وزیر آموزش و پرورش: مدرسه‌های کپری یک نقطه سیاه در آموزش و پرورش ما است

بطحایی وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم با حضور در برنامه ذره‌بین رادیو تهران به سوالات مجری برنامه پاسخ داد که مهمترین محور‌های ارائه شده به شرح زیر می‌باشد:

*چون با محدودیت نیروی انسانی مواجه هستیم مجبوریم برخی کلاس‌های ابتدایی غیر استاندارد با بیش از 30 دانش آموز در کلاس داشته‌باشیم.

*لازم است ساعت آموزش مدارس تغییر کند ولی با توجه به برخی محدودیت‌ها در حال حاضر امکانش وجود ندارد.

* کیف‌های سنگین و حجیم مشکلات ساختاری و قامتی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند. از از تمامی همکارانم درخواست می‌کنم از حجم و وزن محتویات کیف‌ها بکاهند.

*قالبا آموخته‌های دانش‌آموزان در نظام آموزش فعلی در خارج از مدرسه کمتر قابل استفاده است و از طرف دیگر مهارتهای موردنیاز در خارج از مدرسه با آنها تمرین نمی‌شود.

*تا کنون تلاش‌هایی برای کاهش نقش کنکور بر برنامه‌های درسی و آموزش انجام شده ولی نتیجه‌ای نداشته است.

*باعث تأسف است که دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی درگیر کنکور و تست زدند شده‌آند. این باعث کسالت آور شدن محیط مدرسه شده است.

*خانواده ها به توصیه‌های مشاورها در انتخاب رشته اعتماد کنند.

*مدرسه‌های کپری یک نقطه سیاه در آموزش و پرورش ما است.

* در حال حاضر حدود 1000 کلاس خشتی و گلی و حدود 2000 کلاس کانکسی در کشور داریم.

* حدود یک سوم از کل کلاس‌های ما در فهرست تخریب و بازسازی می‌باشند.

*تعلیم و تربیت مانند اکسیژن می‌ماند و هیچ‌کس از جمله اتباع افغان‌ و خارجی را نمی‌توان از آن محروم کرد. از طرف دیگر در خصوص اتباع غیر ایرانی باید وزارت امورخارجه تصمیم بگیرد ولی بنا بر تاکید مقام معظم رهبری به صورت ویژه درحال پیگیری هستیم.

*آموزش پروش به صورت حرفه‌ای از فضای مجازی استفاده می‌کند و سعی می‌کند آموزش‌های لازم را به دانش آموزان بدهد تا این فرصت به تهدید تبدیل نشود

*در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان در انتظار گزارش واحد تحقیق تفحص مجلس هستیم.

 

47237

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *