۶۰ زندانی مهریه در زندان های اردبیل شناسایی شد

مسعود انزابی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ زندانی مهریه و ۷۰ زندانی نفقه در زندان‌های استان داریم، تصریح کرد: به دلیل محکومیت مالی این زندانیان، ستاد دیه حمایت هایی را اجرایی می کند.

وی با اشاره به تسهیلات به ۵۱ مورد زندانی مهریه افزود: ستاد دیه به منظور حمایت از این گروه از زندانیان و بعد از بررسی دقیق پرونده، در صورت حصول اطمینان از اینکه فرد برای پرداخت مهریه به حمایت نیاز دارد، تسهیلاتی را به منظور پرداخت مهریه پیش‌بینی کرده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان متذکر شد: بر خلاف تصور عموم تعداد زندانیان مهریه همچنان قابل توجه است و در زمانی که فرد نیازمند باشد تسهیلاتی جهت حمایت پرداخت می‌شود تا فرد زندانی بتواند بدهی مهریه را تصفیه کند.

به گفته انزابی در زندان اردبیل ۲۲ زندانی مهریه و نفقه، در زندان خلخال ۱۰ زندانی مهریه و نفقه، در زندان گرمی ۱۰ زندانی مهریه و نفقه، در مشگین شهر ۱۷ زندانی مهریه و نفقه و در مجتمع حرفه‌آموزی ۱۳ زندانی مهریه و نفقه داریم.

وی افزود: ستاد دیه تنها به زندانیان محکوم مالی که به دلیل بدهی ماهی زندانی شده‌اند و با طول محکومیت از بدهی آن ها کاسته نمی‌شود، کمک مالی دارد.

مدیرعامل ستاد دیه استان تأکید کرد: پرونده محکومان مالی در ستاد دیه بررسی شده و افرادی که واجد شرایط حمایت مالی ستاد هستند و به واقع نیازمند حمایت هستند، از حمایت‌های ستاد بهره مند می‌شوند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *