رئیس ستاد انتخاباتی اسحاق جهانگیری مشخص شد

گفته شده است که این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخایات ریاست جمهوری برای پیشبرد کارهای اداری خود باید فردی را به عنوان رئیس ستاد جهت انجام امور تشریفاتی معرفی می‌کرد ؛ اما هنوز تصمیمی برای ایجاد ستاد انتخاباتی ندارد.

2929

«سیگنال موجود است» به آنتن تلویزیون رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «سیگنال موجود است» مجموعه‌ای تلویزیونی به کارگردانی
مهدی مظلومی، تهیه‌کنندگی مسعود فرخنده طینت و نویسندگی اکبر روح و امیر
برادران ساخته سال ۱۳۹۳ است. این سریال در ابتدا بنا بود از شبکه سه سیما
پخش شود، اما در قالب شبکه خانگی توزیع شد و اکنون قرار است با تدوین مجدد
از شبکه نسیم به روی آنتن برود.

داستان این مجموعه درباره جوانی به نام پرهام است که سودای خوانندگی در
سر دارد، اما در هیچ‌کدام از سبک‌های موسیقی به موفقیت دست پیدا نمی‌کند؛
بنابراین به تشویق دو تن از دوستان خود تصمیم می‌گیرد که برای خوانندگی به
خارج از کشور سفر کند و در آنجا در دام شبکه‌های ماهواره‌ای می‌افتد و … .

سیامک انصاری، سیدجواد رضویان، مهران غفوریان، حامد وکیلی، امید روحانی،
لاله صبوری، مرضیه صدرایی، محمود بصیری همراه با سحر ولدبیگی بازیگران
اصلی این سریال هستند و تهیه‌کننده و کارگردان آن مسعود فرخنده طینت است.

این مجموعه در ۱۳
قسمت ۳۵ دقیقه‌ای، هر شب غیر از پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه نسیم پخش خواهد
شد.

57244

کیومرث پوراحمد به چه کسی رای می‌دهد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کیومرث پوراحمد کارگردان سینما در جدیدترین موضع گیری خود درباره انتخابات ریاست جمهوری 96  اعلام کرد که به حسن روحانی رای می‌دهد.

او گفت: «یکی از مهمترین دلایلی که به حسن روحانی رای می‌دهم این است که در حال حاضر روزنه کوچکی هست برای نفس کشیدن و روحانی شاید بتواند این روزنه را اندکی بازتر کند. ولی رئیس روسای دیگر همین اندک روزنه را هم می‌‌بندند و از بی‌نفسی خفه می‌شویم. الفاتحه…!»

57244

خرید ۱۵ میلیارد ریالی معاونت فرهنگی از ناشران خصوصی در نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همایون امیرزاده، سخنگوی سی امین نمایشگاه کتاب تهران درباره اهداف طرح حمایت ۱۵ میلیارد ریالی از ناشران خصوصی در نمایشگاه کتاب تهران گفت: «معاونت امور فرهنگی به منظور جبران بخشی از هزینه‌های ناشران شرکت‌کننده در سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران، شیوه‌نامه اجرایی تدوین کرده است.»

او افزود: «در ایام برگزاری نمایشگاه ناشران با مراجعه به سایت Tibf.ir نسبت به ارایه فهرست کتاب‌های پیشنهادی خود که در نمایشگاه عرضه شده‌اند، اقدام خواهند کرد. از این رو به مانند سال گذشته کارشناسان برای بررسی کتاب‌ها از غرفه‌ها بازدید نخواهند کرد و صرفاً اظهارات مستند ارائه شده از سوی ناشران در سایت نمایشگاه و یا بانک اطلاعات موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ملاک بررسی و انتخاب کتاب‌ها خواهد بود.»

امیرزاده تاکید کرد: «ناشران دولتی و خارجی مشمول موضوع این حمایت نیستند.»

