دعوت عاشقانه عراقی‌ها از زائران اربعین حسینی/ عکس

 اخیراً متنی در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان دعوت از زائران ایرانی اربعین دست به دست می‌شود که ترجمه یک شعر عربی است.

با توجه به کاهش چشم گیر زائران ایرانی در ایام عاشورای حسینی به دلیل کاهش ارزش ریال، پیش بینی می‌شود عده زیادی از مردم ایران توان حضور در راهپیمایی عظیم اربعین را نداشته باشند؛ لذا برخی از عراقی‌ها با انتشار این متن در فضای مجازی از ایرانی‌ها برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی دعوت کرده اند.

در این دعوتنامه با اشاره به اینکه هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به زائران امام حسین نیست جملات محبت آمیزی خطاب به ایرانیان ایراد شده است.

متن عربی این دعوتنامه و ترجمه آن را در ادامه می‌خوانید؛

ترجمه: «زائران اربعین عزیز ایرانی…
به سوی ما بشتابید تا خود را فدای شما کنیم… بیایید و نگران نباشید
بدون هیچ توشه و مالی بیایید که نیازی به آن ندارید
دلهامان را قبل از راه برای شما فرش کردیم و از آب چشمانمان سیرابتان می‌کنیم.
بشتابید که بدون شما اربعین حسین برگزار نخواهد شد و هیچ خدمتی بالاتر از خدمت شما نیست.
ما در انتظار شما هستیم و اگر چیزی نداریم تکه نانمان را با شما تقسیم خواهیم کرد…
مگر ممکن است نباشید؟! بیایید که سفره‌ها پهن است و شعله گاز‌ها روشن است و دیگ‌ها آماده است… و دیوان‌های پذیرایی ما باز است…
و چشم‌های ما به سوی مرز‌ها دوخته شده و منتظر رویت شما عزیزان هستیم، ما را ناامید نکنید چراکه امام حسین با شما بهتر دیده می‌شود.»

2323

آدرس سایت اتمی تورقوزآباد تهران در گوگل‌مپ! / عکس

 ماجرای افشاگری تمسخر آمیز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و خارجی به دنبال، و طنزپردازان و کاربران فضای مجازی را به واکنش طنز و تمسخر وی وا داشته است.

رسانه‌های مشهور اسرائیلی نیز اقدام نتانیاهو را شعبده بازی و تردستی عنوان کرده و کار وی را عامل تمسخرش از طرف ایرانی‌ها برشمرده است. به دنبال عملکرد مضحک و خنده‌دار نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی و ادعای دور از واقعیت وی درباره انبار هسته‌ای ایران که به گفته نتانیاهو در « تورقوزآباد » واقع شده است، همچنان در رسانه‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی را در بر دارد.

در حال حاضر اگر در برنامه گوگل مپ، عنوان « سایت اتمی » را جستجو کنید در مکانی به نام « تورقوزآباد » راکتور اتمی تهران که به گفته نتانیاهو در این منطقه واقع شده است را مشاهده خواهید کرد و البته چنین مطلبی در واقعیت پایتخت کذب است و صحت ندارد.

2323

 

منشاء صدای انفجار در دماوند مشخص شد

مجید صفری در گفتگویی در خصوص انفجار رخ داده در این شهرستان اظهار داشت: این انفجار مربوط به مقداری مواد منفجره تاریخ گذشته مربوط به یکی از پادگان ها و در مکانی خلوت در دماوند بوده است.

وی افزود: این انفجار در محوطه ای خالی از سکنه و با اندیسیدن تمهیدات مورد نیاز بوده و خطری متوجه هیچ یک از شهروندان نبوده و جای نگرانی نیست.

فرماندار دماوند گفت: البته می بایست که قبل از این انفجار برای آگاهی مردم و جلوگیری از وحشت زدگی اطلاع رسانی می شد، که هماهنگی های لازم برای اطلاع رسانی در دفعات بعدی انجام شد.

وی افزود: مجوزهای لازم برای این انفجار از سازمان های مربوطه در تهران اخذ شده بود.

بر اساس این گزارش، ساعتی پیش صدای انفجار در دماوند شنیده و موجب نگرانی تعدادی از شهروندان شده بود.

2323

بهترین داور آسیا سرخابی‌ها را تحریم می‌کند؟

روزنامه خبرورزشی نوشت:  وقتی علیرضا فغانی فردای قضاوت شهرآورد، زبان به گلایه گشود و گفت: «از این به بعد، اصلاً این بازی را سوت نمی‌زنم و بروند داوران خارجی برای این بازی بیاورند، در نگاه اول به نظر می‌رسید یک واکنش احساسی به اعتراض‌های خشم‌آمیز هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس باشد، اما دیروز هم یک فرد نزدیک به فغانی مدعی شد «علیرضا دیگر نمی‌خواهد برای استقلال و پرسپولیس سوت بزند.» این نقل قول را البته فغانی نه تأیید کرد و نه تکذیب، اما گفته می‌شود داور رده‌بندی جام جهانی قصد دارد با انتشار نامه سرگشاده‌ای از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران بخواهد دیگر او را برای قضاوت هیچ‌یک از بازی‌های دو تیم استقلال و پرسپولیس مقابل حریفان‌شان انتخاب نکنند.

این نامه اگر به مرحله نگارش برسد، دوباره به آن فرضیه معروف دامن می‌زند: «فغانی خود را از فوتبال ایران بزرگتر می‌داند»!، اما یکی از همکاران علیرضا دیروز به خبرورزشی گفت: «اولاً که هنوز نوشتن چنین نامه‌ای و انتشار آن در حد حرف است، اما بر فرض که چنین کاری هم از فغانی سر بزند، این چه ربطی به ماجرای خودبزرگ‌بینی دارد؟ علیرضا برای خودش و برای فوتبال ایران یک برند معتبر است، حساس‌ترین تورنمنت‌های دنیا را پشت سر گذاشته، آن وقت در کشور خودمان، ۹۰ دقیقه به او فحش می‌دهند، بعد از بازی تماشاگران هر دو تیم به او و خانواده‌اش توهین می‌کنند، بازیکنان دو تیم ادعا می‌کنند علیرضا به آن‌ها بی‌احترامی کرده و… و… و… در چنین شرایطی، من هم جای فغانی بودم، اعلام می‌کردم دیگر نه برای بازی استقلال من را انتخاب کنید و نه برای بازی پرسپولیس… خیلی هم که بخواهند اذیتش کنند، می‌تواند از ایران برود. در تمام دنیا او را به عنوان داور بین‌المللی روی چشم‌شان می‌گذارند.»

اگرچه هنوز معلوم نیست کمیته داوران واقعاً با خواسته احتمالی فغانی کنار بیاید یا نه، ولی کارشناسان داوری هم معتقدند بهتر است فدراسیون مدتی از فغانی در بازی‌های دو تیم سرخابی استفاده نکند، به خصوص در قضاوت شهرآوردها…

علی خسروی معتقد است: «باید به داوران دیگر هم اعتماد کرد. فغانی که نمی‌تواند تا ۶۰ سالگی داوری کند. ما داوران دیگری هم داریم که باید قضاوت شهرآورد را تجربه کنند.» کمیته داوران، اما به شدت از انتخاب خود راضی است. تصمیم‌سازانی که فریدون اصفهانیان را قانع کردند شهرآورد را به فغانی بسپارد، در دفاع از تصمیم خود می‌گویند: «هر داوری جای فغانی بود، بازی خراب می‌شد. فغانی به خاطر جایگاهی که در فوتبال جهان به دست آورده، واهمه‌ای از برخورد با بازیکنان استقلال و پرسپولیس ندارد و خیلی مسئولانه این بازی را قضاوت کرد، اما شاید سایر داوران تحت تأثیر رفتار بازیکنان قرار می‌گرفتند.»

با این همه، تصمیم احتمالی فغانی که قصد دارد از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران بخواهد دیگر او را برای قضاوت بازی‌های استقلال و پرسپولیس انتخاب نکنند، قطعاً پیامد‌هایی خواهد داشت. حتی اگر حق را تمام و کمال به فغانی بدهیم که توقع هجوم به خودش و خانواده‌اش را نداشت، باز هم انصراف از سوت زدن برای استقلال و پرسپولیس در بازی‌های جام حذفی و لیگ برتر یک تصمیم غیرمتعارف است. شاید مهدی تاج بعد از بازگشت از زوریخ، در نقش میانجی ظاهر شود و با دل‌جویی از فغانی، علیرضا را از این تصمیم منصرف کند، اما به نظر می‌رسد تا مدت‌ها او برای هیچ‌یک از دو تیم سرخابی سوت نمی‌زند.

کارشناسان داوری و صاحب‌نظران پاسخ می‌دهند
آیا تصمیم فغانی در تحریم شهرآورد درست است؟!

نحوه قضاوت علیرضا فغانی، داور بین‌المللی فوتبال کشورمان در شهرآورد موافق و مخالفان زیادی داشت؛ اگرچه برخی‌ها پا فراتر گذاشته و با انتقادات تند و توهین‌وار خود عرصه را طوری برای فغانی تنگ کرده‌اند که او می‌گوید دیگر هرگز شهرآورد را قضاوت نخواهد کرد و بهتر است کمیته داوران از این پس داور خارجی برای جدال سرخابی‌ها بیاورد. در این خصوص با تنی چند از کارشناسان داوری هم‌صحبت شدیم. این صحبت‌ها را بخوانید.

هادی دزفولی: فغانی باید واقعیت‌ها را بپذیرد
کارشناس داوری کشورمان در این خصوص گفت: به نظر من علیرضا فغانی به آن‌جا که باید رسیده است. در فوتبال دنیا پذیرای داوری فغانی بوده‌اند و کارش را در بازی‌های بین‌المللی عالی انجام داده است. اگرچه در فوتبال ایران این فرهنگ‌سازی صورت نگرفته و بعضاً شاهد توهین‌های زیادی به داوران ولو فغانی هستیم. او گفته دیگر حاضر نیست شهرآورد را سوت بزند، اما فغانی باید بداند نمی‌شود در ایران داوری کرد و مورد انتقاد واقع نشد. به هر حال چه قرمز و چه آبی اعتراض خود را انجام می‌دهد و او باید این واقعیت را بپذیرد.

علی خسروی: فغانی ناراحت بوده و احساسی حرف زده!
کمک‌داور بین‌المللی پیشین کشورمان در این خصوص گفت: فغانی ناراحت بوده و از روی احساس حرف زده است. اگرچه این تفکر غلطی است که ما فکر کنیم فغانی فقط برند ماست و بخواهیم او را رودرروی مردم قرار دهیم. قضاوت او در شهرآورد خوب بود و توانست از عهده این بازی مهم برآید و او در طول ۹۰ دقیقه مسئولانه قضاوت کرد. من معتقدم باید به سایر داوران هم اعتماد کرد و به آن‌ها این فرصت را داد تا فضای شهرآورد را تجربه کنند و توانایی‌های خودشان را نشان دهند و مطمئن هستم که می‌توانند از عهده این کار برآیند.

محمد ریاحی: فغانی نباید از این حرف‌ها بزند
کارشناس داوری فوتبال کشورمان در این خصوص به ما گفت: شهرآورد ۸۸ جذابیت نداشت و به تبع آن قضاوت داور بازی هم جذابیت نداشت. یعنی داوری فغانی به بازی سرخابی‌ها می‌آمد. این هم از بدشانسی فغانی بود که کیفیت پایین بازی قضاوت او را هم سرد کرده بود. اما اینکه فغانی می‌گوید از این پس بروید داور خارجی بیاورید حرف درستی نیست و من این را توهین به داوران ایرانی می‌دانم. او ۶ بار شهرآورد را سوت زده و اشباع شده است. باید به داوران جوان‌تر از جمله حیدری‌ها و… فرصت داد؛ آن‌ها هم توان قضاوت شهرآورد را دارند.

یدالله جهانبازی: داوری ما به تجربه فغانی نیاز دارد
کارشناس داوری کشورمان، در این خصوص گفت: آقای فغانی داور باتجربه و باکلاسی است. او با تجربه‌ای که در کلاس‌های پیشرفته داوری فیفا به دست آورده و قضاوت سطح بالایی که در جام جهانی داشته به راحتی شهرآورد را قضاوت کرد و تمام سوت‌هایی که زد درست بود. من دلیل برخی اعتراضات هواداران سرخابی را نمی‌دانم. داوری فغانی نکته مهمی نداشت و جای نقد زیادی وجود ندارد. من معتقدم برخی انتقادات نادرست است و او حق داشته ناراحت شود اگرچه قطعاً داوری ما به او و تجربه بالای او نیاز دارد.

محمود خوشخوان: فغانی نباید دل‌سرد شود
رئیس کمیته داوران فوتبال کشورمان در دهه ۶۰ گفت: فغانی نباید دل‌سرد شود و با انتقاداتی که از او می‌شود قید داوری در شهرآورد را بزند. قطعاً اگر فغانی داور نمونه‌ای در سطح دنیا نبود ۶ شهرآورد سرخابی را قضاوت نمی‌کرد. من معتقدم این توهین‌ها به او ناجوانمردانه است. قضاوت فغانی در شهرآورد ۸۸ عالی بود و با وجود اینکه بازی کیفیت فنی خوبی نداشت او توانست عملکرد قابل قبولی ارائه کند. من می‌گویم فغانی حالا حالا‌ها می‌تواند در سطح اول فوتبال داوری کند و نباید با این توهین‌ها دل‌سرد شود.

43503

یک عدد عجیب؛ روسها در سوریه چند هزار تروریست را کشتند؟

 به نقل از روسیاالیوم، “ویکتور بونداروف” رئیس کمیته امنیت و دفاعی شورای فدرال روسیه گفت که از ابتدای عملیات نظامی روسیه در سوریه حدود 100 هزار تروریست کشته شده‌اند.

وی امروز یکشنبه طی سخنانی به مناسبت گذشت سه سال از آغاز عملیات نظامی روسیه علیه تروریسم در سوریه گفت: تمام حملات هوایی روسیه به مقرهای تروریست‌ها دقیق بود و طی این مدت ده‌ها هزار مقر و مرکز تجمع تروریست‌ها منهدم شد.

بونداروف اظهار داشت که درطول سه سال حدود 100 هزار تروریست درحملات روسیه کشته شدند که 85 نفر ازآنها در پی حملات هوایی به هلاکت رسیدند.

این مقام روس افزود که در پی حملات هوایی روسیه مواضع تروریست‌ها و مخفیگاه‌های آنها در مناطق کوهستانی و صخره‌ای منهدم شد و در نتیجه ارتش سوریه توانست در تمام مناطق پیشروی کند.

وی تاکید کرد که در پی حملات هوایی روسیه حملات تروریست‌ها متوقف و اوضاع به نفع ارتش سوریه تغییر کرد.

2323

مزاحمت تلفنی چه مجازاتی دارد؟

با یک دید گذشته نگر، مزاحمت تلفنی را می‌توان در تماس‌های گاه و بیگاه، روز و شب، وقت و بی وقت دید که وقتی تلفن برداشته می‌شد کسی در فراسوی خط، در آن تنها «فوت» می‌کرد؛ عملی که توسط گروه نوجوان وجوان برای خنده و ابراز جسارت در گروه‌های سنی خود صورت می‌گرفت.

در آن زمان تلفن‌ها شماره نمی‌انداخت و کسی نحوه برخورد با این عمل طاقت‌فرسا را نمی‌دانست. با گذشت زمان این عمل از تفریح و مزاح خارج و به یک عمل مجرمانه علیه امنیت و آسایش عمومی مبدل شده است. بله هر وسیله پیشرفته ساخت دست بشری، همانگونه که می‌تواند در جهت مثبت و سازنده کار کند، در نقطه مقابل و در تضاد آن نیز امکان استفاده سوء نیز وجود دارد.

تلفن به عنوان دستگاه مخابراتی و بسیار سودمند نیز از هدف اصلی خود که همان ایجاد سهولت در ارتباط است خارج شده و در برخی موارد توسط برخی از کاربران خود، مورد استفاده در مسیر غلط قرار گرفته است و موجب بروز مزاحمت‌ها و برهم زدن آسایش فکری افراد می‌شود. برای مقابله با شیوع این دست جرایم دم دستی، مزاحمت توسط تلفن در قانون ایران جرم‌انگاری شده است.

برای نخستین بار در ماده ٦٤١ قانون مجازات اسلامی کتاب پنجم تعزیرات آمده است که: «هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.» برای مثال اقدام به شماره‌گیری به صورت مستمر در ساعات مختلف شبانه روز چه مرتکب صحبت کند و چه سکوت کند از مصادیق این جرم است.

البته لازم به ذکر است که نه فقط صرف تلفن بلکه همان طور که در متن قانون آمده تمامی دستگاه‌های مخابراتی، چون فکس، موبایل، رایانه، و… را نیز شامل می‌شود. عنوان جرایم دم دستی بر این عمل از این حیث است که تلفن وسیله‌ای است که در هر کوچه و خیابان، در هر خانه و حتی نزد کوچکترین فرد خانواده نیز یافت می‌شود و در دسترس‌ترین ابزار برای تخلیه افکار مجرمانه است.

اما آن‌چه حائز اهمیت است نیت و نتیجه مجرمانه یعنی همان «ایجاد مزاحمت» است پس تا وقتی این رکن احراز نشود تسری این ماده به مرتکب مقدور نیست و اگر کسی به اشتباه تماسی برقرار کند بدون آنکه قصد آزار طرف مقابل را داشته باشد این جرم محقق نشده و ملاک تشخیص این امر نیز نظر عرف است. مجازاتی که مخابرات برای این عمل مجرمانه در نظر می‌گیرد مطابق ماده ١٤ قانون تاسیس شرکت مخابرات مصوب ١٣٦٤، خط تلفن خاطی در مرتبه اول به مدت یک هفته، در مرتبه دوم به مدت سه ماه و در مرتبه سوم برای همیشه قطع می‌شود.

بدیهی است که در بیشتر مزاحمت‌های تلفنی خلط این جرم با جرایم دیگر از جمله تهدید، توهین، افترا و… غیرقابل انکار است؛ که در این صورت تعدد معنوی و مجازات اشد حاکم است چه بسا فردی که به وسیله تلفن قصد بر هم زدن آسایش دیگری را دارد، برای نیل به مقصود خود متوسل به الفاظ نامناسب و تهدید می‌شود. چه زندگی‌ها که با هدف دشمنی توسط مزاحمت‌های تلفنی از هم نپاشیده است. چه میزان زیادی از این نوع جرایم برای فروپاشی خانواده‌ها استفاده کردند و با تماس‌های مکرر و پیام‌های نامربوط بین زن و مرد، پدر و مادر نسبت به فرزند، ایجاد شبهه و شک کردند و حتی نتیجه به قتل نیز ختم شده است.

متاسفانه بسیاری از افراد از اینکه می‌توانند از این تماس‌های بی‌اساس جلوگیری کنند بی‌خبرند. چرا که نمی‌دانند در قانون دارای مجازات حبس است و با یک بار مجازات مرتکب، می‌توان از ارتکاب دوباره آن عمل جلوگیری کرد. بسیاری بدون اینکه از طریق قانون اقدام کنند در برابر این مزاحمت‌ها سکوت می‌کنند یا خود برای مقابله و خود نیز به مزاحمت تلفنی متوسل می‌شوند و به این چرخه مجرمانه می‌پیوندند. جرم مزاحمت تلفنی ماده ٦٤١، چون از موادی نیست که در ماده ١٠٤ جزو جرایم قابل گذشت احصا شده باشد، طبق نظر مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه جرمی عمومی و غیرقابل گذشت است. برای شکایت کافی است یا از طریق مخابرات یا با مراجعه به به دادسرای محل سکونت (جایی که مزاحمت رخ داده) با ارایه مدارک از جمله پرینت پیام‌ها و… به صورت کیفری اقدام کرد.

2323

گزارش جدیدی از راشا تودی؛ تل‌آویو چند بمب اتم دارد؟

راشا تودی در گزارشی نوشت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در جریان سخنرانی خود در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایران را به داشتن تأسیسات هسته ای مخفی متهم کرد. این گزارش می افزاید در حالی که بی بی (نتانیاهو) انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفته است، بیایید به بررسی برنامه تسلیحات هسته‌ای مخفیانه اسرائیل بپردازیم.

در ادامه این گزارش آمده است نتانیاهو پنج شنبه گذشته در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، چند تصویر ماهواری را به حاضران در سالن نشان داد و مدعی شد این تصاویر مربوط به تأسیساتی در ایران هستند که در آنها مواد موردنیاز برای ساخت تسلیحات هسته ای نگهداری می شوند. پس از طرح این ادعاها، مدت زمان زیادی طول نکشید تا ایران به آنها واکنش نشان دهد. تهران می گوید اسرائیل بهتر است درباره برنامه تسلیحات هسته‌ ای اعلام نشده خود سخن بگوید.

در ادامه گزارش راشا تودی آمده است به نظر می آید ایران در این باره حق دارد. در حالی که اسرائیل هرگز درباره بمب‌های اتمی که در اختیار دارد شفاف سازی نمی کند -و گزارش ها درباره وجود این بمب ها را رد و یا تأیید نمی کند- آیا این [رژیم] صلاحیت دارد انگشت اتهام را در این باره به سوی دیگران نشانه برود؟

این گزارش به توییت محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به گزافه گویی های نتانیاهو اشاره کرده است که نوشته بود: «هیچ شعبده بازی و تردستی هرگز نمی‌تواند این واقعیت را پنهان کند که اسرائیل تنها رژیم دارنده یک برنامه تسلیحات هسته‌ای مخفیانه و اعلام‌نشده و از جمله زرادخانه‌ای واقعی از سلاح‌های اتمی است. زمان آن رسیده است که اسرائیل زبان به اعتراف گشوده و برنامه تسلیحات هسته‌ای غیر قانونی‌اش را به روی بازرسان بین‌المللی باز کند». گزارشگر راشا تودی سپس خواسته ایران برای شفاف سازی درباره تسلیحات هسته ای اسرائیل را عادلانه توصیف می کند و می افزاید اسرائیل «سیاست ابهام هسته‌ای» را دنبال می کند و هرگز داشتن برنامه تسلیحات هسته ای و یا در اختیار داشتن زرادخانه اتمی را تأیید یا رد نمی کند. گزارشگر راشا تودی در ادامه برای اثبات این نکته، گفتگوی نتانیاهو را با شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا پخش می کند. مجری برنامه خطاب به نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گوید: یک سؤال از شما دارم که جوابش «بله» یا «خیر» است. آیا اسرائیل برنامه تسلیحات هسته ای و یا بمب های اتمی دارد؟ بله یا خیر؟ نتانیاهو آشکارا از پاسخ دادن به این پرسش طفره می رود و مدعی می شود اسرائیل نخستین [رژیمی] نخواهد بود که از این تسلیحات استفاده خواهد کرد و تاکنون هم از این تسلیحات استفاده نکرده است.

گزارشگر راشا تودی در ادامه می افزاید چیزی که در واقع درباره برنامه هسته ای اسرائیل می دانیم این است که:

– اسرائیل تاکنون پیمان‌نامه منع گسترش سلاح‌های هسته ای (ان پی تی) را امضا نکرده است. تنها 5 کشور در جهان این پیمان را امضا نکرده اند.

– آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گزارشی تصریح کرده است که اسرائیل نخستین بمب اتمی خود را تقریبا نیم قرن پیش تولید کرده است.

در ادامه گزارش راشا تودی یک فایل ویدئویی از جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا (در فاصله میان سال های 1977 تا 1981 میلادی) پخش می شود. کارتر در این ویدئو که برای آوریل سال 2014 میلادی است، اذعان می کند اسرائیل بیش از 300 بمب اتمی دارد، اما کسی به درستی از تعداد دقیق این بمب ها اطلاعی ندارد.

گزارشگر آر تی در ادامه می افزاید «مردخای وانونو»، تکنسین هسته‌ای که سابقاً در نیروگاه اتمی دیمونا در سرزمین های اشغالی کار می کرد، سال 1986 میلادی (در گفتگو با هفته نامه انگلیسی ساندی تایمز) به افشاگری درباره برنامه تسلیحاتی مخفی تل آویو پرداخت. وانونو محل و جزئیات تأسیسات هسته ای مخفیانه اسرائیل را به همراه تصاویری از اتاق کنترل و اطلاعاتی درباره اینکه تل آیو چطور کلاهک های هسته ای را در مخزنی که در اعماق زمین و در یک سایت 6 طبقه ای در زیر زمین قرار دارد، مونتاژ می کند، فاش کرد. پس از آن بود که جاسوس های اسرائیلی این افشاگر صهیونیست را در شهر رم ایتالیا ربوده و به سرزمین های اشغالی بازگرداندند. وانونو به اتهام خیانت، جاسوسی و تلاش برای به آسیب رساندن به امنیت اسرائیل به زندان محکوم شد. او به مدت 11 سال در سلول انفرادی بوده است.

در ادامه گزارش راشا تودی یک فایل ویدئوی از افشاگری های وانونو پخش می شود. وانونو در این ویدئو فاش می کند که: همه می دانند اسرائیل 200 بمب دارد؛ بمب های هیدروژنی، بمب های نیتروژنی؛ اوباما می داند، سیا می داند، آمریکا می داند، اروپا می داند، همه می دانند.

گزارشگر راشا تودی در ادامه می افزاید خواسته ایران مبنی بر اینکه اسرائیل باید درباره راز «کوچک» رادیواکتیوی خود شفاف سازی کند، منطقی به نظر می آید. او سپس به اشاره به اینکه هیچ کس به طور دقیق درباره ابعاد برنامه هسته ای اسرائیل چیزی نمی داند، می افزاید نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنان به تهدید دیگر کشورها ادامه می دهد. این گزارشگر می افزاید نتانیاهو به تازگی در جریان مراسمی در حالی که مقابل یکی از آزمایشگاه های تسلیحات هسته ای -(به ادعای تل آویو) مرکز تحقیقاتی ایستاده بود- اظهاراتی تهدیدآمیزی را بیان کرد.

نتانیاهو در سخنانی در مراسم نامگذاری تأسیسات هسته‌ای اسرائیل به نام «شیمون پرز»، هشدار داد که تهدیدات خارجی علیه این کشور با واکنش متقابل مواجه خواهد شد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بدون نام بردن از کشور خاصی، گفت: «هر کسی که تهدید کند اسرائیل را نابود خواهد کرد باید بداند که همین سرنوشت را برای خود رقم می‌زند، و باید بداند که هرگز به هدف خود نخواهد رسید».

در ادامه این گزارش نیز ویدئویی از یک کارشناس سیاسی دیگر پخش می شود که با اشاره به شوی مضحک نتانیاهو علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل می گوید نتانیاهو که بیش از هر کس دیگری در دنیا مسئول اصلی عدم وجود روند صلح خاورمیانه است، به جای آنکه به این موضوع مهم در سازمان ملل بپردازد، تنها بر موضوع ایران تمرکز می کند و در تلاش برای ارائه تصویری ناخوشایند و شیطانی از این کشور است. این کارشناس سیاسی افزود اینگونه اقدامات نخست وزیر اسرائیل دیگر خریداری ندارد و شاهد آن بودیم که واکنش حاضران در نشست مجمع عمومی به اتهامات نتانیاهو علیه ایران، «سکوت» محض بود.

2323

شوخی هواداران استقلال با علی کریمی، حمید درخشان و پالرموی ایتالیا!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هواداران استقلال تصویری از دو مربی قبلی و فعلی پالر‌موی ایتالیا را منتشر کردند که در ماه های اخیر مدام جای هم را گرفته اند. استقلالی ها این جا به جایی ها را به ماجرای پارسال علی کریمی و حمید درخشان در نفت تهران تشبیه کرده اند.
41258

نامه رئیس سازمان نقشه برداری به ظریف درباره دریای خزر

مسعود شفیعی بر این اساس از آمادگی سازمان نقشه برداری کشور به منظور ارائه اطلاعات و خدمات فنی و علمی لازم به وزارت امورخارجه خبر داده است.

 این نامه با اشاره‎ به جایگاه و هویت قانونی سازمان نقشه برداری کشور به عنوان یک سازمان زیربنایی تحت نظر سازمان برنامه و بودجه آغاز شده و یادآور شده است که براساس قانون تأسیس این سازمان و همچنین ماده ۱۱ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور(مصوب سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی) کلیه فعالیت‌های مرتبط با نقشه برداری و اطلاعات مکانی، عکسبرداری هوایی، تهیه و تولید نقشه‌های پوششی و شهری در مقیاس‌های مختلف و نظارت بر آن در بخش غیرنظامی بر عهده سازمان نقشه برداری کشور است.

شفیعی با اشاره به اینکه سازمان نقشه برداری کشور وظایفی چون “عملیات آبنگاری (هیدروگرافی)، تهیه نقشه‎های دریایی پایش تراز دریا، پردازش و پیش بینی جزرومد، تعریف و ایجاد سطوح مبنای مسطحاتی و ارتفاعی، ایجاد شبکه‌های سراسری ژئودزی، ترازیابی دقیق، ثقل سنجی و ژئودینامیک، تهیه و به روزنگهداشتن نقشه های مبنایی و مورد نیاز کشور، طراحی و ایجاد سیستم های اطلاعات مکان (GIS)، استقرار زیرساخت داده‎های مکانی ملی(NSDI)، کنترل کیفی تمام فعالیت‌های حوزه اطلاعات مکانی در موسسات و بخش های دولتی و خصوصی طبق استانداردهای ملی و بین المللی” را بر عهده دارد، در این نامه نوشته است: سازمان نقشه برداری کشور با در اختیار داشتن شبکه ای از ایستگاه‎های پایش تراز آب در سواحل دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، ضمن تعیین مبنای ارتفاعی کشور، تغییرات تراز آب در شمال و جنوب کشور را به طور پیوسته مورد پایش قرار می‌دهد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور در ادامه نامه خود به وزیر امور خارجه از کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر یاد کرده و به استناد اینکه در ماده یک این کنوانسیون به «نقشه های ناوبری دریایی منتشره توسط کشور روسیه» اشاره شده، نوشته است: لازم به ذکر است که سازمان نقشه برداری کشور در سه دهه گذشته، نقشه‎های متعددی از آب‎های جمهوری اسلامی ایران در سواحل شمال و جنوب کشور تهیه نموده است. به طوری که چارت‌های متعددی از آب‎های جنوب کشور به صورت بین المللی منتشر شده اند و در دریای خزر نیز علاوه بر تائید و انتشار چارت های نوشهر و فریدون کنار توسط IHO (سازمان بین المللی هیدروگرافی)، چارت‌های بنادر آستارا، انزلی، ترکمن و امیرآباد با مقیاس 1.25000 به همراه هفت چارت یک صد هزار پوششی خزر در آستانه تایید و انتشار است.

شفیعی همچنین با بیان اینکه در ادامه ماده یک کنوانسیون خزر به خط مبدا عادی به صورت میانگین چندین ساله -برابر منهای 28 متر از مبنای 1977 دریای بالتیک- اشاره شده، متذکر شده است: نقطه مبنای ارتفاعی کشور ایران هم اینک در ایستگاه بندر شهید رجایی و متعلق به سازمان نقشه برداری کشور است و صفر ارتفاعی کشور حاصل میانگین چندین ساله داده‌های همین ایستگاه بوده و مبنای عمق یابی چارت‌های دریایی شمال ایران، عدد منهای 27.5 بر اساس سیستم ارتفاعی کشورمان (1988 (IRHS است.

وی به استناد این موارد به وزیر امور خارجه یادآور شد که با توجه به مبنا و تعریف سیستم‎های ارتفاعی در نقشه‎های تدوین شده توسط ایران و روسیه، تفاوت‎هایی وجود دارد. از این رو بدیهی است که تعریف مبنای ارتفاعی در کنوانسیون فوق الاشاره (منهای ۲۸متر) کاملا در تعیین خطوط مبنا تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور با اشاره به اینکه موضوع یکسان سازی مبنای ارتفاعی در حوزه خزر و اهمیت آن قبلا در نشست کمیته هماهنگی هواشناسی- آبشناسی و مراقبت محیطی دریای خزر( ( CASPCOM و همچنین کمیته ژئوماتیک اکو مطرح شده ولی اجرا نشده، نوشته است: با این همه، سازمان نقشه برداری کشور در تلاش است تا با همکاری کشورهای همجوار حوزه خزر از طریق وزارت امور خارجه، اختلاف دو سیستم ارتفاعی را اندازه گیری نماید.

شفیعی در پایان نامه‎اش به ظریف، با تاکید بر اهمیت و حساسیت تعریف خطوط مبدا در آینده که ضرورت برخورداری از داده‎های مکانی و نقشه های دقیق از مناطق ساحلی را اجتناب ناپذیر می کند و همچنین نیاز به تعریف و تدقيق سطوح مبنای ارتفاعی و اختلاف بین آنها نوشته است: سازمان نقشه برداری کشور آمادگی خود را به منظور ارائه اطلاعات و خدمات فنی و علمی لازم به وزارت امورخارجه اعلام می دارد.

منبع: سازمان نقشه برداری کشور

49311

49311

جدیدترین شاهکار فوتبالی جوانترین وزیر کابینه! /عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ۴۸ ساعت پس از دربی  که مهمان ویژه اش آذری جهرمی وزیر ارتباطات و پسرش بودند و حضورشان حسابی جنجالی شد، او و همکارانش در وزارتخانه در دیداری دوستانه ۳ بر ۲ از تیم فوتبال خبرورزشی شکست خوردند.

آذری جهرمی البته در این بازی به رغم بازی با عینک هر دو گل تیمش را زده و ستاره تیمش بوده است.

41258