نوآوری سازمان بسیج سازندگی در مشاغل خانگی گیلان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی توشه رئیس سازمان بسیج سازندگی استان گیلان صبح امروز در نشست خبری با رسانه ها بر سازندگی و محرومیت‌زدایی به عنوان نخستین دغدغه بسیج سازندگی تاکید کرد و محرومیت را نه فقط محدود به حوزه اقتصاد بلکه از منظر فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی مهم دانست.

وی با اشاره به تعداد سه هزار و چهارصد و پنجاه خانوار فاقد مسکن طبق آمار رسمی و حدود پنج هزار به صورت غیر رسمی بیان کرد: تا پایان امسال حدود هزار واحد مسکونی در سراسر استان توسط سازمان به این عزیزان اهدا خواهد شد.

در ادامه این جلسه توشه از اعزام افراد بالای چهل و پنج سالی که تا کنون مشرف به مشهد مقدس نشده اند خبر داد و تشریح کرد: در مرحله اول هفت دستگاه اتوبوس آماده خدمت رسانی به عزیزان محروم است و این روند تا پایان امسال ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان گیلان با اشاره به ایجاد هزار و ششصد شغل و مشغولیت به کار حدود سه هزار نفر در سال گذشته گفت: بیست و هفت میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

توشه در پایان از طرح کوچک‌سازی کارخانه‌های چای‌سازی خبر داد و خاطرنشان کرد دستگاه های کوچک چای خشک کن در هر مکانی به راحتی قابل نصب می باشد و توان خشک کردن بیست کیلوگرم چای در ساعت را دارند. وی ابتکارات در زمینه محصولاتی نظیر برنج و شیر را از برنامه های آتی سازمان بسیج سازندگی دانست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *