سرلشکر باقری: ادامه سناریوهای دشمن ابتر و محکوم به شکست است

سردار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز (یکشنبه23 دی ماه) در اولین همایش مدیران ارشد روحانی نیروهای مسلح  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی و تبریک به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار  و اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و توطئه ها و برنامه‌های دشمن در این خصوص، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی اراده و هزینه‌ کرده‌اند که جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران برگزار نشود و یا  با تلخی همراه باشد،  و در این راستا با حقد و حسد و بسیج همه امکانات خود در صدد هستند  اجازه تداوم ثبات و آرامش در کشور را ندهند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: بحمدالله با درایت فرماندهی معظم کل قوا و  رهبری بی نظیر ایشان و بصیرت مردم شریف ایران و  تلاش‌هایی که دستگاه ها، نهادها و  دست اندرکاران حوزه امنیتی و اطلاعاتی تا به امروز انجام داده‌اند، برغم سرمایه گذاری و نقشه شوم دشمنان، کشور از امنیت خوب  و مثال زدنی برخوردار است.

اهم سخنان سرلشکر باقری بدین شرح است:

*دشمن در طول سالیانی که از عمر انقلاب اسلامی گذشته است به این نتیجه رسیده که اقدام نظامی علیه ایران هم هزینه بالایی دارد و هم به نتیجه نمی‌رسد.لذا ایجاد بی ثباتی در کشور را با طراحی های مختلف و بکارگیری مزدوران خود در دستور کار قرار داده است.

*ادامه سناریوهای دشمن را ابتر و محکوم به شکست است، خدا را شاکریم که اقتدار و آمادگی های همه جانبه نیروهای مسلح در عرصه های مختلف، برغم خواست شیطانی دشمنان، بازدارندگی دفاعی کارآمد و پایدار برای ملت ایران فراهم آورده است.

*دشمن  به طور دائمی در حال توسعه توانمندی‌های خود علیه ایران اسلامی است، این بازدارندگی به شرطی پایدار خواهد بود که ما نیز در مسابقه هوشیاری و پویایی از دشمن عقب نمانیم؛ ما نه تنها نباید حالت ایستایی و سکون داشته باشیم، بلکه در مسیر حرکت و رشد سرعت ما نیز نباید از دشمن کمتر باشد.

* بدون شک، اگر دشمن به این نتیجه برسد که نفع جنگ با ایران اسلامی از ضرر آن بیشتر است ، لحظه‌ای در حمله به ایران تردید نخواهد کرد.

* هر چه تهدیدات نظامی دشمن از ما دور می‌شود، تهدیدات امنیتی، فرهنگی، نرم و روانی و نیمه سخت بیشتر و این تهدیدات بیش از اقشار عمومی جامعه، متوجه نیروهای مسلح بوده و بدیهی است هوشمندی ، هوشیاری  و آمادگی های خود برابر سرمایه گذاری دشمن در این عرصه ها را  بایستی ارتقا بخشیم.

* البته مشکلات اقتصادی، معیشتی، اجتماعی و فرهنگی و دیگر معضلاتی که در کشور وجود دارد می تواند  بسترهایی برای آسیب‌پذیری و توسعه تهدیدات فراهم آورد.

*تهدیدات تکفیری دشمن در منطقه یک شبه به وجود نیامده است بلکه حاصل یکی دو دهه بررسی، برنامه‌ریزی، مطالعه و تفکر چندین ساله دشمنان است.

*با اشاره به برنامه های دشمن برای استفاده از نگرش های سطحی و قشری در بخش هایی از جهان اسلام و ایجاد تفرقه و گرفتار کردن کشورها از این طریق، اگر هوشیاری، هوشمندی، مجاهدت و تلاش‌های صورت گرفته نبود، عراق و سوریه به تصرف گروه‌های تکفیری در می آمد و امروز ما در همسایگی این گروه‌های متحجر قرار داشتیم.

* حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور، حفظ و پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی و حراست از امنیت کشوررا ماموریت‌های مهم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است، تداوم این ماموریت‌های خطیر، مستلزم  ایجاد و حفظ پایگاهی مستحکم، پایدار ، عمیق و معنوی است و روحانیت در تحقق این مهم عهده دار نقش برجسته ای هستند.

*چنانچه نیروهای مسلح ما دارای ظاهر و انضباط بالا اما فاقد عمق و معنویت و روحیه از خود گذشتگی و شجاعت باشند، به طور قطع نمی‌توانند رسالت خود را در برابر تهدیدات و سناریوهای دشمنان به خوبی ایفا کنند.

*آمریکایی‌ها برای سال 2019، 720 میلیارد دلار اعتبار دلاری به مجلس خود بردند و تصویب کردند و رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس سالانه بیش از 100 میلیارد دلار بودجه دفاعی دارند.

* ما در یک نابرابری و نبرد نامتوازن به لحاظ ظاهری با دشمن قرار داریم و نیروی مسلح مومن، معتقد، شجاع، ایثارگر، با اخلاص، ماهر و منضبط در چنین وضعیتی می‌تواند بازدارندگی ما را پایدار و مستحکم کند، اظهار کرد:  اعتقاد داریم این قوای کوچک به استناد آیه ” کَم مِن فِئَةٍ قَلیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کَثیرَةً بِإِذنِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرینَ ” به شرطی می‌تواند در برابر قوای بزرگ ایستادگی کند که از چنین ویژگی‌هایی برخوردار بوده و روحانیت در تحقق این مهم نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند.

*تداوم رشد چشمگیر و ارتقای توانمندی نیروهای مسلح تا رسیدن به نیروهای مسلح تراز انقلاب اسلامی را انتظار فرمانده معظم کل قوا است، ما تا رسیدن به این نقطه مطلوب فاصله داریم و باید با سرعت این کار را انجام دهیم.

* نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را انسان محور و معنویت افزایی و ارتقای بصیرت را انتظار مقام معظم رهبری از روحانیت در نیروهای مسلح  است،نیروهای مسلحی که با انواع تهدیدات دشمن در عرصه های مختلف نظامی، امنیتی، فرهنگی و … مواجه هستند، باید برای انجام ماموریت و مسئولیت سنگین، از استحکام و قوام بسیار زیادی برخوردار باشند.

* روحانیت معزز باید به این موضوع اهتمام جدی و حساسیت داشته باشد  و نسبت به اجرای دقیق آن مراقبت کند.

*عقیدتی سیاسی‌ها و حفاظت اطلاعات‌ها دو بازو و یار و یاور فرماندهی هستند و اگر این مجموعه‌ها هم‌جهت و هم‌افزا باشند می‌توانند مسئولیت خود را به درستی انجام دهند، بنابراین مدیران، فرماندهان، روحانیت و سایر دستگاه‌های فرهنگی و غیر فرهنگی در این هم افزایی نقش اساسی بر عهده دارند.

2929

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *