کشتارگاه صنعتی در مشگین‌شهر راه‌اندازی می‌شود

مهران فاطمی اظهار داشت: با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا در مشگین‌شهر و فعال شدن صنعت گردشگری در این شهرستان، خدمات‌رسانی کشتارگاه سنتی جوابگوی نیازهای مردم و مسافران نیست و در این راستا نیازمند راه اندازی کشتارگاه صنعتی در شهرستان هستیم.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی با شهردار مشگین‌شهر تصریح کرد: پیرو رایزنی‌های انجام شده با شهردار در صدد هستیم در آینده‌ای نزدیک با مشارکت بخش خصوصی کشتارگاه شهرستان را به کشتارگاه نیمه صنعتی ارتقاء دهیم تا شاهد خدمات‌رسانی مطلوب به مردم و مسافران باشیم.

عضو شورای شهر مشگین‌شهر افزود: بهداشت کشتارگاه‌ دامی در تامین امنیت غذایی بسیار حایز اهمیت است و در این زمینه بازرسی‌های مستمر از کشتارگاه و بررسی بهداشت مجموعه کارکنان ضرورت دارد تا مردم با آرامش خاطر از انواع گوشت قرمز و سفید استفاده کنند که در حال حاضر وضعیت بهداشت کشتارگاه توسط بازرسان رصد می‌شود.

فاطمی با بیان اینکه تخلیه نخاله‌های ساختمانی در معابر چهره شهر را زشت می‌کند، گفت: متاسفانه عدم وجود مکان مناسب برای تخلیه نخاله‌های ساختمانی و انباشته شدن آن در مسیرهای گردشگری بزرگترین معظل در سیمای شهری محسوب می‌شود و باید راهکاری مناسب برای ساماندهی وضعیت موجود به کار گرفته شود.

وی بیان کرد: برای مدیریت پسماندهای صنعتی و غیر صنعتی همکاری دستگاه‌های مربوطه نیاز است و در این زمینه ساماندهی زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی و دور ریزهای پزشکی و نیز فنس کشی محل دفن زباله بسیار حایز اهمیت است تا از آلودگی‌های پسماندها متضرر نشویم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *