پیام روحانی به رئیس جمهوری برزیل درباره برجام

 غلامرضا انصاری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهوری، با وزیر امور خارجه برزیل دیدار و پیام شفاهی دکتر روحانی خطاب به رئیس جمهور برزیل در خصوص برجام را ابلاغ کرد.

پیشتر بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری این هفته خود تأیید کرده بود که ارسال پیام‌ها و نامه‌های روحانی در خصوص برجام خطاب به سران دیگر کشورها تداوم دارد.

قاسمی در پاسخ به پرسشی درباره نامه ارسالی رئیس جمهوری به اتحادیه اروپا گفت:‎ یک سری اقدامات دیپلماتیک بعد از خروج آمریکا از برجام انجام شده و بخشی در حال انجام است. این تلاش‌ها صور و اشکال مختلفی دارد و این به تناسب رابطه ما با کشورها و نقشی که آنها می‌توانند داشته باشند انجام می‌گیرد. در این چارچوب تصورم این است که نامه‌هایی یا پیام‌هایی از سوی رئیس جمهوری برای رؤسای جمهوری و رؤسای دولت‌های برخی از کشورها ارسال شده است. برخی از آنها توسط مقامات عالیرتبه کشور به سایر کشورها برده شده و برخی در‌ آینده برده خواهد شد. این تلاش دیپلماتیک ادامه خواهد داشت و یک بخشی از آن ارسال نامه رئیس جمهوری به سران دیگر کشورهاست.‎

مقامات دولت آمریکا پس از اعلام خروج ترامپ از برجام،‌ در تلاش هستند کشورهای مختلف جهان را به همراهی با تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران وادارند. از جمله نیکی هیلی، سفیر و نماینده آمریکا در سازمان ملل، طی سفر دو روزه اخیر خود به هند، تلاش کرد مقامات دهلی‌نو را به قطع واردات نفت از تهران وادارد.

2323

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *