مهلت ثبت‌نام کارت ملی هوشمند تمدید شد؛ تا خرداد ۹۷

سیف‌الله ابوترابی، با بیان اینکه از تیرماه سال ۹۶ برای ثبت نام‌ کارت ملی هوشمند تأکید و ظرفیت‌سازی کردیم که ماهانه ۲.۵ میلیون نفر را ثبت‌نام کنیم، اظهارکرد: بر اساس پیش بینی‌ها قرار بود طی مدت هشت ماه بتوانیم ۲۰ میلیون درخواست اخذ و کارت صادر کنیم؛ اما از آنجایی که مردم کارهایشان را به دقایق پایانی واگذار می‌کنند، قرار شد که مهلت ثبت‌نام را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در این روزهای پایانی سال مردم دغدغه‌ پایان سال و سفرهای نوروزی دارند و ظرفیت ثبت احوال هم پاسخگوی مراجعه بیش از حد مردم نیست، گفت: به همین منظور و برای آنکه هموطنان با مشکلی روبه رو نشوند پورتال سازمان و پهنای باند را افزایش دادیم تا افرادی که تا کنون هنوز موفق به ثبت‌نام کارت ملی هوشمند نشده‌اند برای ثبت‌نام در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۹۷ نیز مراجعه‌ کنند.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال گفت: افرادی که اعتبار کارت‌ ملی آنان تا پایان اسفندماه سال ۹۶ است، می‌توانند در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال آینده نیز به منظور پیش ثبت‌نام و تکمیل ثبت‌نام کارت ملی هوشمند به دفاتر مربوطه مراجعه کنند و این افراد درباره خدماتی که بایستی با کارت ملی انجام شود با مشکل مواجه نخواهند شد و نگران نباشند.

وی با اشاره به اینکه در ماه‌های پایانی سال بیشترین مراجعه و درخواست برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند را داشته‌ایم گفت: در این دوماه پایانی به طور میانگین روزانه ۱۰۰ هزار مراجعه برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند داشتیم که بیشترین مراجعه در روزهای آغازین هفته جاری و با بیش از ۳۰۰ هزار مراجعه بود.

اخذ هزینه پس از نوبت‌دهی در پورتال جدید ثبت نام

ابوترابی در پایان صحبت‌هایش با اشاره به مشکلات چند روزه پورتال جدید ثبت‌احوال گفت: به دلیل تغییر پورتال چند روزی با مشکلاتی روبه‌رو شدیم که خوشبختانه این مشکلات برطرف شد و کسانی که به دلیل ثبت‌نام هزینه‌ای از حسابشان کسر ولی نوبت‌دهی نشد نیز این هزینه‌ها به حسابشان برخواهد گشت. همچنین تغییری که در پورتال ثبت‌نام کارت ملی هوشمند ایجاد کردیم این بود که تا زمانی که نوبت‌دهی انجام نشود هزینه‌ای از حساب افراد کسر نخواهد شد.

42236

 

پسر عبدالله صالح در نخستین سخنرانی پس از مرگ پدرش چه گفت؟

شبکه «الیمن الیوم» وابسته به حامیان علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن اعلام کرد، احمد علی عبدالله صالح، پسر صالح برای نخستین بار پس از قتل پدرش سخنرانی کرد.

عبدالولی مذابی، مدیر شبکه الیمن الیوم در صفحه فیس‌بوک خود نوشت، سخنرانی احمد صالح از طریق این شبکه پخش شد.

پیشتر احمد صالح در پیامی مدعی شد در حالی که پدرش در منزل خود در صنعا از خود دفاع می‌کرده، انصارالله او را اعدام کرده‌ است.

وی در نخستین بیانیه‌ای پس از قتل پدرش با اشاره به انصارالله ادعا کرد، وقت آن است که “شب تاریکی که بر سینه‌های ملت یمن چنبره زده، سحر شود.”

پسر صالح بر اهمیت عبور از تلاش‌های ناامیدکننده برای اعمال طرح‌های غربی یا ناممکن بر یمن تاکید کرد،‌ یمنی که پایبند به دین و ماهیت عربی خود است.

وی افزود، گزینه درست این است که یمن جایگاه و نقش خود را در کنار دوستان و همسایگان خود در اختیار بگیرد و این مساله نیازمند ایمان به آن، همکاری همگان و در راستای منافع همه است.

علی عبدالله صالح اوایل ماه دسامبر در صنعا کشته شد.

52310

بیش از 50 هزار موش در مجلس ملی پاکستان!

به گزارش روزنامه دنیا،  وی در نشست کمیسیون ملی امنیت غذایی پاکستان گفت: به درخواست برخی از نمایندگان مجلس ملی، براساس تحقیقاتی که در مورد تعداد موش‌های ساختمان مجلس انجام شد بیش از ۵۰ هزار موش در این ساختمان وجود دارد.

وی گفت: افزود متاسفانه موش‌های زیادی در اتاق‌های مختلف ساختمان مجلس ملی و حتی در رستوران‌های آن وجود دارند. تا زمانی که محل اصلی موش‌ها شناسایی و نابود نشود، نمی‌توان با این معضل مقابله کرد.

این مقام پاکستانی گفت: ما به شهرداری اسلام آباد پیشنهاد کرده ایم یک واحد ویژه برای نابودی موش‌ها در اسلام آباد ایجاد کند. تعداد موش‌ها در شهر اسلام آباد، بیش از چندین میلیون است و این امر تهدید بهداشتی برای ساکنان این شهر است.

«فوزیه حمید» نماینده مجلس ملی هم در این نشست گفت: من چندین موش در محل اقامت خود در حاشیه ساختمان مجلس ملی مشاهده کرده ام.

پیش از این برخی از نمایندگان مجلس ملی پاکستان از وجود موش در صحن علنی مجلس شکایت کرده بودند. یکی از نمایندگان زن حتی مدعی شده که موش پای وی را گاز گرفته است. پس از افزایش شکایات، «سردار ایاز صادق» رئیس مجلس ملی پاکستان به دبیرخانه مجلس ملی دستور داد هر چه سریعتر این موضوع را پیگیری کند.

52310

خواننده پاپ بازیگر سریال نوروزی شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجموعه تلویزیونی «تعطیلات رویایی» به کارگردانی علیرضا امینی و
تهیه‌کنندگی مجید اوجی به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه دوم سیما در ۱۵
قسمت ۴۵ دقیقه ای برای پخش در ایام نوروز تولید می‌شود.

این مجموعه بر اساس طرحی از احسان جوانمرد و توسط گروه نویسندگان نوشته
شده و داستان دو برادر به نام‌های رحیم و رستم را به تصویر می‌کشد که در 
شیراز سکونت دارند.

محمدرضا شریفی نیا، محمود عزیزی، افسانه بایگان، افسر اسدی، علی صادقی،
لاله اسکندری، علی اوجی، رضا یزدانی، خاطره حاتمی، سولماز آقمقانی، مریم
معصومی، فاطمه هاشمی، فرهاد بشارتی، ارسلان قاسمی، ژاله درستکار، مهدی
افشار و مرتضی علی آبادی بازیگران این مجموعه نوروزی هستند.

«تعطیلات رویایی» دی ماه سال جاری در شهر شیراز کلید خورد. هم اکنون
تصویربرداری این سریال در جزیره کیش ادامه دارد و رضا یزدانی خواننده پاپ-راک نیز به عنوان
آخرین بازیگری که به گروه پیوسته، به تازگی مقابل دوربین رفته است.

تدوین این مجموعه تلویزیونی نیز به صورت هم زمان انجام می‌شود تا برای پخش در نوروز ۹۷ آماده شود.

58244

 

خروجی علمی ضعیف و حیات‌خلوتی به نام پژوهشگاه‌های وابسته

به گزارش خبرآنلاین، در کنار دانشگاه‌های وابسته که زیر نظر نهادهای متفاوتی چون سپاه، ارتش، وزارت‌خانه‌ها و .. هستند و زیرمجموعه وزارت علوم قرار نمی‌گیرند، بخشی از مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاه‌ها نیز وابسته به نهادها و سازمان‌ها هستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۲۰ پژوهشگاه وابسته به نهادها فعالیت می‌کنند که در مقایسه با پژوهشگاه‌های مستقل کیفیت پایین‌تری دارند.

طبق داده‌های پایگاه علوم استنادی جهان اسلام، از میان ۲۲ پژوهشگاه برتر در سال ۹۵-۹۴، تنها ۳ مورد از پژوهشگاه‌های وابسته به نهادها در این رتبه‌بندی قرار گرفتند که می‌توان گفت رتبه‌های آخر را از آن خود کرده‌اند.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه فضایی ایران وابسته به وزارت ارتباطات در بین ۲۲ پژوهشگاه برتر، به ترتیب رتبه ۱۵ و ۱۸ را دارد.

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم هم در این رتبه‌بندی جایگاه ۱۷‌ام را دارد. مابقی پژوهشگاه‌ها که رتبه‌های برتر را کسب کرده‌اند همگی مستقل بوده و به نهادی وابسته نیستند.

از این رتبه‌بندی می‌توان نتیجه گرفت همانند دانشگاه‌ها، کیفیت پژوهشگاه‌های وابسته نسبت به پژوهشگاه‌های مستقل به مراتب کمتر است.

لیست پژوهشگاه‌های وابسته به نهادهای مختلف را در جدول زیر می‌بینید:

 

در همین میان روز گذشته اعلام شد که بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر رئیس جمهور به وزرای علوم و بهداشت، بر حسب تصمیم جدید دولت، مراکز علمی- کاربردی و پژوهشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های دولتی، باید حداکثر تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تعطیل یا با رعایت ضوابط به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار شوند.

در همین میان مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزش وزارت علوم به مهر گفت: «براساس بخشنامه رئیس‌جمهور علاوه بر مراکز علمی و کاربردی وابسته مراکز اجرایی، پژوهشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی نیز از سال آینده نمی‌توانند دانشجو پذیرش کنند. پذیرش دانشجو دراین پژوهشگاه‌ها مانند مراکز علمی کاربردی وابسته به مراکز اجرایی متوقف خواهد شد قطعا این بخشنامه اجرا خواهد شد و ما نیز مصمم هستیم تا اجرایی شود و به پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌های علمی کاربردی وابسته به دولت نیز ابلاغ خواهیم کرد.»

او در ادامه گفته است: «وزارت علوم نیز مصمم است تا این کار صورت گیرد، و امیدواریم، دستگاه‌های اجرایی از پتانسیل دانشگاه‌ها استفاده کنند تا اینکه خودشان مستقل تشکیلات جدید رقم زده و دانشگاه و یا پژوهشگاه راه‌اندازی کنند.»

 

۴۷۲۳۸

رئیس فدراسیون والیبال: نخستین دانشکده تخصصی والیبال در ارومیه تاسیس می‌شود

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال که به ارومیه سفر کرده است، امروز (چهارشنبه) در مجمع سالیانه هیات والیبال این استان گفت: خداوند را شاکرم که توانستم بار دیگر در محل تولدم حضور یابم و در خدمت والیبالی‌های استان و ارومیه باشم. امروزه ارومیه امکاناتی در اختیار دارد و هر کمکی هم که از دست فدراسیون برآید کوتاهی نمی‌کنیم تا در راستای پیشرفت هر چه بیشتر والیبال استان گام برمی‌داریم.

رییس فدراسیون والیبال تصریح کرد: هیات والیبال آذربایجان غربی منسجم‌ترین و بهترین هیات در سطح کشور است که از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری از امکانات بسیاری برخوردار است.

وی با بیان اینکه ورزش نخست ارومیه، والیبال است به گونه‌ای که می‌توان والیبال ارومیه را با فوتبال برزیل یاد کرد، گفت: باید مسئولان استان از این مهم محافظت کنند و تعلق خاطرهایی که در این میان وجود دارد، کنار گذاشته شود و افق دید خود را افزایش دهیم.

ضیایی اظهار داشت: در صورت تخصیص اعتبارات و با توجه به ظرفیت های خوب ارومیه در بحث والیبال و باشگاه داری، نخستین دانشکده تخصصی والیبال در این شهرستان احداث خواهد شد. درصدد هستیم دانشکده والیبال را احداث کنیم تا این رشته ورزشی به صورت علمی برای خانواده‌ها آموزش داده شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی مربیان و ورزشکاران خوبی به والیبال کشور معرفی کرده است، گفت: برای تداوم این موفقیت باید وحدت نظر و اجماع بین همه دست اندرکاران والیبال استان تقویت شود. اگر ارومیه مراقب تیم‌های خود نباشد، دچار سرنوشت بسیاری از تیم‌های دیگر می‌شود.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: برنامه لیگ جهانی سال ۲۰۱۸ بسته شده است و نمی‌توان بازی را در ارومیه برگزار کرد و باید تلاش خود را برای میزبانی قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۱۹ به کار گیریم. سالن ۱۲ هزار نفری یکی از نیازهای والیبال ارومیه است که اداره کل ورزش و جوانان استان باید در این زمینه حرکات خوبی انجام دهد.

وی در ادامه افزود: از سال آینده تیم های حاضر در سوپر لیگ نمیتوانند بیش از سه بازیکن ملی پوش جذب کنند و با جدیت بر اعمال این محدودیت ها نظارت خواهیم کرد.

در ادامه این مجمع رئیس هیات والیبال استان آذربایجان غربی نیز گفت: در سال ۹۵ هر برنامه‌ای که مصوب شده بود را انجام داده‌ایم که می‌توان به برنامه های استعدادیابی در سنین مختلف، برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری، برگزاری مسابقه‌های استانی به صورت مصور و مستند، دعوت به اردوها و شرکت در مسابقه‌های جهانی، احداث زمین والیبال ساحلی و آکادمی والیبال اشاره کرد.

کریم فروزان گفت: آکادمی والیبال ارومیه مراحل پایانی خود را طی می‌کند و در آینده در سطح استان و کشور به والیبال کمک خواهد کرد.

رئیس هیات والیبال آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات لیگ برتر والیبال گفت: این موارد باعث می شود که هم باشگاه، هم مربی، هم بازیکن و هم تماشاگر رنج ببرند. وقتی تیم ها با هشتاد میلیون تومان وارد لیگ می شوند، دیگر انگیزه‌ای برای سایر تیم‌ها نمی‌ماند. باید تلاش کنیم تا در تیم‌ها انگیزه ایجاد کنیم.

دیدار با استاندار آذربایجان غربی، جلسه با روسای هیات های والیبال شهرستان های استان، نشست صمیمی با جامعه والیبالی استان در اداره کل ورزش و جوانان و حضور در سالن مردمی روستای جارچیلو از دیگر برنامه های احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال در سفر یک روزه به ارومیه است.

46

عیادت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از محیط بانان مصدوم لرستانی

به گزارش خبرآنلاین لرستان، سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور به همراه مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از محیط بانان مصدوم لرستانی دیدار و عیادت نمودند.

سرهنگ محبت خانی در این دیدار ضمن آرزوی سلامتی برای محیط بانان آسیب دیده در حادثه تصادف رانندگی و با اشاره به شرایط سخت کاری و زحمات بی شائبه محیط بانان در حفاظت و پاسداری از سرمایه های طبیعی و زیستی این مرز و بوم از مسئولین استانی خواست با جدیت پیگیر وضعیت درمانی این محیط بانان بوده و همه تلاش خود را برای بهبودی وضعیت آنان انجام دهند.

گفتنی است: این محیط بانان در روز سه شنبه مورخ 96/12/8 در حین ماموریت در مسیر الیگودرز به خرم آباد دچار حادثه شده و مصدوم گردیدند.

سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در روز دوشنبه نیز از افشار کاوه محیط بان شهرستان پلدختر که در حین ماموریت دچار مصدومیت شده بود در منزل ایشان عیادت کرد..

46

«وام ازدواج» ۱۵ میلیونی شامل متقاضیان سال ۹۶ می‌شود؟

محمد مهدی تندگویان، با بیان اینکه دستور العمل پرداخت وام ازدواج از سوی بانک مرکزی صادر می شود و در اختیار معاونت ساماندهی امور جوانان نیست، افزود: با این وجود از زمانی‌که وام ازدواج از سه به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت، کسانی که در نوبت وام بودند، ۱۰ میلیون تومان وام دریافت کردند. به عبارت دیگر وام ۱۰ میلیونی شامل حال کسانی که تشکیل پرونده داده اما هنوز وامشان را دریافت نکرده بودند، نیز شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر فردی که درخواست وام داده باشد عملا در نوبت دریافت وام قرار دارد، اظهار کرد: با این وجود ممکن است به علت افزایش این مبلغ به لحاظ تامین ضامن نیز با تغییراتی رو به رو شوند. بنابراین در حال حاضر هر فردی درخواست وام داده و آن را دریافت نکرده باشد، در نوبت وام ۱۵ میلیونی قرار می‌گیرد.

معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه تصریح کرد: افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان چند روز پیش در مجلس به طور قطعی تصویب شده است، اما از روزی که بانک مرکزی این مبلغ را به بانک ها ابلاغ کند، افراد می توانند ۱۵ میلیون تومان وام دریافت می کنند. در حال حاضر این بودجه تصویب شده و تا زمانیکه در دولت ابلاغ شود ممکن است زمانی طول بکشد و به اواسط فروردین برسد، به این ترتیب افراد باقی مانده بعد از ابلاغ این بودجه وام ۱۵ میلیون تومانی را دریافت خواهند کرد.

 

 

 

۴۲۴۲

گزارش ویژه ESPN؛ چند باشگاه لیگ برتری دنبال جواهر ایرانی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سایت معتبر ESPN در گزارشی ویژه از توجه چند باشگاه لیگ برتری به سامان قدوس نوشت. این سایت خبر داد باشگاههای وستهام یونایتد، لستر سیتی، ساوتهمپتون، وست برومویچ آلبیون و.. نمایندگان خود را برای تماشای بازی سامان قدوس به ورزشگاه آرسنال فرستاده بودند. این اتفاق زمانی افتاد که آرسن ونگر به تعریف و تمجید از قدوس پرداخت. ESPN همچنین نوشت ونگر تحت تاثیر عملکرد فنی و تاکتیکی سامان قدوس قرار گرفت. فرهاد سیفیک مدیر برنامه های سامان هم به سایت انگلیسی گفت که چند باشگاه علاقمند به جذب او هستند ولی نام این باشگاهها را به زبان نیاورد. ESPN در پایان نوشت قدوس در تابستان آینده به یک باشگاه تازه نقل مکان می کند.

252 43

 

40 میلیون هزینه اجاره ژنراتور برای باشگاه استقلال!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ استقلال تهران در شهر مسقط پایتخت عمان میزبان تیم الهلال بود. سفر به این کشور برای آبی ها هزینه بسیار زیادی داشت. به گزارش روزنامه خبرورزشی؛ علاوه بر هزینه چند برابر هتل و اتوبوس و … استقلالی ها یک هزینه سنگین دیگر هم متحمل شدند. فدراسیون فوتبال عمان به باشگاه استقلال اعلام کرد از آنجا که احتمال برق رفتگی در طول بازی وجود دارد، باید ژنراتور برق اجاره کنند که هزینه آن 40 میلیون تومان بود! هزینه سنگین بازی در عمان باعث شده تا استقلالی ها شدیدا معترض باشند و از فدراسیون بخواهند تا در صورت تقابل دوباره با تیم های عربستانی، کشور دیگری را به عنوان میزبان به کنفدراسیون معرفی کنند.

252 43