مزیت های استانی شدن انتخابات مجلس برای احزاب

سید مهدی مقدسی روز پنجشنبه در هفتمین جلسه شورای اداری سال جاری استان مرکزی در اراک اظهار داشت: کلیات استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، در مجلس به تصویب رسیده که از جمله مزیت های این مهم، این است که نوع دیدگاه ها نسبت به اداره کشور متفاوت می شود.

وی افزود: این مساله همچنین مشارکت بیشتر مردم را در پی دارد و با این همگرایی در استان ها، وحدت و انسجام و در نهایت سطح مطالبات بالاتر می‌رود و هدف این است که از ظرفیت استان بیشتر استفاده شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان داشت: اصلاح قانون استفاده حداکثری از تولیدات و خدمات در مجلس در دست بررسی است که این اصلاحیه می‌تواند زمینه حمایت از صنایع و تولید داخلی را بیش از گذشته فراهم کند.

مقدسی بیان داشت: موضوع دیگری که در مجلس در پی تحقق آن هستیم، موضوع تفویض اختیار بیشتر به استان‌ها است. زیرا معتقدیم دولت متمرکز نمی تواند کارایی لازم را داشته باشد و حتما باید تمرکززدایی صورت بگیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از الزامات تمرکززدایی این است که مقامات استانی اختیارات ویژه‌ای داشته باشند. بنابراین در همین ارتباط بایستی در کل کشور استانداران از نظر وظایف و اجرای آن تقویت شوند و در مجلس هم به دنبال تحقق این هم مهم هستیم.

 وی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: نکته ای که قابل ذکر می‌دانم اینکه، مصوبات جلسات استان گاها توسط دستگاه‌ها به خوبی اجرا نمی‌شود و برخی از مدیران برای اجرای مصوبات جلسات اهتمام نمی ورزند، در حالی که انجام اقدامات جدی و انقلابی و جهادی توسط مدیران در شرایط کنونی کشور یک ضرورت است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس در مورد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خاطرنشان کرد: همه ما وظیفه داریم با توجه به استراتژی که دشمن برای خودش تعریف کرده و نیت و قصدش تضعیف نظام جمهوری اسلامی است، مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را باشکوه تر از همیشه برگزار کنیم.

2929

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *