بازگشت لژیونر ایرانی به بوندسلیگا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ اشکان دژاگه بازیکن تیم ملی ایران که وضعیت مبهمی داشت، سرانجام به فوتبال اروپا برگشت. دژاگه که سابقه بازی در وولفسبورگ و هرتابرلین آلمان را دارد، چند سال قبل تصمیمی عجیب برای حضور در فوتبال آسیا گرفت و با قراردادی 5 ساله به العربی قطر پیوست. اما حالا او به این نتیجه رسیده که باید دوباره به فوتبال آلمان برگردد.
دژاگه امروز با انتشار ویدئویی کوتاه از خودش در کنار پرچم تیم فوتبال وولفسبورگ، خبر از بازگشت به فوتبال اروپا داد که این قطعا خبری خوشایند برای کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران هم هست چراکه او همیشه به بازیکنانش تاکید می کند اگر می توانند، از فوتبال آسیا جدا شده و به اروپا بروند.

دژاگه با وولفسبورگ سابقه قهرمانی در بوندس لیگا را نیز در کارنامه دارد. این بازیکن در فصل 2008-2009 با این تیم و هدایت ماگات به قهرمانی بوندسلیگا دست یافت و حالا در بازگشت به وولفسبورگ رده چهاردهم جدولی امیدوار است تا با این تیم به روزهای خوب خود بازگردد. تیم وولفسبورگ که در فوتبال آلمان با لقب «گرگ‌ها» شناخته می شود این فصل وضعیت چندان مساعدی ندارد اما حضور در بوندسلیگا، حتی در تیم چهاردهم این لیگ بسیار بهتر از بازی در فوتبال قطر خواهد بود و اشکان می تواند در فوتبال آلمان دوباره به روزهای اوج باشگاهی خود برگردد.

وضعیت دژاگه به عنوان یکی از ملی پوشان کلیدی ایران، در لیگ قطر چندان مساعد نبود. اوسوالدو سرمربی جدید العربی بارها تاکید کرده بود که نیازی به دژاگه ندارد و حتی در نیم فصل اول هم اشکان برای این تیم قطری به میدان نرفته بود. او به مدت چند ماه، فقط برای تیم ملی ایران بازی کرد و در باشگاه خود به میدان نرفت که ادامه این روند می توانست این بازیکن را از آمادگی دور کند. اما حالا بازگشت به بوندسلیگا که یکی از بهترین لیگ های فوتبال جهان است، می تواند اشکان را به اوج آمادگی برساند و در چنین شرایطی او کمک بیشتری به تیم ملی فوتبال در راه صعود به جام جهانی خواهد کرد.
43 43

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *