«نقده» نماینده ایران در تور والیبال برفی اروپا پنجم شد

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، تور آزاد والیبال برفی اروپا با حضور ۱۶ تیم در باکوریانی گرجستان به پایان رسید.

تیم نقده که به نمایندگی از کشورمان به مسابقات اعزام شده بود عصر امروز با شکست ۲ بر صفر برابر تیم روسیه ۳ مشترکا با تیم ایتالیا الف به عنوان پنجم دست یافت.

تیم نقده پیش از دیدار در مرحله ۱/۴ نهایی این مسابقات نتایج زیر را کسب کرد:

نقده ایران صفر روسیه(۳) ۲
نقده ایران ۲ گرجستان(۱) صفر
نقده ایران ۲ ترکیه(۱) صفر

شایان ذکر است ترکیب تیم نقده را سعید صیامی به‌عنوان کاپیتان، مهدی کاظمی به‌عنوان پاسور، عماد بهمنی به‌عنوان مدافع، توحید عالی‌زاده به‌عنوان قدرتی‌زن و با هدایت اردشیر کریمیار ملی‌پوش پیشین تیم ملی والیبال تشکیل می دهند.

۴۶

۳۰ درصد پروژه‌های کلیدی لرستان واگذار می‌شوند

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سید موسی خادمی گفت:  میزان اعتبار و پیشرفت فیزیکی این طرح‎ها قابل بررسی است و اطلاعات پروژه‎ها باید به‌صورت مستمر در این سامانه وارد شوند.

وی افزود: دستگاه‎ها آخرین وضعیت پروژه‎ها را در سامانه وارد کنند تا طی هفته آینده که جلسه دیگری تشکیل می‎شود اطلاعات دقیق‎تری در دست داشته باشیم.

قرار است هر چقدر که پروژه داریم معادل ۳۰ درصد آن‌ها واگذار شوند که در این رابطه ۷۶ میلیارد شناسایی شده است.

دستگاه‎ها نباید مانع واگذاری طرحها شوند

استاندار لرستان بیان کرد: شرایط واگذاری راحت‎تر شده و دستگاه‎ها نباید مانع این کار شوند و در این خصوص رویکرد ارگان‎ها باید تغییر کند و تنگ‎نظری و رقابت‎های داخلی کنار گذاشته شود.

خادمی تصریح ساخت : در مناطق محروم این آمار به ۸۰ درصد نیز رسیده و می‎توانیم به سرمایه‎گذار تخفیف بدهیم همچنین دستگاه‎ها اعلام کنند امسال چه اقداماتی انجام داده‎اند و برنامه آن‌ها برای ماه‎های آینده چیست تا چنان‌چه مشکلی وجود دارد در جهت رفع آن اقدام کنیم.

۴۶

۹۸ درصد تجهیزات صنعت برق ساخت داخل هستند

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، اکبر حسن‌بکلو گفت: برق نعمتی است که فقط حامل «رفاه» نبوده و علاوه بر آن با گسترش خدمات‌رسانی برق، شاخص های تولید، اشتغال و از همه مهم‌تر آگاهی را تغییر می دهد.
وی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی نیز در راستای توسعه عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی از مناطق محروم برق‌رسانی به تمامی روستاهای استان را در اولویت قرارداده این در حالی است که تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار در آذربایجان‌غربی از این نعمت برخوردار هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد روستاهای برق‌دار قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها، ۹۶ روستا بود که این تعداد پس از پیروزی شکوهمند انقلاب به بیش از ۲ هزار و ۸۱۲ روستا رسیده است که این رقم نزدیک به ۳۰ برابر نسبت به سال‌های قبل از انقلاب افزایش دارد، درحالی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، درآمدهای نفتی کشور بیشتر بود اما اراده‌ای برای محرومیت‌زدایی وجود نداشت.
حسن‌بکلو در ادامه تشریح کرد: در سطح استان تنها  ۲۵ روستای بدون برق وجود دارد که از این تعداد ۱۰ روستا زیر ۱۰ خانوار بوده و ۱۵ روستای دیگر خالی از سکنه هستند که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال ۹۷ روستاهای بیش از ۵ خانوار نیز به جمع روستاهای برق‌دار خواهد پیوست که این پروژه‌ها، هم اکنون نیز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی اضافه کرد: باقی روستاهای بدون برق خالی از سکنه هستند و به همین دلیل نیز در اولویت‌های بعدی جهت برق‌رسانی قرار دارند، با وجود اینکه خدمات رسانی به روستاها به اتمام رسیده اما جهت مهاجرت معکوس و جذب سرمایه گذار در بخش‌های روستایی در تلاش خواهیم بود تا همین تعداد اندک روستاهای باقی مانده نیز برق‌دار شوند.

برق

شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ۹۹/۸ درصد از برنامه‌های محوله را به پایان رسانده است
حسن‌بکلو بیان کرد: امروز که در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم شرکت توزیع نیروی برق ۹۹/۸ برنامه‌های محوله خود را با تلاش‌های شبانه روزی تک‌تک همکاران شرکت توزیع به انجام رسانده است.
وی همچنین در ادامه اظهار کرد: در چشم انداز سند استراتژیک به دنبال صددرصد کردن خدمات شرکت برق به صورت غیرحضوری هستیم تا شرایطی را فراهم کنیم که هیچ نیازی به مراجعه حضوری مشترکین در شرکت توزیع برق وجود نداشته باشد، هم‌اکنون نیز ۱۱ خدمت شرکت توزیع نیروی برق به صورت غیرحضوری و از طریق سایت شرکت انجام می‌شود.
خودکفایی در صنعت برق دستاورد انقلاب اسلامی است
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اعلام کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حتی تیرهای چوبی برق نیز وارد می‌شد و تیرهای بتونی نیز وجود نداشت اما اکنون در اکثر بخش‌های صنعت برق خودکفا هستیم.
حسن‌بکلو اضافه کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک به ۹۸ درصد از تجهیزات مورد استفاده وارداتی بودند اما اکنون ۹۸ درصد از تجهیزات ساخت داخل هستند.
وی افزود: در آذربایجان غربی کارگاه‌های متعدد ساخت تیرهای بتنی برق وجود دارد همچنین شرکت‌هایی در حوزه ساخت ترانس‌های برق و کابل فعالیت می‌کنند که شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی سعی می‌کند از تجهیزات ساخت استان یا داخلی استفاده کند.

۴۶

نیروهای نظامی با عزمی راسخ‌تر آماده جان‌فشانی برای ایران اسلامی هستند

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،سرهنگ طرحانی در پی به شهادت رسیدن دو تن از نیروهای خدوم ، مومن و پرتلاش انتظامی شهرستان ، سرگرد جابر بیرانوند و سرباز وظیفه نجم الدین باوی که به فیض شهادت نائل گردیده اند را به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و مقام عظمای ولایت و خانواده آن عزیزان تبریک و تسلیت عرض نموده  و  اظهار داشت:  سلام بر آنهایی که رفتند تا بمانند و نمانند و نماندند تا بمیرند ، سلام بر شهدا و راه و فطرت پاکشان  امروز به برکت خون همین شهداست  که انقلاب اسلامی ایران استوار و ثابت قدم و در مقابل تمام ابر قدرتها ایستاده است.

هرچه امروز کشور ما دارد به برکت خون این شهداست

سرهنگ طرهانی گفت: هرچه امروز کشور ما دارد  و هر چه در آینده بدست بیاورد به برکت خون این شهداست  ، شهید در فرهنگ نفیس قرآنی  مقامی بس گرامی و گران بها دارد ، شهید کسی است  که تعبیری ساده و سلیس بخاطر آرامش و حفظ استقلال و هم نوایی و وحدت وطن پا در  عرصه نبرد گذاشته  و بخاطر خدا  ، وطن ، ارزش های والای اسلامی و انسانی از جان و خون عزیز خود  گذشته و به قله های رفیع ایمان رسیده

سرهنگ طرهانی افزود: در این برهه  پلیس و سایر نیروهای نظامی  با عزمی راسخ تر از گذشته آماده جانفشانی و دفاع از حریم ولایت و امنیت مردم ایران اسلامی هستند  و در این راه تا آخرین قطره خون خود با عزمی راسخ ادامه دهنده راه شهدا هستیم.

46

۱۲ جاده مسدود است/ بدون آمادگی به جاده‌ها نزنید!

 بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار برخط‌، ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.‌

‌کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته براساس آخرین اطلاعات حاصل از فعالیت 2204 دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 10.1 درصد کاهش نشان می‌دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 16 درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 الی 4 صورت پذیرفت‌، هم‌وطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.‌

به دلیل بارش برف در برخی استان‌ها و احتمال بروز یخ‌زدگی و لغزندگی مسیر، مه‌آلودگی و کاهش دید و همچنین طغیان برخی رودخانه‌ها، به راننده‌ها توصیه می‌شود، حتماً ایمنی را در دستور کار قرار دهند، زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و از سالم بودن تجهیزات گرمایشی خودرو خود مطمئن باشند.

* هواشناسی راه‌ها

فردا در برخی مناطق غرب کشور رگبار باران رخ خواهد داد و روز سه‌شنبه با عبور سامانه بارشی و شمالی شدن هوا روی دریای خزر در استان اردبیل بارش برف، در سواحل خزر بارش باران، در ارتفاعات سواحل بارش برف، در استان گلستان برف و باران، در استان خراسان شمالی برف، نیمه شمال خراسان رضوی برف، استان خراسان جنوبی و برخی مناطق خراسان رضوی برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه در شمال شرق کشور افت دما رخ خواهد داد که حدود ۴ تا ۸ درجه نسبت به روزهای پیش، سردتر خواهد شد.

*‌ پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه‌ ‌کرج‌-تهران، آزادراه قزوین-کرج،‌ آزادراه‌کرج-قزوین،‌ آزادراه تهران-کرج،‌ آزادراه ساوه – تهران، آزادراه قم-تهران، آزادراه تهران-کرج، محور پاکدشت-تهران، آزادراه تهران-ساوه و جاده تهران-شهریار، محور شهریار-تهران و محور تهران-پاکدشت‌ ‌در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند.

‌* ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌

محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود ‌است.

‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور پونل – خلخال در استان گیلان محدوده قبل از سد شفارود به علت ریزش کوه‌ تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور سی‌سخت – پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، از مورخ 15 مهر 97 تا اطلاع بعدی ‌به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور گنجنامه – تویسرکان‌، واقع در استان همدان‌، از مورخ 25 آبان 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

‌محور سروآباد – پاوه‌، واقع در استان کردستان‌، از مورخ 3 آذرماه 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور فرعی رویان – بلده (حدفاصل وازک تا بلده)‌ واقع در استان مازندران‌ از مورخ 12 دی 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور اندیکا – شهرکرد واقع در استان خوزستان‌، از مورخ 7 بهمن 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

محور پدافند هوایی – امیدیه، واقع در استان خوزستان‌، از مورخ 9  بهمن 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور قوچان – درگز، واقع در جنوب استان خراسان رضوی‌، از مورخ 27 بهمن 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود ‌است.

‌محور چاهان – زرآباد، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان‌، از مورخ 24 بهمن 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

‌محور بدره – دره شهر، واقع در استان ایلام‌، از مورخ 24 بهمن 97 تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

*‌ محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

در محور کرج – چالوس در محدوده تونل امیرکبیر ‌از مورخ 29 مهر تا 20 اسفند 97، روزهای شنبه تا  سه‌شنبه در حوزه استان البرز (میدان امیرکبیر) از ساعت 22:30 تا 5 روز بعد و در حوزه استان مازندران (مقطع مرزن آباد) از ساعت 21 الی 5 روز بعد، به غیر از روزهای چهارشنبه‌، پنجشنبه، جمعه‌، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه‌، به دلیل اجرای عملیات ایمن‌سازی تونل امیرکبیر (شماره 5)‌ محور فوق مسدودبوده و تردد از محورهای فیروزکوه و هراز انجام می‌شود.

محور ایلام – صالح آباد واقع در استان ایلام از مورخ 28 بهمن لغایت 1 اسفند 97 ‌روزهای یکشنبه تا چهارشنبه به صورت 24 ساعته‌، به دلیل اجرای عملیات عمرانی مسدود بوده و تردد از محور قدیم صالح آباد (ماربره) انجام می‌شود.

محور زرنه – سه راهی روان (ایلام)‌، واقع در استان ایلام‌، از مورخ 24 بهمن لغایت 20 اسفند 97، به صورت 24 ساعته، به دلیل اجرای عملیات ترانشه‌برداری و تعمیر ومرمت پل در کیلومتر 29، مسدود بوده و تردد از محور سه راهی گیلان‌غرب – سومار انجام می‌شود.

در آزادراه تهران – کرج واقع در استان تهران، از مورخ 9 مهر تا 15 اسفند 97، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 09:00 تا 16:00 و روزهای چهارشنبه‌ از ساعت 09:00 تا 12:00 ‌غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی مفصلی در رفوژ میانی، حدفاصل کیلومتر 0 تا 500+13، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در محور آمل – تهران (هراز)، واقع در استان مازندران، از مورخ 15 بهمن لغایت 13 اسفند 97، روزهای شنبه از ساعت 12:00 الی 17:00، روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه از ساعت 08:00 تا 17:00 و روزهای چهارشنبه از ساعت 08:00 تا 12:00 هر هفته، ‌غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات خط کشی، کیلومتر 0 الی 106، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

‌در محور ساری – دامغان (کیاسر)، واقع در استان مازندران، از مورخ 15 بهمن لغایت 13 اسفند 97، روزهای شنبه از ساعت 12:00 تا 17:00، روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه از ساعت 08:00 تا 17:00 و روزهای چهارشنبه از ساعت 08:00 تا 12:00 هر هفته، غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات خط کشی، کیلومتر 0 الی 110، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

 محور چالوس – کرج (کندوان)، واقع در استان مازندران، از مورخ 15 بهمن لغایت 13 اسفند 97، از ساعت 21:00 الی 5:00 روز بعد هر هفته، غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات خط کشی، کیلومتر 0 تا 78، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.

۴۲۴۲

روحانی: قدرت ایران امروز می‌تواند قدرت منطقه باشد/قدرت ایران هرگز تهدیدی برای دیگران نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در مراسم الحاق زیردریایی فاتح به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با تبریک پیشرفت‌های مهم و سرنوشت‌ساز در راستای قدرت دفاعی کشور به همه پرسنل، مهندسین و کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرماندهی معظم کل قوا و ملت ایران، گفت: بی‌تردید قدرتی که می‌تواند صدها مایل دورتر، از منافع کشور حراست و حفاظت کند ‌نیروی دریایی است.

رئیس جمهور اظهارداشت: نیروی دریایی نه تنها از سواحل کشور در خلیج فارس، ‌دریای عمان، دریای خزر و دهانه اقیانوس هند دفاع می‌کند، بلکه با حضور و اقتدار خود در آب‌های بین‌المللی نیز از منافع جمهوری اسلامی ایران و امنیت کشتیرانی به نفع ملت ایران پشتیبانی کرده و در اقتدار ایران تأثیرگذار است.

اهم سخنان رئیس جمهور به شرح زیر است:

*حدود ۴۰ سال پیش در اوایل سال ۵۸ در این مرکز با نیروی دریایی و توانمندی آن آشنا شدم و طی این چهار دهه چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن، رشادت‌ها و فداکاری‌ها بویژه حرکت در زمینه خودکفایی توسط این نیرو برای ملت ایران جای قدردانی و افتخار است.

*شاید فشار و تحریم دشمنان و  جنگ تحمیلی محرک بیشتری بود تا  بتوانیم در صنعت دفاعی و بویژه در صنعت دریایی و ساخت یگان‌های سطحی و زیرسطحی به خوداتکایی برسیم.

*اگر سلاح به صورت ارزان و عادی در اختیار ما قرار می‌گرفت شاید با این شتاب و این انگیزه دنبال بومی کردن صنعت دفاعی خود نبودیم.

* امروز خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در زمین، هوا و دریا کاملاً به خود متکی بوده و هیچگاه قدرت ایران نه تنها در دهه‌های اخیر بلکه شاید در قرن‌های اخیر در این حد نبوده و چنین توانمندی‌ نداشته‌ایم بویژه آنکه امروز در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای دلاور بسیج هم حضور دارند و این توانمندی ما را چند برابر کرده است.

*قدرت ایران امروز می‌تواند قدرت منطقه باشد، امروز ایران و کشورهای دوست در کنار یکدیگر یک قدرت دفاعی سرافراز در آب‌ها، سرزمین و فضای منطقه هستند و نیازی به متجاوزین و حضور نامشروع قدرت‌های غیرمنطقه‌ای در این منطقه ندارند.

* بندرعباس و همه بنادر جنوب ایران، تنگه هرمز و همه آب‌های سرزمینی ما شاهد و گواه دفاع نیروهای مسلح ایران از کشتیرانی آزاد در این منطقه و رسیدن انرژی به سراسر جهان هستند و این نشان آن است که قدرت ایران هرگز تهدیدی برای دیگران نیست.

*روشن است که توانمندی و قدرت ایران در برابر آنهایی که چشم طمع به سرزمین ما دارند، بازدارنده است.

*صنعت دریایی در واقع صنعت برخی از پیامبران و انبیاء بزرگ است، خداوند به نوح پیامبر فرمان داد که با ساختن کشتی بزرگ آن را وسیله دفاع از مؤمنین و مردان راستین قرار داده و در شرایط خطرناک در برابر متجاوزین بتواند با استفاده از آن از مؤمنین دفاع کند.

* اینکه امروز هم سازنده ناوچه‌های مختلف در کلاس‌های گوناگون بوده و هم انواع زیردریایی در سطوح مختلف می‌سازیم، نشان از توانمندی نیروی دریایی است.

*ملت ایران، در آغاز پنجمین دهه انقلاب اسلامی، قدردان نیروهای مسلح خود هستند و در مقابل نیروهای مسلح نیز با همه توان و وجودشان به مردم قول می‌دهند که از سرزمین، آب‌ها و آسمان کشور دفاع کرده و در برابر متجاوزان بایستند همانطور که در طول ۴۰ سال گذشته اینچنین بوده‌اند.

پیش از سخنان رئیس جمهور، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش، دریادار امیر رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گزارشی از روند طراحی، ساخت و تجهیز زیردریایی فاتح و اقدامات و برنامه‌های راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ارایه کردند.

2929

پیش‌نویس آیین‌نامه جشنواره‌ها تا پایان سال منتشر می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی در توییتی درباره آیین‌نامه جشنواره‌های سینمایی نوشت: «پیش‌نویس آیین‌نامه‌های جشنواره‌های سازمان سینمایی تا پایان سال منتشر می‌شود تا با جلب مشارکت صاحب نظران و سینماگران، تکمیل و ‌نهایی شود.»

۵۷۲۴۳

افشین قطبی: پنالتی پریرا گل می‌شد بازی را راحت‌تر می‌بردیم/ اتفاق بد برای ما بازی نکردن میلاد بدرقه بود

به گزارش تسنیم، افشین قطبی پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان در نشست خبری اظهار داشت: تبریک به همه فوتبالدوستان خوزستانی که بازی زیبایی را دیدند. به همه عوامل باشگاه فولاد این برد را تبریک می‌گویم. اگر پنالتی ما در نیمه اول تبدیل به گل می‌شد بازی در ادامه خیلی برای ما راحت‌تر دنبال می‌شد که این اتفاق رخ نداد. به‌هرحال کسب 10 امتیاز از چهار بازی و دو گل خورده برای باشگاه فولاد خیلی خوب است و باید تلاش کنیم این روند ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تیمش در نیمه دوم نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد، یادآور شد: من فکر می‌کنم دربی حساسیت خاص خودش را دارد و در کنار این قضیه وقتی تیم‌هایی مثل ما موفق به شکست پرسپولیس و استقلال می‌شوند از لحاظ روحی و تمرکز برای دیدار بعد خود با مشکل مواجه می‌شوند، اتفاقی که در بازی امروز ما مشهود بود، اگرچه من اعتقاد دارم وقتی شما پنالتی را در بازی از دست می‌دهید از لحاظ روحی آسیب می‌بینید و حریف‌تان شرایط بهتری را برای ادامه بازی پیدا می‌کند. آنهایی که فوتبال بازی کرده‌اند خیلی خوب می‌فهمند که منظورم چیست.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان اینکه چند بازیکن اصلی‌اش را در این مسابقه نداشت، تصریح کرد: ما برای این بازی مصدوم و محروم داشتیم که من سعی کردم دیروز در مورد این مسئله حرف نزنم، اما اتفاق خیلی بد برای ما بازی نکردن میلاد بدرقه بود. او در تمام طول هفته در ترکیب اصلی بود تا اینکه عصر دیروز به من گفتند او مشکل دانشگاهی دارد و نمی‌تواند بازی کند که این مسئله به ما ضربه زد.

قطبی در پایان راجع به اینکه چرا از آرش افشین در ترکیب اصلی استفاده نمی‌کند، گفت: اجازه بدهید من در مورد بازیکن خاصی صحبت نکنم. ما برای انتخاب بازیکنان اصلی عملکرد آنها را به طور دقیق آنالیز می‌کنیم و سعی می‌کنیم بهترین تصمیم را بگیریم.

43 43

ورود مجلس به ادعای افزایش قیمت لوازم خانگی در سال آینده

محمدرضا پورابراهیمی که از سوی ریاست مجلس مأموریت یافته بود موضوع افزایش قیمت لوازم خانگی را مورد بررسی قرار دهد، در حاشیه جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در صحن موضوعی در مورد اظهارنظر یکی از مسئولان واحدهای صنفی کشور مطرح شد که ایشان اظهارنظر غیرکارشناسی در مورد قیمت لوازم خانگی داشتند.

نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: گویا ایشان اعلام کرده بودند که قیمت لوازم خانگی در سال ۹۸، ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت لذا بررسی این موضوع از سوی ریاست مجلس به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از ظهر امروز پیگیری‌هایی را انجام دادم. خوشبختانه گزارشی که از انجمن لوازم خانگی در طول هفته‌های اخیر در نشست مشترکی که با مجموعه وزارت صنعت داشتم، حاکی از گشایش در صنعت لوازم خانگی است.

پورابراهیمی افزود: توضیحات مربوط به حوزه وزارت صنعت حاکی از آن است که با توجه به ثبات نسبی که در ماه‌های اخیر در نرخ ارز ایجاد شده، ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه تولید لوازم خانگی از طریق سامانه «نیما» تأمین شده است.

وی تصریح کرد: مواد اولیه‌ای که در داخل تولید می‌شود عمدتاً از طریق پتروشیمی‌ها و کارخانه‌های فولاد است که مشکلی برای تأمین مواد اولیه تولید لوازم خانگی ندارند. طبق آماری که در اختیار داریم، کشور سالانه به یک میلیون یخچال نیاز دارد که به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار یخچال توسط کارخانه‌های دولتی تولید می‌شود. همچنین ۱۰۰ هزار دستگاه یخچال نیز به صورت سالانه صادر می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در تولید ماشین‌آلات، کولر و سایر اقلام نیز گزارش‌های ما نشان‌دهنده این است که علی‌رغم وقفه‌ای که در تابستان به دلیل شوک ارزی اتفاق افتاد، تولید لوازم خانگی، مسیر خود را در فرآیند تولید طی می‌کند و در حال حاضر انبارهای کارخانجات تولید لوازم خانگی شرایط مطلوبی دارد.

پورابراهیمی اظهار داشت: وضعیت صادرات لوازم خانگی علی‌رغم توقف کوتاه مدت، در حال حاضر وضعیت خوبی است و پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۲۵۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی در سال آینده داشته باشیم. بنابراین دغدغه‌ای که در خصوص این موضوع در تابستان وجود داشت، کاملاً برطرف شده است.

وی تأکید کرد: با همکاری بانک مرکزی، تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه و همچنین تأمین سایر مواد اولیه از پتروشیمی‌های داخلی به صورت مطلوب انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: مسیر قیمت‌گذاری نیز در سال آینده مانند امسال خواهد بود بنابراین ایجاد این فضا برای ترغیب مردم برای افزایش خرید جهت خالی شدن انبارهای تولیدکنندگان است.

به گفته پورابراهیمی، نگرانی در مورد تولید لوازم خانگی وجود ندارد و صادرات لوازم خانگی امسال و سال آینده تقویت خواهد شد، بنابراین اظهارنظر واحد صنفی غیرکارشناسی بوده و مجلس پیگیری می‌کند که مشکلات صنف لوازم خانگی برطرف شود.

وی تصریح کرد: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی در این خصوص از نهادهای مربوطه گرفت و قبل از این، جلساتی با نهادهای مختلف داشتیم که لوازم خانگی نیز یکی از موضوعات مورد بررسی بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در خصوص اظهارات اخیر، جلسه‌ای تشکیل نشد و تنها گزارشی از وزارت صنعت و مرتبطین با بازار لوازم خانگی گرفته شد.

پورابراهیمی افزود: نظارت یکی از وظایف نمایندگان مجلس است که در بخش‌های مختلف انجام می‌شود. در مورد قیمت لوازم خانگی با توجه به بحث‌هایی که اخیراً مطرح شده است، مجلس در صورت افزایش قیمت‌ها ورود می‌کند؛ امیدوارم تنها موضوع یک خبر غیرکارشناسی باشد اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، مجلس ورود می‌کند.

وی ادامه داد: برآورد ما این است که از مجموعه نیاز کشور تنها ۲۰ درصد تقاضای لوازم خانگی با برندهای خارجی را دارند ضمن اینکه ما تحت لیسانس شرکت‌های خارجی، در داخل لوازم خانگی تولید می‌کنیم بنابراین ممنوعیت واردات لوازم خانگی، بازار را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. تولیدات مجموعه کارخانه‌های داخلی، مازاد بر نیازهای داخل است، با برندهای خارجی کار می‌کنند و نیاز بخشی از جامعه به برندهای خارجی را برطرف می‌کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اتفاقات ماه‌های اخیر موجب تقویت تولید ملی شده است.

2929