های والیبال شهرستان های استان، نشست صمیمی با جامعه والیبالی استان در اداره کل ورزش و جوانان و حضور در سالن مردمی روستای جارچیلو از دیگر برنامه های احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال در سفر یک روزه به ارومیه است.

46

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *