آس‌هایی که منصوریان در استقلال رو می‌کند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سرمربی استقلال قصد دارد جوان های تازه ای به تیمش بیاورد، کسانی که احتمالا مثل بعضی از جوان های فصل قبل تیمش هواداران را سورپرایز خواهند کرد. او در این باره صحبت هایی انجام داده و به خبرورزشی گفته است: «سه جوان به استقلال می آیند که من بازی شان را دوست دارم و تاپ خواهند بود. آنها در حد آس هستند و می توانند کمک زیادی به استقلال کنند. فکر می کنم هواداران هم از دیدن بازی شان لذت می برند. دنبال این هستیم که این جوانان را به تیم اضافه کنیم. آنها سهمیه زیر 23 سال به حساب می آیند.» این اقدام منصوریان گام دیگری برای جوانگرایی در استقلال خواهد بود.

252 43

 

طرح ضیافت الهی در حال برگزاری است

به گزارش خبرآنلاین،مدیر کل اداره اوقاف وامور خیریه استان کرمان در نشست خبری بیان داشت: ظرفیت بومی استان 48 نفر است که در بقائ متبرکه در خیمه های معرفت در حال خدمت رسانی به همشهریان استانی هستند که مجموعا 128 نفر مبلغ در طرح ضیافت الهی مشغول می باسند.
محمد قاسمی گفت :امسال 14 خیمه معرفت در بقاع متبرکه برگزار می شود .
وی گفت :در حوزه جمع خوانی قران کریم در 58 بقاع متبرکه هر روز یک جزی قران انجام می شود .

وی خاطر نشان کرد :برنامه تفسیر قران در 26 بقاع متبرکه در حال برگزاری است .
محمد قاسمی از عملکرد صدا و سیما با ادراه اوقاف قدر دانی کرد وگفت پخش زنده جمع خوانی قران از حسینه ثارالله به صورت زنده پخش می شود .
وی اظهار داشت :6 هزار جلد قران خریداری شده ودر حال توزیع به همشهریان است ولی وقف کلام قران مورد کم توجهی قرارگرفته است .
وی تاکید کرد :25 محفل انس با قران در استان در ماه مبارک رمضان در حال برگزاری است .
وی از امدن قاری کشوری محمود شمس خبرداد وگفت :در 30 خردا در امامزاده محمد محفل انس با قران برگزار می شود .
وی گفت :جشن میلاد امام حسن مجتبی ع در روز 15 ماه مبارک در امامزاده محمد و در 26 بقاع متبرکه برگزار می شود .
وی اظهار داشت :در 60 بقاع متبرکه نماز جماعت همراه با برنامه های فرهنگی و شب های قدر برگزار می شوn.

46

۸هزار نفر در قالب طرح شب گردی همیان امام علی (ع) در ماه رمضان کمک‌رسانی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از اردبیل؛ حسین دشتی در نشستی با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: باید از تمامی ظرفیت‌های ماه مبارک رمضان در امر کمک‌رسانی به فقرا ، نیازمندان ، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و … استفاده شود که خیران استان دراین امر بیشترین سهم را می‌تواند داشته باشند.

وی بابیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) در بحث بیمارستان‌سازی و حمایت از فقرا گام‌های بلندی را در سال‌های گذشته و سال جاری برداشته است، افزود: در ایام ماه مبارک رمضان به خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش طرح توزیع غذای گرم را خواهیم داشت که با همکاری خیرین و نیکوکاران انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از کمک‌رسانی ۲۶ خانواده تحت پوشش در سال ۹۶ خبر داد و افزود: از بخش کمک‌های مردمی در سال جاری بیش از ۲۶ میلیارد تومان کمک‌رسانی شده است.

 

دشتی از جمع‌آوری ۱۷ میلیارد تومان از طریق صندوق خیرین، ۴ میلیارد تومان از بخش صندوق صدقات خبر داد و یادآور شد: در سال جاری با افزایش چند برابری حقوق مستمری‌بگیران و خانواده‌های تحت پوشش از ۱۵۰ الی 465 هزار تومان رسید.

وی با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۸۰۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل است، عنوان کرد: ۱۰ هزار نفر از این خانواده‌ها و‌ایتام استان توسط خیرین حمایت می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از حمایت ۵ هزار 200 دانش‌آموز و ۸۰۰ دانشجو نیز خبر داد و افزود: یک هزار نفر از این دانش‌آموزان بدسرپرست و خانواده‌های فقیر نیازمند حامی و حمایت هستند که امیدواریم توسط خیران و از طریق رسانه‌ها و ‌خبرگزاری‌ها همه این دانش‌آموزان تحت حامی قرار گیرند.

دشتی ادامه داد: طی برنامه‌های انجام شده از ظرفیت خیران خارج از کشور در امر کمک‌رسانی و حمایت از فقرا و نیازمندان ازطریق امور بین‌الملل کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام می‌شود.

دشتی عنوان کرد: در برنامه ۵ ساله ششم مسکن ارزان قیمت و با تسهیلات بلاعوض در حمایت از فقرا و خانواده‌های تحت پوشش پرداخت می‌شود.

وی از اجرای طرح محسنین و مفتاح‌الجنه خبر داد و افزود: در ماه مبارک رمضان در قالب طرح مفتاح‌الجنه با حضور در خانه خانواده‌های تحت پوشش عیادت و دلجویی خواهد شد که از خیرین و مسؤولان استانی هم برای شرکت در این طرح عیادت دعوت می‌شود.

46

ممنوع شدن تردد خودرو در پیرامون دریاچه «شورابیل» اردبیل

حمید لطف‌اللهیان در حاشیه بازدید از منطقه نمونه گردشگری شورابیل گفت: شهرداری اردبیل با احداث بزرگ‌ترین رینگ سلامت و مسیر پیاده‌روی تردد خودرو در محدوده دریاچه را کاهش می‌دهد.

وی افزود: در واقع مسیر خودروها به محل تردد دوچرخه تبدیل شده و مسیر پیاده‌روی نیز در کنار آن پیش‌بینی شده است.

شهردار اردبیل در پاسخ به گله‌مندی برخی شهروندان در خصوص ممانعت از تردد خودرو پیرامون دریاچه اضافه کرد: در حال حاضر ساعت تردد تنها به ۱۱ صبح تا ۱۶ بعدازظهر محدود شده و به مرور زمان به صورت کامل ممنوع خواهد شد.

لطف‌اللهیان تأکید کرد: شهرداری در نظر دارد این منطقه به یک منطقه سلامت‌محور تبدیل شده و تردد خودروها کاهش یافته و به مرور ممنوع شود

وی در پاسخ به این سؤال که شهروندانی که قادر به پیاده‌روی نیستند، چگونه می‌توانند از محوطه پیرامون دریاچه استفاده کنند، اضافه کرد: برای تردد این گروه از شهروندان قطار برقی پیش‌بینی شده است.

شهردار اردبیل تأکید کرد: شورابیل مهم‌ترین سرمایه طبیعی شهر اردبیل است و شهرداری حفاظت و توسعه انسان‌محور و سلامت‌محور آن را قویاً دنبال می‌کند.

لطف‌اللهیان با اشاره به اجرای پروژه‌های متعددی پیرامون این دریاچه خواستار همکاری شهروندان در خصوص تغییر و تحولات آن شد و افزود: لازم است از این گنجینه طبیعی به شکل مطلوب حفاظت و استفاده کرد.

46

دوربین کنترل سرعت در یکصد نقطه استان کرمان نصب می شود

سرهنگ یوسف نجفی روز سه شنبه در نشست شورای ترافیک شهرستان در محل فرمانداری رفسنجان اظهار کرد: این کار از اولویت های پلیس راه استان است و در شریان ها و محورهای اصلی از ابتدای امسال در حال انجام است.
وی تصریح کرد: نصب دوربین کنترل سرعت در تمامی شریان ها و محورهای اصلی استان از شهرستان انار تا ریگان انجام می شود.
وی با بیان اینکه برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز از اولویت های پلیس است گفت: از ابتدای امسال تاکنون در استان کرمان 17 هزار و 287 مورد برخورد با تخلفات رانندگی ثبت شده که در مدت مشابه سال گذشته این برخوردها بیش از 16 هزار فقره بوده است و افزایش برخوردها باعث کاهش تخلفات می شود.
رئیس پلیس راه استان کرمان عنوان کرد: در حوزه رفسنجان از ابتدای امسال تاکنون آمار ثبت برخورد با تخلفات رانندگی 12 هزار و 370 مورد است که در مدت مشابه سال گذشته این آمار 10 هزار و 866 مورد بوده است.
وی گفت: رفسنجان از نظر اهمیت ترافیکی و حمل و نقل جاده ای کمتر از شهرستان کرمان نیست و باید 2 جایگاه پلیس راه داشته باشد.
نجفی افزود: در مرکز استان 3 جایگاه پلیس راه وجود دارد و پلیس راه باغین نزدیک به 50 سال ایجاد شده و پلیس راه چترود نیز به مدت 10 سال فعال است.
وی بیان کرد: متأسفانه 433 درصد تلفات در حوزه پلیس راه رفسنجان افزایش یافته به طوری که در 2 ماه ابتدای سال گذشته تعداد فوت شدگان حوادث رانندگی در این حوزه 3 نفر بوده و در 2 ماه ابتدای امسال به 16 نفر فوت شده افزایش یافته است.
وی گفت: در جاده رفسنجان به باغین که از لحاظ نصب علایم رانندگی، علایم ایمنی و غیره استاندارد است باز هم رانندگانی هستند که با خواب آلودگی موجب تصادف می شوند.
رئیس پلیس راه شمال استان کرمان افزود: محور رفسنجان به زرند نیز دارای نواقص عمده ای است از جمله اینکه فاقد شانه خاکی و دارای پیچ و خم های زیادی است و جاده سرچشمه نیز با کمک شرکت مس و راه و شهرسازی دوبانده شده اما کشته شدن 8 نفر از یک خانواده در تصادفی حدود یک ماه قبل در این جاده همه را متأثر کرد.
وی گفت: اگر تیم های گشت زنی بیشتری در این محور داشتیم تا حرکات این خودروها را مشاهده و تذکر دهند، شاید این دسته از رانندگان بهتر رفتار می کردند و این اتفاق ناگوار نمی افتاد.
نجفی ادامه داد: اگر در این محور 2 یا سه دوربین کنترل سرعت داشتیم راننده از ترس ثبت تخلفات رانندگی و با خودکنترلی و عدم مزاحمت برای این خانواده هشت نفری که همه خانم و کودک بودند موجبات مرگ این افراد فراهم نمی شد.
وی با بیان اینکه محور رفسنجان – نوق از لحاظ تصادفات و تلفات رتبه اول استان را داراست گفت: این جاده از پر حادثه ترین محورها در استان کرمان است و محورهای انار و رفسنجان به کرمان نیز واژگونی زیاد داریم و باید ایمنی در این محور ها را در راستای کاهش تلفات افزایش دهیم.

 

46

عضو مجلس خبرگان: طرح مساله رای حلال و حرام همانند تیغ دو لبه است

حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی  افزود: اگر ایراد، اشکال یا حتی تخلفی در برگزاری انتخابات رخ داده باید از طریق مجاری قانونی رسیدگی شود و اگر رسیدگی نشود، فرد متخلف حاشیه امن پیدا می کند و ممکن است به سلامت انتخابات لطمه وارد شود.
وی بیان کرد: در عین حال برخورد با افراد متخلف نیز باید از مجاری رسمی انجام شود.
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اینگونه موضوعات نباید رسانه ای شود و لازم است در محافل خاص و در جایگاه خود که همان مجاری رسمی و قانونی است مورد پیگیری و برخورد قرار گیرد و به سرانجام برسد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی متکی به آرای مردم است گفت: این نظام با رای مردم و رفراندوم عمومی شکل گرفته و همه نهادهای نظام نیز با رای مردم تشکیل شده است.
حجت الاسلام علیمرادی بیان کرد: رئیس جمهوری با رای مردم انتخاب می شود و حتی رهبری نظام نیز با یک واسطه از طریق خبرگان رهبری در این جایگاه قرار می گیرد لذا نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی مردم سالار و رای مردم در این کشور بسیار محترم است.
وی افزود: متوسط انتخابات برگزار شده در کشور، تقریبا به عدد سال های عمر انقلاب می رسد و انتخابات در جمهوری اسلامی همواره در نهایت سلامت برگزار شده و یکی از استوارترین انتخاباتی است که در جهان برگزار می شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: رای مردم در نظام هایی مانند آمریکا، متاثر از ثروت و قدرت و غیره است اما در نظام ما این عوامل کمترین تاثیر را در رای مردم دارند و مردم براساس انتخاب خود و با فهم و درک، افراد را انتخاب می کنند.
وی گفت: ممکن است در این میان تخلفات، اشکال و آسیب هایی باشد این در حالی است که این مسائل به بدنه ملت ارتباط ندارد زیرا مردم وظیفه خود را انجام داده اند و اگر اشکالی باشد مربوط به برگزارکنندگان است و باید از مجاری رسمی حل و فصل شود.
حجت الاسلام علیمرادی بیان کرد: این اتفاقات نباید شیرینی انتخابات را به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، جشن بزرگ ملی و دینی را در کام ملت به تلخی بکشاند.
وی افزود: اگر هر فردی ایراد و اشکالی در رابطه با انتخابات داشته باشد باید رفع و با متخلف برخورد شود زیرا رای مردم امانت است و باید محفوظ بماند.
نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نیازی نیست این گونه مسائل بر سر زبان ها بیفتد و رسانه ای شود و خدای ناکرده اصل انتخابات که پیروزی ملت ایران بر دشمن است، آسیب ببیند.
به گزارش ایرنا برخی رسانه ها پنجشنبه هفته گذشته به نقل از آیت الله موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز بیان کردند: آقای رئیسی در انتخابات 16 میلیون رای حلال بدست آورد؛ ما روز گذشته با آقای جنتی نشست داشتیم و در آنجا مطرح شد که مردم از شورای نگهبان انتظار دارند و می‌خواهند ببینند شورا چه قضاوتی می‌کند، شورای نگهبان وظیفه دارد همه آنچه اتفاق افتاده، برنامه‌های غلط، آرایی که ابطال شد و مناطقی که صندوق به آنها نرفته بود را خودش با دلیل بشناسد و به مردم اعلام کند.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز سپس در بیانیه ای خطاب به ملت ایران گفت: در جلسه ای جمله ای (درباره آرای حلال) گفتم که در فضای مجازی منعکس شد و هرکس تفسیری داشت که بعضا ناروا بود.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه (29 اردیبهشت) با حضور چهار نامزد همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور برگزار شد و حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با کسب 23 میلیون و 549 هزار و 616 رای؛ به عنوان دوازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
73 درصد واجدان شرایط رای دادن در استان کرمان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها شرکت کردند.

 

46

سلامتی مردم همدان را آبیاری زمینهای زراعی با فاضلاب تهدید می کند

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ علی گودرزی، که در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان همدان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: عدم نظارت کافی بر سلامت سبزی و صیفی‌جات و آبیاری آنها با فاضلاب سلامت مردم همدان را به صورت جدی تهدید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: محصولات کشاورزی که حتی به عراق و افغانستان صادر می‌شود در گمرک مورد آزمایش قرار می‌گیرد و اگر آلودگی داشته باشند صادر نمی‌شود، ولی متاسفانه به این موضوع مهم در داخل کشور توجه چندانی نشده و نظارت انجام نمی‌گیرد.

گودرزی اظهار داشت: جهاد کشاورزی دارای مجهزترین آزمایشگاه مواد غذایی است اما این آزمایشگاه به بخش خصوصی واگذار شده است و هیچ گونه کنترلی بر روی صیفی‌جات و مواد غذایی ندارد.

 

46