بررسی مشکلات شمس‌آباد تهران/ از تجمع معتادان در زمین‌های بی دفاع تا فعالیت کارگاه‌های غیرمجاز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این هفته، کمیته نظارت شورای شهر تهران سراغ اهالی، مشاغل و صنوف محله شمس آباد واقع در منطقه 18 تهران رفتند و به مشکلات آنها توجه کردند.
در این منطقه فعالیت کارگاه های صنعتی در محله بویژه در خیابان های شهید محمودی، خیابان محمدی، خیابان انصاری، آلودگی های صوتی و زیست محیطی برای ساکنان ایجاد کرده است.
گفتنی است پس از بررسی این بخش از مشکلات مشخص شد در برخی موارد، فعالیت صنفی دارای مجوز است ولی مزاحمت هایی از قبیل آلودگی صوتی و آلودگی محیطی و … ایجاد می کند که در این موارد، پرونده واحد صنفی در کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها بررسی می شود و در صورت احراز مزاحمت، در ابتدا مهلتی قانونی جهت رفع مزاحمت هایی که توسط اهالی طرح شد، ابلاغ شده و در صورت عدم اجرای تمهیدات لازم در موعد مقرر، شهرداری طبق ضوابط، جهت رفع مزاحمت اقدام می کند.
همچنین مشخص شد برخی از مشاغل بدون اخذ مجوز صنفی لازم و در واحدهایی با کاربری مسکونی یا پارکینگ فعالیت می کنند و بعضاً اقدام به ایجاد کارگاه کرده اند که این موارد، مشکلات و مزاحمت های زیادی برای شهروندان ساکن در محله ایجاد می کند و در این موارد کمیسیون بند 20، رأی بر انتقال واحدهای صنفی صادر و شهرداری نیز موظف به جلوگیری از فعالیت این واحدها است.
مشکل دیگری که در این جلسه از سوی اهالی مطرح شد، وجود زمین های بدون دفاع و بایر در محله بود. طبق بررسی هایی که اعضای کمیته نظارت عنوان کرند این زمین ها در خیابان های انصاری تقاطع راوندی، خیابان عباسی، خیابان برزگر رحیمی و دارای مالکین حقیقی است و عدم رسیدگی و ساماندهی در برخی از زمین ها، موجب حضور معتادان و انباشته شدن زباله شده است.
در این نشست مقرر شد با توجه به عدم رسیدگی لازم توسط مالکان این اراض، شهرداری می بایست در خصوص تعیین تکلیف این زمین ها اقدام لازم را انجام دهد.
دیگر گلایه عنوان شده از سوی اهالی از کمبود سرانه های فرهنگی-ورزشی در سطح محله بود.
دیگر خواسته اهالی و شورایاران، اتخاذ تدابیر ترافیکی لازم جهت رفع مشکل ترافیکی خیابان محمودی بود. با توجه به فعالیت صنوف صنایع چوبی در این معبر و ترافیک سنگین معابر محدوده، شهروندان خواستار نصب علائم ترافیکی و اتخاذ تدابیر لازم جهت رفع مشکل شدند.
همچنین یک ملک معارض در خیابان مذکور موجب کاهش عرض معبر در بخشی از خیابان شده که شهروندان در خواست تملک و تعریض معبر را داشتند.
از دیگر خواسته های عنوان شده توسط اهالی احداث بازار میوه و تره بار، احداث مسجد، تسریع در اقدام و تجهیز ساختمان سرای محله، احداث مجتمع ورزشی، تسهیل در روند نوسازی بافت فرسوده محله و حضور پررنگ تر نیروی انتظامی به منظور ارتقای امنیت اجتماعی در سطح محله بود.
کلیه خواسته های اهالی از طریق مکاتبات با شورایاری و هیئت امنا، مشخص شده و پس از جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان مدیریت شهری و کمیته نظارت با شهرداری تهران، معاونت های مربوطه و سازمان ها و ارگان های ذی ربط مکاتبه شد و پیگیری کلیه موارد در کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در دست اقدام قرار گرفته است.

46231

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *