تهرانی‌ها رایگان ویزیت می‌شوند

 علیرضا سلیمی، در خصوص برنامه های روز پزشک(اول شهریور)، گفت:  تلاشمان بر این  است تا چند برنامه را در سطح وسیع برگزار کرده و خدماتی را با رویکردی متفاوت به مردم ارائه دهیم.

وی با بیان این مطلب که هدفمان این است که یک روز پزشک متفاوت را داشته باشیم، افزود: بر همین اساس در روز یکم شهریور در سه منطقه جنوب شهر تهران شامل فرهنگسرای بهمن واقع در میدان بهمن، کانون فرهنگی ورزشی مالک واقع در خاوران و کانون فرهنگی مقداد واقع در خیابان ۳۰ متری جی نسبت به برگزاری جشنواره‌ای با همکاری شهرداری، رادیو سلامت و ارگان‌های مردمی اقدام می‌کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر برگزاری این جشنواره و جُنگی که محور اصلی آن آموزش همگانی به مردم است، نسبت به ویزیت رایگان همشهری‌ها در برخی رشته‌های تخصصی پزشکی نیز اقدام خواهیم کرد که امیدواریم شروع حرکتی باشد تا در برخی از روزهای سال خدمات رایگانی را به مردم ارائه کنیم.

سلیمی با اشاره به برگزاری یک رویداد فناورانه در حوزه سلامت، تصریح کرد : این رویداد بزرگ،‌ شروعی برای تحولی عظیم در سلامت کشور و فعالیت‌های سازمان نظام پزشکی محسوب می‌شودکه در روز هشتم شهریور ماه مسابقه‌ای بین استارتاپ‌های حوزه سلامت برگزار خواهد شد و امید داریم در آینده‌ای نزدیک برای اینکه بتوانیم خدمات مطلوبی را به مردم کشورمان ارائه دهیم، از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز بهره‌مند شویم.

معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد : تلاش می شود برای جوانان صاحب ایده‌ در حوزه سلامت بستری را فراهم کنیم تا بتواننده ایده‌هایشان را به چرخه‌ای فعال تبدیل کنند تا از این منظر نیز بتوانیم همگام با کشورهای خوب دنیا خدمات جدیدی را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه تیم‌هایی که در این رویداد رتبه برتر را به‌دست آورند، علاوه بر دریافت جوایز نقدی، مورد حمایت قرار می‌گیرند، اظهار کرد: این رویداد در چهار محور اینترنت اشیا، رباتیک، سیمولاتور و AR-VR برگزار می‌شود.

وزیر نیرو: زیرساخت مسکن مهر کشور با ۱۵۰۰ میلیارد تومان تامین می‌شود

رضا اردکانیان در جلسه بررسی مسائل صنعت آب و برق خراسان جنوبی اظهار داشت: استان خراسان جنوبی از امروز به بعد باید از برخوردارترین استان‌های کشور قلمداد شود.

وی گفت: امروز در کشور متاسفانه با سیستم گرفتار دو بیماری تمرکزگرایی در سازمان‌های دولتی و بیماری بخشی عمل کردن شدید در بین دستگاه‌ها روبه‌رو هستیم.

وزیر نیرو افزود: در استان پهناور خراسان جنوبی علی‌رغم تمام‌ فعالیت‌ها هنوز تعدادی از روستاها با مشکل تامین آب روبه‌رو است.

اردکانیان تصریح کرد: این مشکلات باید گفته و رسانه‌ها با جدیت به آن بپردازند و طرح آمایش مصوب در سطح کشور نداریم و توزیع امکانات ما متاثر از شیوه‌ها و طرح کردن مسائل است.

وزیر نیرو بیان کرد: امسال در بند «ب» تبصره هشت قانون بودجه یک هزار و 500 میلیارد تومان منابع مالی برای زیرساخت‌های مسکن مهر کشور پیش بینی شده است و مسکن مهر بدون آب و برق قابل استفاده نیست.

اردکانیان اضافه کرد: زیرساخت‌های مسکن مهر یکی از ضروریات است و آئین‌نامه اجرایی این بند از تبصره هشت در دستور کار دولت قرار دارد.

اگر مطلقه‌اید و قصد ازدواج مجدد دارید، این مطلب را بخوانید

امین رفیعی‌پور  با بیان اینکه هر زوجی که قصد ازدواج دارند باید نسبت به یکدیگر به شناخت و آگاهی کاملی دست یابند و تفاوتی ندارد که آنها پیش از این مجرد یا متاهل بوده‌اند، افزود: برای دست‌یابی به شناخت و آگاهی کامل زوجین پیش از ازدواج به مدت زمان حداقل سه تا شش ماه نیاز است، اما والدین مطلقه‌ای که قصد ازدواج مجدد دارند باید متناسب با سن فرزندان‌شان این موضوع را برای آنها مطرح کنند، زیرا فرزندان در هر بازه سنی رفتار خاصی از خود نشان می‌دهد.

بنابر اظهارات وی، کودکان کمتر از شش سال راحت‌تر با ازدواج مجدد والدین خود کنار می‌آیند، اما در سنین بلوغ پذیرش این موضوع به مراتب سخت‌تر می‌شود زیرا آنها در این دوران احساس می‌کنند فردی که جای پدر یا مادرش حضور دارد والد واقعی‌شان نیست و این والد است که باید بتواند روابط همسر جدید خود را با فرزندش به درستی شکل دهد، در غیر این صورت تشکیل چنین خانواده‌ای با مشکل مواجه خواهد شد، اما در دوران بزرگسالی یعنی پس از ۲۰ سالگی پذیرش ازدواج مجدد والدین برای فرزند راحت‌تر است؛ هرچند ممکن است مخالفت از سوی فرزندان بزرگسال نیز دیده شود.

به گفته این متخصص روانشناسی سلامت، بدترین سن پذیرش ازدواج مجدد والدین برای فرزندان، دوران “نوجوانی” است که در پی وقوع این مسئله باید آمادگی‌های روانی و مداخلات روانشناختی در این زمینه صورت گیرد.

مشاور رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران در حوزه سلامت همچنین درباره علت مخالفت فرزندان در مواجهه با ازدواج مجدد والدین‌شان نیز گفت: والدین برای فرزندان حکم قدیسی را دارند که در صورت ازدواج مجدد والدینشان احساس خوبی ندارند، برخی فرزندان احساس می‌کنند همسر جدید والدشان قصد دارد جای پدر یا مادرش را بگیرد و برخی دیگر تصور می‌کنند که با ازدواج مجدد والدینش روابط آنها با والدین کمتر می‌شود که در چنین حالتی دچار اضطراب می‌شوند و این اضطراب درنهایت می‌تواند منجر به بروز اختلالات روانشناختی شود، اما در هر صورت عوامل این مخالفت‌ها از نظرروانشناسی درست نیست، زیرا والدینی که از همسر خود جدا شده‌اند یا همسرشان فوت کرده‌ حق حیات و ادامه زندگی دارند و باید با شرایط خاص و آمادگی‌های لازم پذیرش این موضوع را برای فرزندان راحت‌تر کرد؛ البته نوع رفتار و نحوه برخورد همسر جدید والدین با فرزند در پذیرش تفکر فرزند خانواده بی‌تاثیر نیست.

وی در ادامه درباره تاثیر مداخلات روانشناختی بر بهبود روابط همسر جدید والد با فرزند نیز گفت: در این مداخلات ابتدا شرایط ازدواج والد با همسر جدید (مشاوره‌های پیش از ازدواج) بررسی می‌شود این که آیا این زوج می‌توانند ازدواج موفقی داشته باشند؟، در صورت تایید مشاور برای ازدواج بین والد و فرزند و سپس میان فرزند و والد جدید مداخلات صورت می‌گیرد و فرزند برای پذیرش و برقراری ارتباط با همسر جدید والد آماده می‌شود. می‌توان ادعا کرد این مداخلات اثرگذار هستند؛ چراکه شاهد شکل‌گیری روابطی بوده‌ام که با مداخلات به موقع زندگی‌های آرامش‌بخشی شکل گرفته است. گرچه در برخی مواقع ممکن است شکل‌گیری این رابطه‌ها به قدری پیچیده باشد که امکان مداخله صورت نگیرد و شکل‌گیری آن رابطه آسیب‌زا باشد.

مشاور رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران در حوزه سلامت تاکید کرد: این دسته از فرزندان باید قبول کنند که گرچه همسر جدید پدر یا مادرش، نمی‌تواند جای والد واقعی‌اش باشد اما عضوی از زندگی اوست. از طرفی دیگر فرد جدیدی که وارد خانواده می‌شود باید بپذیرد که اگرچه فرزند همسرش، فرزند واقعی او محسوب نمی‌شود اما خانواده جدیدی را تشکیل داده‌ که حفظ این خانواده بسیار مهم است.

۲۳۵۲۳۵

بهرام رادان و هانیه توسلی به سلطه الناز شاکردوست پایان دادند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سینمای ایران در حالی این هفته را به پایان برد که اضافه شدن فیلمی به چرخه اکران نبود، البته این اتفاق در حالی رخ داد که قرار بود فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان از چهارشنبه ۲۳ مرداد روی پرده برود اما با مراجعه به سامانه فروش بلیت سینما، هنوز خبری از امکان خرید بلیت این فیلم فراهم نشده است و باید دید که علت این اتفاق چیست.

فیلم رئیسیان قرار بود هفته گذشته به سرگروهی سینما فرهنگ اکران شود که به علت به کف فروش نرسیدن فیلم پیشین این گروه، اکرانش یک هفته به تعویق افتاد و گویا این تعویق ادامه دارد.

همچنین در این هفته شاهد یک اتفاق بودیم و آن هم پایان صدرنشینی نرگس آبیار با فیلم «شبی که ماه کامل شد» در جدول فروش هفتگی بود.

فروش همچنان در کانال چهار میلیارد

با این حال از این اتفاق بگذریم و به میزان فروش هفتگی سینمای ایران بپردازیم، این هفته هم فروش همچون هفته های گذشته رضایت بخش نبود و تنها با افزایش ۶۰ میلیون تومانی در مقایسه با هفته گذشته همراه شد و این در حالیست که در تابستان همواره سینمای ایران روند خوب فروش را تا پایان فصل حفظ می‌کرد اما گویا فیلم‌های روی پرده آنطور که باید و شاید در جلب نظر مخاطبان موفق نبودند.

این هفته مجموع فروش هفتگی به چهار میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان رسید که دو میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان آن اختصاص به شهر تهران داشت. همچنین ۳۹۲ هزار و ۷۵۶ نفر در این هفته به تماشای فیلم های روی پرده نشستند که سهم اهالی تهران ۱۸۳ هزار و ۹۸۴ نفر بوده است.

ایده اصلی صدرنشین شد/ شبی که ماه کامل شد سقوط

فارغ از اوضاع نه چندان خوشایند فروش سینما، به سراغ رقابت داغ و حساس فیلم‌ها برویم جایی که آزیتا موگویی با فیلم «ایده اصلی» توانست به سلطه طولانی مدت فیلم «شبی که ماه کامل شد» بر گیشه هفتگی پایان ببخشد.

این هفته فیلم موگویی به فروش ۶۶۴ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان دست پیدا کرد و این اتفاق در حالی رخ داد که «شبی که ماه کامل شد» با سقوط سه پله‌ای ناگهانی و فروش ۴۹۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومانی در جایگاه چهارمین فیلم پرفروش این هفته قرار گرفت.

آزیتا موگویی تازه‌ترین ساخته سینمایی‌اش را نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآورد، فیلمی که درباره راه اندازی یک پروژه بزرگ با همکاری ایران و اسپانیا در جنوب ایران ساخته شده است و داستان طمع افراد مختلف برای پیروزی در این مناقصه را  روایت می‌کند.

بهرام رادان، هانیه توسلی، مریلا زارعی، مهرداد صدیقیان و پژمان جمشیدی بازیگران اصلی «ایده اصلی» را تشکیل می‌دهند، چهره‌هایی که دارای محبوبیت قابل قبولی میان مخاطبان سینما هستند و با شروع چشمگیر این فیلم در هفته اول اکران و رسیدن به صدر جدول فروش به نظر می رسد می توان به «ایده اصلی» به عنوان یکی از آثار پرفروش سینمای ایران در سال ۹۸ نگاه کرد.

جانان با امین حیایی نمی‌فروشد

دیگر فیلمی که یک هفته از اکرانش می گذرد، «جانان» ساخته کامران قدکچیان با بازی امین حیایی است. فیلمی که داستانی عاشقانه را روایت می‌کند و از دیگر بازیگرانش می توان به مژگان بیات، پروانه معصومی، بیژن بنفشه خواه و … اشاره کرد.

این فیلم با وجود آنکه از حضور ستاره محبوبی چون حیایی بهره‌مند است اما هنوز نتوانسته در میان فیلم‌های روی پرده جای برای خود دست و پا کند تا دیده شود. البته مطمئنا حضور حیایی در هر فیلمی هم نمی تواند تضمین کننده فروش باشد و موضوع، حال و هوای اثر و همچنین سایر بازیگران در این مسئله نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

«جانان» این هفته را با فروش ۶۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تومانی به پایان برد.

ایکس لارج و تگزاس در اوج

این هفته دو فیلم کمدی پا به پای هم توانستند در صدر جدول حضور پیدا کنند، «تگزاس ۲» به کارگردانی مسعود اطیابی که هر چه به روزهای پایانی اکرانش نزدیک می شود بیشتر می فروشد و «ایکس لارج» ساخته محسن توکلی که از هفته دوم اکران توانست حسابی دل مخاطبان را ببرد و با فروش خوبی که داشت به صدر جدول رسید.

این دو فیلم با کنار گذاشتن «شبی که ماه کامل شد» دومین و سومین فیلم پرفروش این هفته بودند و به ترتیب ۵۳۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان و ۵۲۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان فروختند.

«تگزاس ۲» با این روند تا به امروز ۲۳ میلیارد و ۸۳۱ میلیون تومان فروش داشته است و عنوان دومین فیلم پرفروش سال را پس از «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی با ۲۷ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان در اختیار دارد.

ادامه روند خوب قسم، افت نامحسوس قصر شیرین

حال سری به فیلم های دیگر روی پرده بزنیم، جایی که فیلم سینمایی «قسم» دومین ساخته سینمایی محسن تنابنده با وجود آنکه رشد محسوسی را تجربه نکرده است اما به روند خوب هفته گذشته ادامه داده است.

این فیلم ۳۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان فروخته است و در آستانه عبور از مرز یک میلیارد تومان فروش است.

«قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی دیگر فیلم روی پرده است که این هفته هم توانست روندی نسبتا خوبی را دنبال کند و تنها افت چند میلیون تومانی را در گیشه در مقایسه با هفته گذشته تجربه کرد.

فیلم میرکریمی با ۴۹۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومانی که این هفته فروش داشت، فروش کلی خود را به یک میلیارد و ۹۸۷ میلیون تومان رساند.

در ادامه جزییات فروش هفتگی و کلی فیلم‌های روی پرده را به صورت تفکیک شده از تاریخ جمعه ۱۸ مرداد تا صبح روز ۲۵ مرداد مشاهده می‌کنید. (آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)

نام فیلم

نام کارگردان

فروش هفتگی

فروش کلی

ایده اصلی

آزیتا موگویی

۶۶۴ میلیون و ۸۳۲ هزار تومان

۸۴۰ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان

تگزاس ۲

مسعود اطیابی

۵۳۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان

۲۳ میلیارد و ۸۳۱ میلیون تومان

ایکس لارج

محسن توکلی

۵۲۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان

چهار میلیارد و ۸۸۴ میلیون تومان

شبی که ماه کامل شد

نرگس آبیار

۴۹۵ میلیون و ۶۴۷ هزار تومان

۱۷ میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان

قصر شیرین

رضا میرکریمی

۴۹۰ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان

یک میلیارد و ۹۸۷ میلیون تومان

سرخپوست

نیما جاویدی

۳۷۶ میلیون و ۶۵۴ هزار تومان

۱۳ میلیارد و ۱۴۸ میلیون تومان

قسم

محسن تنابنده

۳۶۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان

۸۱۷ میلیون و ۶۰۹ هزار تومان

زهرمار

جواد رضویان

۳۲۴ میلیون و ۸۶۶ هزار تومان

پنج میلیارد و ۳۱۹ میلیون تومان

تپلی و من

حسین قناعت

۲۸۱ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان

۹۰۹ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان

نیوکاسل

محسن قصابیان

۱۹۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

یک میلیارد و ۴۰۵ هزار تومان

سرکوب

رضا گوران

۱۳۱ میلیون و ۲۱ هزار تومان

۶۴۴ میلیون و ۸۸۳ هزار تومان

ما همه با هم هستیم

کمال تبریزی

۹۲ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان

۱۰ میلیارد و ۴۳۹ میلیون تومان

سامورایی در برلین

مهدی نادری

۷۸ میلیون و ۷۸۷ هزار تومان

شش میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان

جانان

کامران قدکچیان

۶۹ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان

۸۵ میلیون و ۱۱۷ هزار تومان

۲۵۸۲۴۳

چرا خصوصی‌سازی بحرانی شد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ۱۱ دی‌ماه سال گذشته بود که عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران درباره تخلفات در حوزه خصوصی‌سازی گفت: من در مورد سازمان خصوصی سازی این را بگویم که به زودی به این حوزه ورود می‌کنیم و بررسی‌های خودمان را آغاز می‌کنیم. 

سال ۹۸ سال تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی در مجلس

تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی در اولین دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال جدید اعلام شد.

بر اساس گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان خصوصی سازی، گزارش این کمیسیون مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز و املاک مربوطه و همچنین شرکت آذر چلیک توسط سازمان خصوصی‌سازی و گزارش کمیسیون انرژی در مورد تخلفات مرتبط با شرکت پالایش نفت کرمانشاه از جمله مواردی است که در دستور کار نمایندگان مجلس در نخستین هفته کاری خود در سال ۹۸ قرار گرفته است.

نمایندگان مجلس در حالی نخستین هفته کاری خود در سال جدید را با پرداختن به عملکرد سازمان خصوصی سازی آغاز کردند که از یک سو این سازمان در سال گذشته پرحاشیه ترین دوران تاریخ خصوصی سازی کشور را به همراه پوری حسینی، رئیس پرحاشیه اش طی کرده و از سوی دیگر تحقق شعار امسال که “رونق تولید” انتخاب شده، بدون شک در گرو اهمیت دادن به بخش خصوصی و اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی است.

نامه نمایندگان مجلس به رئیس قوه قضائیه

از سوی دیگر احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از تدوین نامه نمایندگان به آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه‌قضایئه برای برخورد با تخلفات رئیس سازمان خصوصی‌سازی خبر داد و گفت: این نامه را تدوین کرده‌ایم و در حال جمع‌آوری امضاء برای آن هستیم.

وی با بیان اینکه با همفکری که با ۱۰۰ نماینده هم‌سو داشتیم قرار بر این شد تا سئوال از رئیس‌جمهور درباره سازمان خصوصی‌سازی را منتفی کنیم، ادامه داد:به دلیل اینکه پروسه سوال از رئیس‌جمهور قدری طولانی است تصمیم بر این شد تا از قوه‌قضائیه کمک بگیریم.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد:۱۰۰ نماینده نیز طی تذکری به رئیس‌جمهور درخواست کرده‌اند که هرچه سریعتر رئیس‌ سازمان خصوصی‌سازی را برکنار و فرد دیگری را جایگزین‌ وی کند.

شکایت خصوصی سازی از نماینده مجلس

ماجرای تحقیق و تفحص از پوری حسینی تا بدانجا پیش رفت که ابتدای هفته جاری سازمان خصوصی سازی از یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل اظهاراتش در مورد واگذاری شرکت ایران ایرتور به دادسرای عمومی انقلاب اسلامی تهران شکایت کرد. حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس اعلام کرد که سازمان خصوصی‌سازی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در مشهد را بدون طی مراحل قانونی به بخش خصوصی‌ واگذار کرده است.

سازمان خصوصی سازی از این نماینده مجلس شورای اسلامی به دلیل اظهارات خلاف واقع درباره واگذاری شرکت ایران ایرتور به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به دادسرای عمومی انقلاب تهران شکایت کرد.

بر اساس این گزارش، نماینده یاد شده به تازگی  بدون ارائه هیچ مبنا و مرجع و یا سندی، یک بار قیمت ۵۰۰ میلیارد تومان، سپس ۷۰۰ میلیارد تومان و در نهایت، ۱۰۰۰ میلیارد تومان را برای ارزش این شرکت اعلام و اظهار کرده که اخیرا شرکت ایران ایرتور از طریق مذاکره واگذار شده و خریدار نیز به تعهد خود عمل نکرده و وجه معامله را پرداخت نمی‌کند که همه موارد اعلامی خلاف واقع بوده است.

در این زمینه «سید جعفر سبحانی»، مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی به مطالب مطرح شده از سوی این نماینده مجلس اشاره و بیان کرد: شرکت هواپیمایی ایران ایرتور تا سال ۸۹-۹۰ به صورت دولتی در حال فعالیت بود اما از سال ۹۰ با مصوبه هیات واگذاری، قرار بر عرضه آن از طریق فرابورس با قیمت پایه حدود هفت میلیارد تومان شد.

وی افزود: شرکت ایران ایراتور را دو شرکت با یکدیگر به صورت مشترک با قیمت ۴۸ میلیارد تومان در مزایده برنده شدند که پرداخت ٢٥ درصد از این قیمت نهایی به صورت نقد و مابقی آن اقساط سه ساله بود.

استعفا و بازداشت رئیس سازمان خصوصی‌سازی

بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه ها رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از حدود ۲ هفته قبل استعفا داده و حدود یک هفته آخر نیز در مرخصی به سر می برد، اما روز چهارشنبه فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از قبول استعفای وی، داوود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی‌سازی منصوب کرد.

این در حالی است که درست چند ساعت بعد از انتشار خبر جایگزینی خانی با پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور و تضییع گسترده اموال عمومی و دولتی توسط شعبه نهم بازپرسی  دادسرای ویژه کارکنان دولت تهران بازداشت شد.

بر اساس این گزارش،با دستور دادستان تهران تمام پرونده های پوری حسینی جمع آوری و با اختصاص بازپرس ویژه در ظرف دو ماه اخیر تحقیقات بر روی این پرونده ها  انجام شد که در نهایت، کار به  برکناری و بازداشت وی کشیده شد.

بازداشت پوری حسینی در حالی رقم خورد که بسیاری از پرونده های او  نزدیک به  پنج سال معطل ودچار اطاله شده بود. از سوی دیگر واگذاری برخی شرکت ها از سوی این سازمان نیز در برخی موارد با اعتراضاتی همراه بود. از ایرلاین ایرتور گرفته تا هپکو و کشت و صنعت هفت تپه.

طبق امار ارائه شده  تعداد بنگاه های لیست واگذاری را برای سال ۹۸ حدود ۶۰۰ بنگاه و سهام شرکت بوده است که طی چند ماه گذشته به دلیل عدم برگزاری جلسات هیئت واگذاری اقدام برای این کار با تاخیر روبرو شد. این در حالی است که نگاهی به کارنامه سازمان خصوصی‌سازی در سال ۹۷ نشان می‌دهد در این مدت ۳۹هزار و ۴۱میلیارد ریال سهم و اموال دولتی توسط این سازمان واگذار شده که در این میان ۳۸هزار و ۵۴۴میلیارد ریال از طریق مزایده، ۱۱۶میلیارد ریال از طریق بورس، ۲۱۷میلیارد ریال از طریق مذاکره و ۱۶۴ میلیارد ریال از طریق فرابورس فروخته شده است.

بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه‌های دولتی قابل واگذاری، قرار بود در سال ۹۷ تعداد ۶۳۱ بنگاه دولتی تعیین تکلیف و واگذار شوند تا بدین ترتیب پرونده خصوصی سازی در کشور پس از ۴ سال تاخیر بسته شود. حال باید منتظر ماند و دید بعد از این جابجایی چه نتیجه ای در عملکرد سازمان خصوصی سازی دیده می شود. 

۲۲۶۲۲۶

استعفای انصاری‌فرد بخاطر ورود ابوالمشاغل بازنشسته فوتبال به فوتسال

حسین قدوسی: محمد رضا ساکت  در حالی از سوی تاج  به عنوان عضو کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی منصوب شد که انصاری فرد در 15 تیرماه مکتوب به تاج گفته بوده در صورت صدور چنین حکمی  از ریاست کمیته فنی و حتی سازمان لیگ استعفا خواهد داد. 

امروز اما حکم ساکت صادر شد و انصاری فرد هم به محض رویت حکم درنگ نکرد و ” استعفا نامه بدون بازگشت ” خود را منتشر  کرد. ساکت علاوه بر سرپرستی تیم ملی علنا  مدیر تیم های ملی هم هست و به نوعی  دبیر فدراسیون و خیلی های دیگر هم در فدراسیون  امورات را با او هماهنگ می کنند

اوضاع تیم های ملی پایه که مشخص است. آیا ساکت تخصصی در فوتسال و فوتبال ساحلی هم دارد که عضو کمیته فنی شده؟ آیا فوتسال هم به سرنوشت دیگر تیم های ملی قرار است دچار شود؟ 

آیا در فوتبال ما قحط الرجال  است که ساکت عهده دار این همه مسوولیت شده؟ آیا فدراسیونی که نه میلیون دلارش در فیفا بلوکه  شده امروز به این علت ماهها از وزارت ورزش بودجه ای دریافت نکرده که تاج دبیر کل  بازنشسته خود را تبدیل به همه  کاره فدراسیون کرده و در اجرای تمام و کمال قانون بازنشسته ها جز درباره  کفاشیان و اصفهانیان و یکی دو نفر دیگر تمکین نکرده ؟ 

آیا فوتبال ایران و تیم های ملی امروز قربانی حضور پررنگ ساکت در پشت پرده ارکان قدرت فدراسیون شده و یکی از عللی که فدراسیون  بودجه ای را  دریافت نمی کنند همین  است؟ اصولا  آیا این دور زدن قانون نیست که یک بازنشسته به ظاهر کنار برود  اما علنا نسبت به گذشته اختیارات بیشتری داشته باشد؟ 

اصلا چه اصراری هست که ساکت در همه عرصه ها حرف اول را بزند؟ساکت  در زمینه  فوتسال و فوتبال ساحلی چه تخصصی دارد؟ او  چوب جادو دارد یا اینکه می تواند با یک دست ده هندوانه را بردارد؟ 

فارغ از ماجراهای ساکت و مهره چینی هایش در جای جای فدراسیون، ایا  انصاری فرد که با تلاش شبانه روزی خود و همکارانش و مجموعه فوتسال  تحولاتی را در فوتسال ایجاد کرده بود باید  به ماندن با هر قیمتی تن می داد؟ او این ماجرا را برنتابید و  رفت تا فوتسالی ها بدانند که یک غیرمتخصص حق ندارد برای فوتسال و فوتسالی ها  تصمیم بگیرد. 

این دومین استعفای انصاری فرد در این  بیست سال که وارد عرصه فعالیت مدیریتی شده، بود. او  یکبار بعد از اخذ نظر  موافق بابک زنجانی مالک باشگاه  راه آهن با مربی پرتغالی به توافق رسید و دو روز بعد وقتی که با درخواست مالک متمول برای ماندن دایی مواجه شد  در حضور زنجانی و مربی دلخواهش عطای ماندن در  باشگاه آقای مولتی میلیاردر را به لقایش بخشید و  امروز  با استعفا از هر دو سمت خود در فدراسیون نشان داد که هنوز برایش ماندن روی اصول مهم تر از ماندن به هر قیمتی است.

او رفت تا رفتن اش نماد اعتراضی  باشد به تمامیت خواهی های ابوالمشاغل بازنشسته فوتبال که می خواهد با مهره چینی ها  برای فوتسال و فوتبال ساحلی هم  تعیین تکلیف کند.

254 251

سود سپرده در سایر کشورهای جهان چند درصد است؟

نگارعلی: هر چند نرخ سود سپرده های بانکی در ایران ۱۵ درصد است و اخیرا نیز وزارت امور اقتصادی و دارایی در ابلاغیه ای رعایت این مصوبه را بار دیگر به بانک ها گوشزد کرده است اما بررسی ها نشان می‌دهد سود سپرده در بسیاری از کشورهای جهان کمتر از این رقم است. به عبارت دیگر سود سپرده در برخی از کشورهای توسعه یافته منفی و یا صفر است.

 بالا رفتن سود سپرده بانکی سبب بالا رفتن قیمت تمام شده پول می شود و همین امر می تواند زمینه بروز تورم را فراهم نماید. 

برآوردها نشان می دهد اغلب کشورهای جهان سودی در محدوده صفر تا ۵ درصدی را به سپرده گذاران بانکی پرداخت می کنند و در این میان معدود کشورهایی هستند که همچنان سودهای چند ده رقمی را برای سپرده گذاران در نظر می گیرند. 

در جدول زیر نام کشورهایی آمده است که بیشترین سود سپرده بانکی را برای مشتریان خود در نظر گرفته اند بیشتر کشورهای این جدول را کشورهای آسیایی تشکیل می دهند و اکثر این کشورها در حال توسعه اند:

در جدول زیر نام کشورهایی آمده است که سود سپرده ای که به مشتریان می دهند کم تر از ۱۰ درصد است:

در جدول زیر نام کشورهایی آمده است که کم ترین سود سپرده را پرداخت می کنند:

۲۲۳۲۲۷

وقتی کی‌روش در توییتر فیفا به نماد اعتراض تبدیل شد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فدراسیون جهانی فوتبال توئیتی را از هیئت بین‌المللی فوتبال (IFAB) که تنها نهاد قانون گذار در فوتبال است بازنشر داده که در آن از تصویر کارلوس کی‌روش،سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران برای توضیح قانون جدید تصویب شده که هشداری برای مربیان و مسئولان تیم‌هاست، استفاده شده است. این قانون که قانون شماره «12» نام دارد به داور مسابقه این اجازه را می‌دهد که در موارد زیر به مربیان و مسئولان تیم کارت قرمز نشان دهد:
رفتار توهین‌آمیز نسبت به بازیکنان حریف (بازیکنان داخل زمین یا ذخیره)،مسئولان تیم حریف،داوران و یا تماشاگران،ورود به زمین برای اعتراض و رویارویی با داور مسابقه یا دخالت در روند بازی یا تقابل با حریف،دریافت دومین اخطار،استفاده از حرکات بدن و واژه‌های توهین‌آمیز.

254 251

نظرسنجی‌های ساختگی در انتخابات ٩٢ برای اقناع رئیس دولت اصلاحات!

می گویند همه اعتراض‌ها به اصلاح‌طلبان بخاطر عملکرد عارف است!

یاد آمار نظرسنجی هایشان در انتخابات ٩٢ برای اقناع خاتمی به حمایت از روحانی و انصراف عارف  افتادم که بعدها مشخص شد ساختگی بوده…»

2323