۸هزار نفر در قالب طرح شب گردی همیان امام علی (ع) در ماه رمضان کمک‌رسانی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اردبیل؛ حسین دشتی در نشستی با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: باید از تمامی ظرفیت‌های ماه مبارک رمضان در امر کمک‌رسانی به فقرا ، نیازمندان ، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و … استفاده شود که خیران استان دراین امر بیشترین سهم را می‌تواند داشته باشند.

وی بابیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث بیمارستان‌سازی و حمایت از فقرا گام‌های بلندی را در سال‌های گذشته و سال جاری برداشته است، افزود: در ایام ماه مبارک رمضان به خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش طرح توزیع غذای گرم را خواهیم داشت که با همکاری خیرین و نیکوکاران انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از کمک‌رسانی ۲۶ خانواده تحت پوشش در سال ۹۶ خبر داد و افزود: از بخش کمک‌های مردمی در سال جاری بیش از ۲۶ میلیارد تومان کمک‌رسانی شده است.

 

دشتی از جمع‌آوری ۱۷ میلیارد تومان از طریق صندوق خیرین، ۴ میلیارد تومان از بخش صندوق صدقات خبر داد و یادآور شد: در سال جاری با افزایش چند برابری حقوق مستمری‌بگیران و خانواده‌های تحت پوشش از ۱۵۰ الی 465 هزار تومان رسید.

وی با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۸۰۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل است، عنوان کرد: ۱۰ هزار نفر از این خانواده‌ها و‌ایتام استان توسط خیرین حمایت می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از حمایت ۵ هزار 200 دانش‌آموز و ۸۰۰ دانشجو نیز خبر داد و افزود: یک هزار نفر از این دانش‌آموزان بدسرپرست و خانواده‌های فقیر نیازمند حامی و حمایت هستند که امیدواریم توسط خیران و از طریق رسانه‌ها و ‌خبرگزاری‌ها همه این دانش‌آموزان تحت حامی قرار گیرند.

دشتی ادامه داد: طی برنامه‌های انجام شده از ظرفیت خیران خارج از کشور در امر کمک‌رسانی و حمایت از فقرا و نیازمندان ازطریق امور بین‌الملل کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام می‌شود.

دشتی عنوان کرد: در برنامه ۵ ساله ششم مسکن ارزان قیمت و با تسهیلات بلاعوض در حمایت از فقرا و خانواده‌های تحت پوشش پرداخت می‌شود.

وی از اجرای طرح محسنین و مفتاح‌الجنه خبر داد و افزود: در ماه مبارک رمضان در قالب طرح مفتاح‌الجنه با حضور در خانه خانواده‌های تحت پوشش عیادت و دلجویی خواهد شد که از خیرین و مسؤولان استانی هم برای شرکت در این طرح عیادت دعوت می‌شود.

46

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *