شلیک ۳ گلوله برای دستگیری شرور خطرناک در بهارستان/شرور دستگیر شد

فردی معروف به «علی شوفر» که دارای سوابق کیفری مهم و دارای پرونده های متعدد مفتوح در خصوص زورگیری، سرقت موتور سیکلت، پخش مواد مخدر، آتش زدن بانک شهر، حمله به مأمورین کلانتری گلستان وضرب و جرح مردم بی دفاع با قمه، تیراندازی باسلاح گرم و از این قبیل جرائم بود، دستگیر شد.

در تشریح چگونگی دستگیری این شرور خطرناک بهارستان، گفت شده است که با اخذ احکام قضائی از دادستان شهرستان بهارستان و تشکیل تیم عملیات به سرپرستی جانشین «پاوا» بهارستان و استفاده از منابع خبری و مخبرین مرتبط، این شرور که موتور سوار ماهری نیز هست در حین فرار با سرعت سرسام آور ومرگ آور در انتهای «قلعه میر» دستگیر شد.

این شرور با رعایت کلیه موازین شرعی و قانونی و حقوق مردم و مجاورین و رعایت قوانین به کارگیری سلاح به جهت حفظ جان مأمورین وحفظ سلاح و پیشگیری از تلفات احتمالی در تصادفات به طوری که در حال برخورد با مأمورین بود، پس از شلیک هوایی، پای راست وی مورد اصابت ٣ گلوله در دو مرحله تعقیب وگریز پلیس از ناحیه ساق پا و روی پا قرار گرفت.

این شرور خطرناک در نهایت به دلیل عدم کنترل وسیله نقلیه با زمین برخورد کرد و باعث جراحت در اعضای مختلف بدن وی شد، که مامورین بلافاصله متهم را به مراکز درمانی منتقل کردند و وی پس از مداوا به دادسرا اعزام شد و با قرار بازداشت موقت در ٤ شعبه دادسرای بهارستان و با وجود شکات زیاد از جمله مأمور کلانتری گلستان راهی زندان رجائی شهر کرج شد.

پس از عملیات ویژه توسط جانشین پلیس امنیت عمومی شهرستان بهارستان به منظور دستگیری این مجرم باسابقه مردم از جمله بسیجیان و روحانیون شهرستان بهارستان از این اقدام قانونی و قاطعانه پلیس تقدیر کردند.

این شرور در حال حاضر حدود ۴۰ الی ۵۰ شاکی دارد.

47237

انفجار در کارخانه مواد شیمیایی ایالت تگزاس آمریکا

به گزارش خبرگزاری های فرانسه و آسوشیتدپرس، این دو انفجار نیمه های شب روی داد و ستونی از دود سیاه رنگ از کارخانه ‘آرکما’ در شهر کراسبی به هوا برخاست.

مقام های مسول در اقدامی پیشگیرانه دستور تخلیه محیط پیرامون این کارخانه تا شعاع سه کیلومتری را صادر کرده بودند، زیرا به دلیل وضعیت بحرانی ناشی از وقوع توفان هاروی و سیلاب، احتمال می دادند انفجار رخ دهد.

در این کارخانه، ترکیباتی برای مصارف شیمیایی همچون پلاستیک، مواد دارویی و مواد ساختمانی تولید می شود، اما در صورتی که تا درجه دمای مناسب خنک نشود، ممکن است باعث اشتعال شود.

مقام های مسول اطلاعاتی در مورد شدت انفجارهای روی داده و میزان خطرناک بودن آن در این کارخانه یا احتمال وقوع آتش سوزی پس از انفجار منتشر نکرده اند.

خبرنگار آسوشیتدپرس که در سه کیلومتری محل حادثه مستقر بود، گفت که نشانه ای از شعله های آتش در این کارخانه شیمیایی مشاهده نشده است.

به گفته سخنگوی این تاسیسات، شامگاه چهارشنبه برق کارخانه و ژنراتورهای پشتیبان بر اثر وقوع سیلاب قطع شد و در نتیجه امکان سرد نگه داشتن مواد شیمیایی از دست رفت.

توفان هاروی هفته گذشته سواحل جنوب شرقی ایالت تگزاس را با درجه بندی چهار در نوردید؛ سپس به یک توفان گرمسیری تنزل درجه داد و رکورد بی سابقه ای از بارندگی برای این ایالت به ویژه در منطقه هیوستون را رقم زد.

توفان هاروی سپس به ایالت لوئیزیانا در همسایگی تگزاس رسید و خسارت های زیادی به زیرساخت های صنعت نفت و گاز طبیعی آمریکا وارد کرد.

تعدادی از پالایشگاه ها، پایانه ها، سکوهای حفاری و دیگر زیرساخت های بخش انرژی آمریکا از کار افتاده است. دستکم چهار میلیون و 200 هزار بشکه در روز ظرفیت پالایشگاهی یا بیش از 22 درصد از مجموع ظرفیت آمریکا از فعالیت باز ایستاده است.

ابعاد خسارت و ویرانی توفان هاروی سبب شده که این توفان با توفان کاترینا مقایسه شود. توفان کاترینا که 12 سال پیش نیواورلئان را ویران کرد، یکهزار و 800 کشته و حدود یکصد و هشت میلیارد دلار خسارت برجا گذاشت.

نحوه عملکرد جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری وقت آمریکا در زمان وقوع توفان کاترینا به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و حال دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی این کشور تلاش می کند با واکنشی مشابه رو به رو نشود.

52311

حکم اعدام قاتل آتنا برای تائید نهایی به دیوان عالی ارجاع شد

ناصر عتباتی اظهار داشت: بعد از زحماتی که در دادسرای پارس‌آباد و در دادگاه کیفری یک اردبیل کشیده شد و تحقیقات مفصل و مبسوطی که پیرامون پرونده انجام شد و جمع‌آوری دلایل و مدارک و بحث‌های کارشناسی، در یک روند خیلی دقیق و قانونمند قاتل آتنا اصلانی محاکمه شد.

وی افزود: با بررسی های انجام شده و دلایل و مدارک موجود حکم پرونده صادر شد که این فرد از بابت قتل عمل محکوم به قصاص نفس و از بابت تجاوز به عنف محکوم به اعدام شده و چون بحث سرقت نیز در پرونده مطرح بود متهم به حبس و شلاق و رد مال از بابت سرقت محکوم شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: حکم اعدام این فرد برای تائید نهایی به دیوان عالی کشور ارجاع شده و با تائید نهایی دیوان عالی کشور زمان و مکان اجرای حکم مشخص و متعاقبا اعلام می‌شود.

عتباتی بیان کرد: این رای غیرقطی است و قابلیت اعتراض در دیوان عالی کشور را دارد و منتظر هستیم که این روند ادامه داشته و بعد از اینکه پرونده در دیوان عالی کشور هم مورد بررسی قرار گرفته و قطعیت پیدا کرد در سریع‌ترین زمان ممکن این رای اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: با دستور ریاست قوه قضائیه و پیگیری‌های رئیس کل دادگستری استان روند بررسی پرونده چه در مرکز استان و چه در دیوان عالی کشور به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت انجام و رسیدگی می‌شود.

47237

اردوغان یک کشور عضو ناتو را متهم به مسلح کردن داعش کرد

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی عنوان داشت، تمامی گزینه‌ها برای تعامل با همه مسائل ضروری خاورمیانه همواره پیش روی ترکیه است.

وی در اظهاراتی از اعضای ناتو به دلیل اینکه سلاح‌شان در دستان داعش افتاده است، انتقاد کرد.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه چهره واقعی توطئه‌هایی را که از طریق برخی سازمان‌های تروریستی چیده می‌شود، نشان می‌دهد، گفت: با هر گونه دیکته کردن در این خصوص مخالف هستیم.

اردوغان به این مساله اشاره کرد که برخی از طریق سازمان‌های تروریستی تلاش می‌کنند تا آنکارا را محاصره کنند اما روزی با همین گروه‌ها روبه‌رو خواهند شد.

وی گفت: این استراتژی‌ها که برخی کشورهای عضو ناتو دنبال می‌کنند بیشتر شبیه بمب‌های آماده انفجار در مقابل‌شان است.

رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد، چگونه می‌شود که یکی از مهمترین اهداف ناتو نابودی داعش باشد در حالیکه در دستان داعشی‌ها سلاح‌هایی مشاهده شود که ساخت یک کشور عضو ائتلاف است.

وی از ذکر نام کشوری که سلاح‌های آن در دستان داعشی‌ها دیده شده است، خودداری ورزید.

اردوغان عنوان داشت، آنکارا همواره برای خدمت به دوستانش و افزایش آن‌ها و ناامیدی دشمنانش تلاش می‌کند و دستان یاری را با خلوص برای دوستی با همگان دراز می‌کند.

وی تاکید کرد، هرگز کسی که دست یاری ترکیه را گرفته زیان ندیده است و نخواهد دید.

52311

واکنش "ترزا می" به شایعه استعفای خود از نخست‌وزیری

به گزارش خبرگزاری رویترز، شایعاتی مطرح شده مبنی بر این که ترزا می نخست وزیر انگلیس آماده می‌شود تا پیش از وقوع رسمی بریگزیت در سال ۲۰۱۹ کناره‌گیری کند، اما ترزا می در جریان سفر به ژاپن برنامه‌هایش برای رهبری محافظه کاران در انتخابات پارلمانی آتی انگلیس را مطرح کرد.

وی گفت: گمانه‌زنی‌های ناخوشایندی درباره آینده من وجود دارند که کاملا بی‌پایه و اساس هستند. کار جدی‌ای باید در انگلیس انجام شود. باید توافق بریگزیت به درستی انجام شود و مشارکت ویژه و عمیقی با اتحادیه اروپا به وجود آید. علاوه بر اینها باید انگلیس را جهانی سازیم.

ترزا می افزود: من در این دوره با بی‌عدالتی‌ها در داخل انگلیس دست و پنجه نرم کرده و به سراسر کشورهای جهان سفر خواهم کرد تا اطمینان دهم که ما می‌توانیم توافقات تجاری را که برای اقتصادمان، رفاه و سعادت به بار می‌آید و در انگلیس شغل ایجاد می‌کند، انجام دهیم.

انتخابات پارلمانی آتی انگلیس در سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد. ترزا می در خصوص این مساله گفت: من به راحتی تسلیم نخواهم شد و در انتخابات سال ۲۰۲۹ نیز محافظه‌ کاران را رهبری خواهم کرد.

52311

مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی بهینه‌سازی سیستم‌ها و مدیریت کسب و کار برگزار شد

به گزارش خبرآنلاین منطقه مازندران، دكتر جواد واثقي اميري رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل در اين مراسم با عرض خيرمقدم و تبريك هفته دولت و همچنين با تشكر و قدرداني از برگزار كنندگان كنفرانس بين المللي بهينه‌سازي سيستم‌ها و مديريت كسب و كار، به تاريخچه دانشگاه و پاره اي از دستاوردها و افتخارات دانشگاه اشاره كرد و گفت: دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل در سال ۱۳۴۸ توسط خيري نيك انديش به نام سيد حسين فلاح نوشيرواني تحويل خانواده آموزش عالي گرديد و پس از انجام مأموريت ها و اهداف مختلف، سرانجام در سال ۱۳۸۷ كار خود را در قالب دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل آغاز كرد.

رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل ضمن بيان اين كه هدف اصلي برگزاري كنفرانس بهينه‌سازي سيستم‌ها و مديريت كسب و كار ايجاد ارتباط بين دانشگاه، صنعت و دولت و آشنا نمودن دانش آموختگان با محيط كسب و كار و … مي باشد اظهار داشت: كشورهايي كه صرفا به منابع طبيعي وابسته هستند پيشرفته نيستند، سرمايه اصلي هر كشوري دانش، دانشمندان و دانش آموختگان آن كشور مي باشد، لذا بايد شرايط ظهور و بروز استعدادها فراهم شود و از دانش افراد استفاده بهينه نمود.
دكتر واثقي اميري در پايان گفت: اميدواريم كه برگزاري اين كنفرانس منجر به دستيابي به نتايج ارزشمند گردد.
در ادامه دكتر صفايي دبير علمي كنفرانس گفت: با تشكر از حضور مهمانان و مدعوين و قدرداني از برگزار كنندگان كنفرانس گفت: هدف از برگزاري كنفرانس هم افزايي متخصصان مهندسي صنايع و شناسايي رويكردهاي حل مسئله است.
وي ضمن بيان اين كه همه ما نيازمند تغيير در نگاه به مسايل داريم اظهار داشت: بايد برنامه ريزي ما از توجه به اهداف كوتاه مدت به ايجاد مسيرهاي بلند مدت تغيير يابد و اين مهم نيز از طريق تمرين تفكر بين نسلي در تمام شئون زندگي ما مي تواند حاصل شود.
دبير علمي كنفرانس گفت: ۳۵۰ مقاله به دبيرخانه دائمي كنفرانس ارسال شد كه از اين تعداد ۱۹۰ مقاله پذيرفته شد. ۶۷ مقاله به صورت سخنراني و مابقي به صورت ديجيتال ارائه مي گردد.
دكتر صفايي به محورهاي كنفرانس اشاره كرد كه عبارت اند از: بهينه سازي سيستم هاي توليدي و خدماتي، بهينه سازي سيستمهاي سلامت و غذا ،زنجيره تأمين و لجستيك كشاورزي و غذايي، مديريت سيستم هاي گردشگري و زيست محيطي، سيستم هاي لجستيك و حمل و نقل دريايي، مديريت كسب‌ وكارهاي نوآورانه و فناورانه، توسعه زيرساخت ¬هاي اقتصاد مقاومتي و سيستم هاي صنعتي دانش‌بنيان.
اين مراسم با تجليل از تيم هاي برتر دومين المپياد ملي مهندسي صنايع و افتتاح نمايشگاه به پايان رسيد.

 

46

 

سعید عزت‌اللهی اخراج شد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛در دقیقه 51 بازی ایران و کره جنوبی سعید عزت اللهی روی خطایی که انجام داد از زمین اخراج شد تا تیم ملی 10 نفره به کارش ادامه بدهد.

عزت اللهی در برخوردی که با بازیکن کره داشت ظاهرا شیطنت کرد و با پا به سر بازیکن کره ای ها کوبید.این اتفاق در حالی افتاد که داور وسط این صحنه را ندید اما کمک هایش خطای عزت اللهی را به گوش او رساندند تا داور استرالیایی با کارت قرمز سعید را از زمین اخراج کند.

 

 

251 41

وزیر آموزش و پرورش: مدرسه‌های کپری یک نقطه سیاه در آموزش و پرورش ما است

بطحایی وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم با حضور در برنامه ذره‌بین رادیو تهران به سوالات مجری برنامه پاسخ داد که مهمترین محور‌های ارائه شده به شرح زیر می‌باشد:

*چون با محدودیت نیروی انسانی مواجه هستیم مجبوریم برخی کلاس‌های ابتدایی غیر استاندارد با بیش از 30 دانش آموز در کلاس داشته‌باشیم.

*لازم است ساعت آموزش مدارس تغییر کند ولی با توجه به برخی محدودیت‌ها در حال حاضر امکانش وجود ندارد.

* کیف‌های سنگین و حجیم مشکلات ساختاری و قامتی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند. از از تمامی همکارانم درخواست می‌کنم از حجم و وزن محتویات کیف‌ها بکاهند.

*قالبا آموخته‌های دانش‌آموزان در نظام آموزش فعلی در خارج از مدرسه کمتر قابل استفاده است و از طرف دیگر مهارتهای موردنیاز در خارج از مدرسه با آنها تمرین نمی‌شود.

*تا کنون تلاش‌هایی برای کاهش نقش کنکور بر برنامه‌های درسی و آموزش انجام شده ولی نتیجه‌ای نداشته است.

*باعث تأسف است که دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی درگیر کنکور و تست زدند شده‌آند. این باعث کسالت آور شدن محیط مدرسه شده است.

*خانواده ها به توصیه‌های مشاورها در انتخاب رشته اعتماد کنند.

*مدرسه‌های کپری یک نقطه سیاه در آموزش و پرورش ما است.

* در حال حاضر حدود 1000 کلاس خشتی و گلی و حدود 2000 کلاس کانکسی در کشور داریم.

* حدود یک سوم از کل کلاس‌های ما در فهرست تخریب و بازسازی می‌باشند.

*تعلیم و تربیت مانند اکسیژن می‌ماند و هیچ‌کس از جمله اتباع افغان‌ و خارجی را نمی‌توان از آن محروم کرد. از طرف دیگر در خصوص اتباع غیر ایرانی باید وزارت امورخارجه تصمیم بگیرد ولی بنا بر تاکید مقام معظم رهبری به صورت ویژه درحال پیگیری هستیم.

*آموزش پروش به صورت حرفه‌ای از فضای مجازی استفاده می‌کند و سعی می‌کند آموزش‌های لازم را به دانش آموزان بدهد تا این فرصت به تهدید تبدیل نشود

*در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان در انتظار گزارش واحد تحقیق تفحص مجلس هستیم.

 

47237

سنتورنوازی خانم‌ها و آقایان ۱۵ تا ۲۹ ساله در تالار رودکی/ برنامه‌های سومین روز جشنواره موسیقی جوان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فردا جمعه دهم شهریور، برنامه‌های سومین
روز از یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مانند دو روز پیشین در سه نوبت  ۹ تا ۱۳، ۱۴ تا ۱۶ و ۱۷ تا ۲۱ در تالار رودکی
تهران برگزار خواهد شد.

در این روز آن‌چه در دو نوبت اول خواهید شنید، نخست
سنتورنوازی گروه سنی الف (۱۵ تا ۱۸ سال) و ج  (۲۴ تا ۲۹ سال) خواهد بود و سپس نوبت به
نوازندگان سنتور در رده سنی ب (۱۹ تا ۲۳ سال) می‌‌رسد و پایان‌بخش برنامه نواخته
شدن ساز قانون است.

جشنواره‌ یازدهم موسیقی جوان در طول ۱۹ روز از چهارشنبه هشتم
تا یکشنبه ۲۶ شهریور با حضور ۵۰۰ نوازنده و خواننده از سه گروه سنی الف، ب و ج در سه
شاخه موسیقی دستگاهی، موسیقی کلاسیک و موسیقی نواحی زیر نظر ۷۰ داور و از جمله اساتید
به‌نامی چون حسین علیزاده، علی‌اکبر شکارچی و منوچهر صهبایی برگزار می‌شود.

جشنواره ملی موسیقی جوان یا مسابقه موسیقایی ملی جوان، به
دبیری هومان اسعدی بلیت‌فروشی ندارد و بر حمایت مالی دولت متکی است اما تلاش می‌کند
عرصه‌ای باشد برای هنرنمایی ۱۵ تا ۲۹ ساله‌های موسیقی دستگاهی، کلاسیک و نواحی، دیده‌شدن‌شان
و ساخته‌شدن نسل آینده موسیقی‌دانان ایران.

 

57242