سخنگوی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره نحوه خرید از ناشران نیز گفت: «میزان خرید از ناشران بر اساس متراژ غرفه‌ها و هزینه اجاره‌بهای ناشران محاسبه می‌شود. از این رو از ناشران غرفه‌های ۲۰-۹ متر تا سقف ۷۰ درصد اجاره‌بها، ۴۰-۲۰ متر تا سقف ۶۰ درصد اجاره‌بها، ۶۰-۴۰ متر تا سقف ۵۰ درصد اجاره‌بها، ۸۰-۶۰ متر تا سقف ۴۰ درصد اجاره‌بها، ۱۰۰-۸۰ متر تا سقف ۳۰ درصد اجاره‌بها و غرفه‌های بالای ۱۰۰ متر تا سقف ۲۰ درصد اجاره‌بها کتاب خریداری خواهد شد.»

امیرزاده ادامه داد: «میزان تخفیف کتاب‌های خریداری شده ۳۰ درصد قیمت پشت جلد و برای ناشران شهرستانی ۲۰ درصد محاسبه خواهد شد. قطعیت خرید کتاب از هر ناشر منوط به تایید شورای نظارت و ارزیابی نمایشگاه مبنی بر عدم تخلف ناشر است.»

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مراکز و نهادهای دریافت‌کننده کتاب نیز گفت: «ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌های محروم کشور به منظور توزیع عادلانه و گسترده‌ در میان کتابخانه‌های شهرها و روستاهای استان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و سایر نهادها، تمامی گروه‌های مورد تایید و شناخته شده مروج کتابخوانی، شهرهای نامزد پایتخت کتاب ایران و آبادی‌های عشایر و روستاهای دستدار کتاب دریافت‌کننده این کتاب‌ها خواهند بود.»

سی‌اُمین نمایشگاه کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» از تاریخ ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

57243

سیدحسن خمینی: خوشمان بیاید یا نیاید آیت‌الله هاشمی از باهوش‌ترین شخصیت‌های سیاسی است

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در مراسم رونمایی از آثار آیت الله هاشمی گفت: یکی از توفیقات خداوند به بنده ارادت مستمر به حضور در محضر در آقای هاشمی طی ۱۲ سال اخیر بود اما خاطراتی را با خود به جای گذاشت که هرجا نگاه می‌کنیم خاطره‌ای از حضور ایشان است. آنچه که مهم است این است که نام آیت‌الله هاشمی نیکوست و راه و مجموعه آن بزرگوار در جامعه باقی می‌ماند.

او افزود: تعارض بین اخبار و روایات یک واقعیت از آن اتفاقاتی است که به خود قدمت بشریت برمی‌گردد و همیشه افرادی اتفاقاتی را حکایت می‌کنند و زاویه نگاه خود را در این مساله می‌بینند. تعارض بین نقل‌هایی که در مورد یک واقعه اتفاق می‌افتد امری محتوم است و آیندگان که آن را عرضه و درک نکردند با این مواجه می‌شود که با تعاریف متفاوت و متعارض برخورد می‌کنند و معمولاً تکذیب می‌شود و آنها نمی‌دانند کدام درست است.

سید حسن خمینی تاکید کرد: در علم اصول مبانی داریم که چگونه حکایت‌های متعارض را باهم جمع کنیم در بخش تعارض‌های تاریخی که وجود دارد در روزگار خود با آن برخورد می‌کنیم و می‌خواهیم از آن اثر بپذیریم و نسبت به آن محاکم و قضاوتی داشته باشیم برای اینکه یک جانب را به جانب دیگر ترجیح دهیم هر روایت یک مقام ضبط دارد و یک مقام ژرف گونه و تلقی یعنی چگونه روایت را ضبط و ثبت کنیم و چه برداشتی از واقعه داریم.

یادگار امام یادآور شد: وقتی برداشتی داریم و می‌خواهیم آن را بیان کنیم شرایط مختلفی نسبت به آن حوزه ثبت و تلقی می‌شود اولین مساله این است که چه مقدار واقعه را دقیق ثبت می‌کنیم لذا وقتی در دادگاه برای شهادت می‌رویم باید سه مرحله را رعایت کنیم که آن حقیقت را بگوییم جز حقیقت نگوییم و همه حقیقت را بیان کنیم.

سید حسن خمینی گفت: در روایت یک واقعه و نگاه به یک مساله باید توجه داشته باشیم که چه مقدار واقعی و دقیق ثبت می‌کنیم و چه مقدار عمیق تلقی کرده و آن را می‌فهمیم. یکی از بزرگ‌ترین آفت‌های بحث خاطرات این است که همه جوانب در آن نیست. در زمینه خاطرات حضرت امام هم همین مشکلات را داریم طرف دروغ نمی‌گوید اما همه موضوع و عوامل پشت پرده را نمی‌دانند بنابراین بسیاری از اتفاقاتی که می‌افتد پشت پرده را نمی‌دانند پس باید در بیان خاطرات ضبط کامل باشد و اینکه نقل مستقیم باشد.

او ادامه داد: لذا هرچه واسطه بیشتر می‌شود درصد خطا در سند بالا می‌رود و این که چقدر افراد در تلقی موضوع بی‌طرف باشند اهمیت دارد. اگر راوی به صورت ناخودآگاه در بیان داستان حب و بغض داشته باشد با زاویه نقد می‌کند و نکته حائز اهمیت این است که دسترسی به موضوع چقدر بوده است و تا چه حد بی‌طرف و عادلانه قضاوت می‌کنند.

سید حسن خمینی بیان کرد: این که زمان گفتن خاطره چه موقع است بسیار مهم است لذا بسیاری از کسانی از امام نقل خاطره می کنند از دوستداران ایشان هستند. اما یک جور نقد می شود و وقتی در دسته مخالفان هستند به گونه ای دیگر نقل و خاطره دارند بنابراین زمان نقل مهم است.

او با تاکید برا ینکه خاطره نگاری روزانه آقای هاشمی جزء ارزشمند ترین منابع تاریخی انقلاب است گفت: کتاب خاطرات آقای هاشمی چه آنهایی که او را می پسندند و چه آنهایی که او را نمی پسندند از ارزشمندترین کتابهای تاریخ انقلاب است و این موارد است که آیت الله هاشمی تاریخ ساز انقلاب و بازیگردان و بازیگری صحنه می‌کند و تاریخ نگاری او مهم است.

یادگار امام بیان کرد: آقای هاشمی روزنگاری کرده که تلقی ما را روشن می کند که با نقل بی شناسنامه مواجه نیستیم و تاریخ نگارش خاطره و نقل آن روشن است.

او افزود: آقای هاشمی بسیار مقید بود که همان طور که روی کاغذ آورده همان مطالب منتشر شود و در مقطعی به ایشان نقد کردم که چرا در متن فردی را که لقبی نداشته در آن زمان این گونه مورد خطاب قرار داده ایم که ایشان هم پذیرفتند.

سید حسن خمینی اظهار داشت: ما خوشمان بیاید یا نیاید آقای هاشمی از باهوش ترین شخصیت های سیاسی است لذا درک او نسبت به موضوع و پشت پرده دقیق وعمیق بوده است.

او با بیان اینکه ای کاش آیت الله هاشمی خاطرات مفصل‌تر می‌نوشت گفت: برداشت کوتاهی که داشته‌اند خواننده را با نویسنده‌ای باهوش که دارای زکاوت بالایی دارد مواجه می‌کند که با عوامفریبی روبرو نمی شویم و کسانی که دارای هوش سرشار هستند در تاریخ سرنوشت ساز است لذا دسترسی آقای هاشمی به موضوع ازروز اول که پا به عرصه سیاسی گذاشته است نفر اول بود.

او ادامه داد: کسی را به اندازه آقای هاشمی سراغ نداریم که نامش با انتخابات گره خورده باشد لذا او خود دو دوره رییس جمهور بود ، رییس مجلس خبرگان و در انتخابات ها حضور موثر داشت و حضور در عرصه هایی تصمیم گیری از جمله خصوصیات بارز ایشان بود.

سید حسن خمینی با بیان اینکه نکته ای که ارزش خاص به خاطرات آقای هاشمی می بخشد نقل قول هایی است که به صورت مستقیم بیان شده که چنین خاطراتی ارزشمند برای مبانی تاریخ ایران است و در اینجا نمی شود با آن همانند دیگر خاطرات برخورد کرد و کار آیت الله بسیار بزرگ است.

او ادامه داد: سخن از تاریخ سخن از پیشینیان ما نیست بلکه دست گرفتن از اشتباهات است و تجربه شده ها را نباید دوباره تجربه کنیم بنابراین تاریخ باید خوانده شود.

سید حسن خمینی تاکید کرد: ملتی که از گذشته خود درس نگیرد محکوم است و اشتباه گذشته خود را دوباره تکرار می‌کند. باستانی پاریزی می گوید بزرگترین درس تاریخ این است کسی از تاریخ درس نمی گیرد و ما ملت بسیار بزرگی هستیم و آینده را می سازیم و از درس گرفتن پیشینیان یکی از سرمایه ها برای آینده است .

او در ادامه گفت: بزرگترین نقش برای انتقال تجربه صحیح به آیندگان وظیفه کسانی است که در امور فرهنگی و اجتماعی نقش دارند.و ان چیزی که می توانید در این جلسه بیان کنیم این است که آیت الله هاشمی با تاریخ نگاری یکی دیگر از وظایفی که در زمینه تاریخ و تمدن ایران داشت ایفا کرد.

او با بیان اینکه آقای هاشمی شجاعت بسیار داشت و صبری که ریشه در عقل داشت از خصوصیات ایشان بود گفت: هاشمی صبور، شجاع بود و می توانست در بزنگاه تصمیم های بزرگ بگیرد و نمونه آن را در انتخابات ۹۲ شاهد بودیم.

او تاکید کرد : از آیت الله هاشمی شجاعت را یاد بگیریم لذا او با تاریخ نگاری خود باری از خدمت را بر دوش کشیده است.

2929

۱۰۰ پروژه برای احیای دریاچه ارومیه

عیسی کلانتری*: از پاییز و زمستان سال ۹۳، پروژه احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است. نزدیک به ۲ سال و نیم است که ۱۰۰ پروژه برای احیای دریاچه ارومیه تعریف ‌شده است. دولت در این مدت همه توانش را به کار گرفته که دریاچه را احیا کند و نزدیک به ۱۵ هزار میلیارد ریال بودجه به این امر اختصاص داده است.
انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه، تثبیت شن‌های روان و جلوگیری از غبار نمک، آبیاری و در همه زمینه‌های مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی، محیط‌زیست، تصفیه فاضلاب و انتقال آن به دریاچه، نزدیک به ۱۰۰ پروژه تعریف‌شده است.
جایگزینی شغل‌هایی که ممکن است با خشک شدن دریاچه از بین برود و تاکنون از بین نرفته، یکی دیگر از موضوعاتی است که پروژه‌های کوچک و بزرگی برای آن طراحی‌شده و دولت تا امروز نزدیک به ۵۵ درصد از بودجه لازم برای انجام پروژه‌های مربوط به احیای دریاچه ارومیه را پرداخته کرده است.
احیای دریاچه ارومیه بطورکلی به بودجه‌ای افزون بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال نیاز دارد که بخش عمده‌ای از آن صرف مهندسی آب و فاضلاب منطقه شده است.
انتقال پساب شهری و آب‌رسانی به دریاچه ارومیه ۴۰ هزار میلیارد ریال هزینه می‌برد و در حال انجام است. اصلاح ساختارهای کشاورزی و کاهش مصرف آب، ۴۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف آب در کشاورزی منطقه، تجهیز منطقه به سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار، تثبیت آب‌خانه‌ها و مسائل آموزشی و فرهنگی از اقدامات انجام‌شده توسط ستاد احیای دریاچه ارومیه است.
تا پایان شهریور سال گذشته هدف تثبیت شرایط دریاچه بود، اما گام های بزرگتری برداشته شد و علاوه بر تثبیت دریاچه، احیای آن کلید خورد.
تحقق اهداف از پیش تعیین‌شده در احیای دریاچه ارومیه به این بستگی دارد که چند درصد از منابع مالی لازم برای پایان پروژه‌ها تمین می‌شود. تا اینجای کار در ستاد احیای دریاچه ارومیه خوب پیش رفتیم اما صرفاً تحقق اهداف چیزی نیست که ما دنبال می‌کنیم. اهداف ستاد در این زمینه بطور حتم محقق می‌شود اما اگر منابع بیشتری داشتیم می‌توانستیم جلوتر از برنامه حرکت کنیم.
مردم از پروژه‌های مربوط احیای دریاچه ارومیه بهتر از گذشته استقبال می‌کنند. در آغاز کار با مقاومت‌هایی مواجه بودیم، اما اکنون مردم با خطر خشک شدن دریاچه و تکنیک‌های احیای دریاچه آشنا شدند. مسئولان اجرایی و اجتماعی استان با ستاد احیای دریاچه همراه هستند. در سال نخست با مقاومت‌هایی حتی از سوی استانداران مواجه بودیم که به نمایندگان هم تسری یافته بود، اما اینک بطور تقریبی غیر از معدود افرادی، همه به‌اتفاق در این زمینه همراه هستند و البته بعضی هم با دریاچه سیاسی‌کاری می‌کنند که ما کاری به کار آن‌ها نداریم.
احیای دریاچه ارومیه یک مساله اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است و کارها در این سه حوزه با کمک NGO ها و تشکل‌های مردم‌نهاد پیش می‌رود. شورای دهستان‌ها، مساجد و ائمه جماعت و بقیه تشکل‌های مردم‌نهاد، همگی ستاد احیای دریاچه ارومیه را همراهی می‌کنند. .
احیای دریاچه ارومیه، از مهمترین خواسته های زیست محیطی مردم ایران است که در دو سال ونیم گذشته از سوی دولت یازدهم دنبال شده است. معاون وزیر نیرو از احیای دریاچه ارومیه تا هفت سال آینده خبر داده است.
—————————————
* دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه

آغاز اجرای طرح‌های ساماندهی دریا از اول خرداد

به گزارش  خبرگزاری خبرانلاین  منطقه مازندران ،عليرضا يونسي رستمي، در جلسه ستاد ساماندهي طرح هاي درياي استان با اشاره به اين كه كليه فعالان و دست اندركاران طرح هاي دريا و مجموعه كساني كه در راستاي تحقق ساحلي امن و بانشاط براي مردم ايفاي نقش مي نمايند بايد از توانايي و آمادگي لازم برخوردار باشند، افزود: ناجيان غريق بايد در اوج آمادگي براي نجات جان هموطنان خود باشند و كليه لوازم مورد نياز آنان براي حضور موثر در سواحل خريداري شده است.

معاون استاندار با تاكيد بر اين كه فعالان در طرح هاي دريا بايد از صلاحيت فني، اخلاقي و آمادگي هاي لازم برخوردار باشند و در صورت نياز آموزش هاي تكميلي را بگذرانند، تصريح كرد: آموزش هاي عمومي براي آگاهسازي مردم از مخاطرات دريا بايد جدي گرفته شود.

وي با اعلام اين كه تابلوهاي هشدار دهنده در حال تهيه است و در محل طرح ها نصب خواهد شد، اظهار داشت: به طرح هايي كه استانداردهاي لازم را دارا نباشند اجازه بازگشايي داده نمي شود.

رييس ستاد ساماندهي طرح هاي درياي استان، بر بهره گيري از ظرفيت سواحل بمنظور شكوفايي اقتصادي شهرهاي ساحلي و تقويت عوايد اقتصادي دريا تاكيد كرد و افزود: راه اندازي بازارچه ها در كنار سواحل و بوم گردي روستايي جدي گرفته شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران، در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه در آغاز به كار دولت تدبير و اميد در استان، مشكلات عمده اي در مديريت طرح ها وجود داشت و چارچوب مدوني در اين راستا به چشم نمي خورد، بيان كرد: مطالبات ناجيان غريق و آمار بالاي غريق از جمله نتايج عدم وجود مديريت صحيح در اين حوزه بود كه با پيگيري هاي صورت گرفته كل مطالبات ناجيان پرداخت شد و در سال 93 آمار غريق نسبت به سال 92 بميزان 52 درصد كاهش يافت.

وي با اشاره به اين كه براي نخستين بار در دولت تدبير و اميد براي ساماندهي و بهسازي سواحل برخي شهرهاي استان اعتباري بالغ بر 8 ميليارد تومان تخصيص يافت، گفت: تدوين دستور العمل مشخص، ساماندهي كميته هاي ستاد ساماندهي دريا، ساماندهي ناجيان غريق، افزايش تعداد طرح ها و ارتقا كيفي آن ها و كاهش قابل توجه غريق برخي از مهم ترين دستاوردهاي اين ستاد در دولت تدبير و اميد در مازندران است.

در آغاز اين جلسه عيسي قاسمي، مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، گزارشي از فعاليت هاي ستاد ساماندهي طرح هاي درياي استان در سال 95 و برنامه هاي سال 96 ارايه نمود.

 

48

روحانی کشور را از لب پرتگاه تحویل گرفت

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، سید محمود حسینی در آغاز بکار ستاد انتخابات حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه آذربایجان غربی گفت: اصلاح طلبان تاریخچه ای ۲۰ ساله دارند گرچه مردم ایران بیش از ۱۰۰ سال است برای فرار از نابرابری ها و تبعیض ها و رسیدن به برابری و اعتدال حرکت اصلاح طلبانه خود را آغاز کرده اند.
وی افزود: صحبت از اصلاحات فراتر از یک جریان اجرایی و سیاسی است بلکه یک گفتمان بینشی و فکری است برای ادامه راه انقلاب و اجرایی شدن خواسته هایی که صورت نگرفته است.
سخنگوی مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تصریح کرد: برخی فکر می کردند با اتمام دولت خاتمی عمر اصلاحات نیز به پایان می رسد و میتوانند با برخی اتفاقات ریشه آنرا خشک کنند ولی وجود جوانانی پافشار بر مواضعشان با انتخاب دولت اعتدال خلاف این را ثابت کرد.
حسینی گفت: روحانی کشوری را تحویل گرفت که لب پرتگاه بود و توانست با اجماع و مدیریت اعتدالی قفل تحریم را بشکند و ثبات را در کشور ایجاد کند.
وی اضافه کرد: روحانی توانست در دور نخست دولتش با مهار تورم و شکست انسداد سیاسی در کشور فضای سیاسی را مدیریت کند.
سخنگوی مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تصریح کرد: مقاومت در مقابل اجرای محدودیت برای شبکه های مجازی برای افزایش آگاهی بخشی مردم از جمله تلاش تحسین برانگیز دولت روحانی بود.
حسینی گفت: بخش اول دولت روحانی به آواربرداری از خرابی های برجای مانده از دولت نهم و دهم گذشت و نباید آنرا فراموش کنیم.
وی افزود: عدم همکاری صداوسیما در حالیکه دولت روحانی توانست بخش اعظمی از پروژه های نیمه تمام دولت قبل را به اتمام برساند از جمله مشکلاتی بود که دولت یازدهم با آن دست به گریبان بود.
وی اضافه کرد: ما اصلاح طلبان اهل تخریب کردن نیستیم.
سخنگوی مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تصریح کرد: در دولت قبلی متخصصان بسیاری از دستگاه های اجرایی خانه نشین شدند و با این اتفاق کشور متحمل ضررهای هنگفتی شد.
حسینی گفت: آنچه که تاکنون در دولت های قبلی و کشور رخ داده عملکرد دولت ها در ۴ ساله دوم به ثمر می نشیند و دولت روحانی در صورت انتخاب در ۴ سال دوم با برنامه هایی که دنبال کرده است کشور را از رکود و معضل بیکاری خارج خواهد کرد.
وی افزود: یکی از دلایلی که اصولگرایان نتوانسته اند در انتخابات موفق باشند نداشتن تمرین دموکراسی است و بصورت هرمی عمل کرده اند درحالی که انسان از تحمیل گریزان است و برخلاف آنها اصلاح طلبان در کار تشکیلاتی بسیار موفق تر عمل می کنند و با منسجم کردن تشکل های خود ستادهای خود را تشکیل داده اند.

 

48

مردم برای نجات دریاچه ارومیه به جای امیدواری به مسئولان، دعا کنند

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، نصرالله اسداللهی در نشست خبری تشریح برنامه‌های ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی که در دفتر خبرگزاری تسنیم این استان برگزار شد گفت: اوضاع کشور بسیار حساس است و در این میان باید با انتخاب شایسته بدنبال بهبود اوضاع کشور باشیم.
وی افزود: اعتقاد داریم برخلاف اعتقاد برخی مبنی بر “برجام خطر نظامی را رفع کرد”، جنگ اصلی نظامی نیست.
رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: معتقدیم لطف امام زمان شامل حال مردم ایران است و انقلاب اسلامی بعنوان زمینه ساز ظهور ایشان و اسلام حقیقی در جهان بوده و ما نیز باید بجای اعتماد به دشمن نظام به خودمان اتکا کنیم.
اسداللهی گفت: حجت الاسلام رئیسی قرار است بعد از ۲۰ اردیبهشت ماه در سفر تبلیغاتی خود به استان های آذربایجان شرقی و غربی سفر کند.
وی در پاسخ به پیگیری مسئله لغو کنسرت در مشهد درصورت انتخاب حجت الاسلام رئیسی افزود: هنر مسئله مهمی در اسلام است و باید از هنر برای رسیدن به اسلام هنری بهره برد و مخالفت ایشان با ابتذال است.
رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در آذربایجان‌غربی در پاسخ به سوالی در مورد برنامه های ایشان در صورت انتخاب در مورد دریاچه ارومیه تصریح کرد: حجت الاسلام رئیسی در صورت انتخاب برای احیای این دریاچه تلاش خواهند کرد ولی برخی اتفاقات دست انسان نیست و مردم بجای نگاه به تلاش مسئولین به دعا متوسل شوند.
اسداللهی در مورد برنامه دولت رئیسی در مورد فیلترینگ گفت: حجت الاسلام رئیسی اعتقاد دارند، فیلترینگ چاره ساز نیست و باید آزادی حفظ شود.
وی اضافه کرد: حجت الاسلام وعده توخالی نمی دهد.
رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در آذربایجان‌غربی در مورد سیاست های ایشان درمورد اتفاقات رخ داده در جامعه بین المللی علیه ایرانیان تصریح کرد: دلیل حضور ایشان برای انتخابات ریاست جمهوری برای حفظ کردن کرامت بوده است زیرا جناب رئیسی بالاتر از ریاست جمهوری است لذا عقیده داریم نباید درمقابل دشمن عقب نشینی کنیم.
اسداللهی در پاسخ به سوالی در مورد مطالب مندرج در فضای مجازی درمورد عدم پرداخت مالیات توسط آستان قدس گفت: ایشان یک فرد قانونمند است و نمیتوان ایشان را با پول خرید و در صورت انتخابشان بر اساس قانون عمل خواهند کرد.

 

48