آخرین آمار شناسایی بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرآنلاین از  کهگیلویه وبویر احمد ؛پرویز یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه ۷ مورد بیمار جدید بر اساس آخرین نمونه‌گیرها در استان شناسایی شد، گفت: تعداد بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد تا این لحظه به ۱۸۸ نفر رسیده است.
به گزارش خبر آنلاین کهگیلویه و بویراحمد، یزدان پناه گفت: ۷ مورد جدید مبتلا به کرونا در شانزدهمین روز از فروردین ماه در استان شناسایی شده است که ۴ نفر از شهرستان بویراحمد و ۳ نفر از شهرستان باشت بوده است. این تعداد مبتلا از ۱۹۲ نمونه آزمایش گرفته شده از بیماران به دست آمده است.
وی عنوان کرد: از این تعداد مبتلایان جدید، ۶ بیمار از خوشه‌های قبلی و یک بیمار از خوشه جدید شناسایی شده است.
 دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم حتی الامکان در خانه بمانند و فقط جهت خریدهای ضروری از خانه خارج شوند و با پرهیز از شرکت در دور همی ها و مهمانی‌ها توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 وی گفت از مردم می‌خواهیم در صورت علامت‌دار شدن با سامانه ۴۰۳۰ تماس گرفته و فقط در صورت لزوم و با راهنمایی کارشناسان به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.
 یزدانپناه بیان کرد: باید جان همه انسان‌ها برایمان مهم باشد. پس با ترددهای غیرضرور و حضور در مناطق روستایی و عشایری جان کسی را به خطر نیندازیم.
 وی اضافه کرد: تقاضامندیم مردم از هرگونه دید و بازدید در طول بیماری خودداری و انجام صله رحم و عیادت از بیماران را به دوره کامل بهبودی فرد موکول نمایند زیرا بیماران پس از بهبود تا مدتی می‌توانند ناقل باشند.
 دکتر یزدانپناه در پایان گفت: از عموم مردم خواهشمندیم جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سؤال با سامانه ۴۰۳۰ تماس حاصل نمایند.

46

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *