«ترانه ایران» هنوز خانه ندارد/مادر نوزاد مراجعه نکرد

مرضیه فرشاد  با اشاره به آخرین وضعیت «ترانه ایران»؛ نوزادی که بیش از یک ماه گذشته در شهرستان مبارکه به عنوان نوزاد سرراهی پیدا شده بود، اظهار داشت: هنوز مادر این نوزاد برای نگهداری از فرزندش مر اجعه نکرده است و رسما نیز کسی برای حضانت این کودک درخواستی را اعلام نکرده است.

وی با بیان اینکه دادستان نیز هنوز حکم قضایی برای واگذاری این نوزاد به زوج‌های در صف انتظار را صادر نکرده است، ادامه داد: دلیل تاخیر در صدور حکم واگذاری این نوزاد به بهزیستی درج شرایط این نوزاد در شبکه‌های اجتماعی است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در استان اصفهان حدود دو هزار زوج در صف دریافت فرزندخواندگی هستند، ابراز داشت: از ابتدال سال جاری ۵۰ نوزاد به این زوج‌ها واگذار شده است.

وی تعداد نوزادان زیر سه سال موجود در خانه‌های کودک بهزیستی را ۴۸ نفر اعلام کرد و گفت: البته تعداد کودکان بالای سه سال موجود در خانه‌های کودک استان اصفهان حدود ۵۰۰ نفر است که شرایط واگذاری این کودکان به صورت امین موقت خواهد بود.

فرشاد در ادامه با بیان اینکه برخی از زوج‌های جوان کودکان سرراهی را پیدا کرده و تمایل به سرپرستی این کودک دارند، افزود: در این صورت زوج باید با مراجعه به دادگستری نسبت به درخواست شناسنامه اقدام کند و در این بخش تاییدیه بهزیستی در خصوص صلاحیت داشتن این زوج برای نگهداری از نوزادان ضروری است.

46

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *