واکنش علی مطهری به خبر دیدار خصوصی‌اش با رئیس دولت اصلاحات درباره کاندیداتوری در انتخابات 96

به گزارش خبرآنلاین، علی مطهری در اینستاگرام خود نوشته است:

در برخی کانالهای تلگرامی از قول جناب آقای سید محمدعلی ابطحی خبری آمده است مبنی بر این که اینجانب دیدار خصوصی با جناب حجت الاسلام سید محمد خاتمی داشته و مسئله کاندیداتوری خودم را مطرح کرده ام و از طرف ایشان نیز توصیه به این کار شده است. گرچه جناب آقای ابطحی این خبر را تکذیب کردند و از ایشان تشکر می کنم ولی نظر به این که همچنان مورد سئوال واقع می شوم به عرض می رسانم که آخرین دیدار من با جناب آقای خاتمی پس از دیدار اسفند 87 به دیدار حدود 60 تن از نمایندگان محترم مجلس در 7 اسفند گذشته بر می گردد و در آنجا تنها حرف خصوصی که با ایشان داشتم این بود که با توجه به این که جناب عالی و افراد دیگری مانند آیات محقق داماد در برخی درسهای آیت الله مطهری در سال 56 و 57 در قم شرکت می کردید آیا نوشته و تقریری یا نواری از آن درسها دارید یا خیر، که ایشان هم راهنمایی کردند.

معلوم نیست انتشار خبر مذکور با چه هدف و انگیزه ای انجام شده هر چند هل دادن افراد مستقل منتقد به سمت یک جریان سیاسی و القاء دستورگیری آنها از آن جریان و بعد هم آن جریان را به خارج وصل کردن، سیاستی است که متاسفانه در چند سال اخیر کشور را دچار آسیب کرده و وحدت ملی را مخدوش نموده است.

29213

 

برف و باران از غروب امروز در راه ایران

بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور با تقویت یک سامانه بارشی از فردا (جمعه)، انتظار می رود از ظهر جمعه تا اواخر شنبه 12 فروردین ماه، بارش برف و باران توام با رگبار و رعد و برق غرب و جنوب غرب کشور را در برگیرد.

بعد از ظهر جمعه تا شنبه، گذر این سامانه در برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، مرکز، غرب، جنوب غرب و جنوب کشور همراه با رشد ابرهای جوششی و رگبار و رعد و برق خواهد بود.

در این شرایط با رشد متوالی سلول های ابر تندری، وقوع سیلاب در مسیل ها و مناطق مستعد محلی، رخداد تگرگ و و وزش باد شدید بسیار محتمل است.

بر این اساس پیش بینی می شود امروز (پنجشنبه) رگبار پراکنده، باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد در مناطقی از لرستان، مرکزی، شمال اصفهان، خراسان جنوبی و ارتفاعات البرز مرکزی در شمال قزوین، شمال تهران، شمال سمنان، نیمه شرقی خراسان شمالی و شمال غرب خراسان رضوی را در بر گیرد و وزش باد شدید، حاشیه مرزی شرق کشور واقع در استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان درنوردد.

همچنین پیش بینی می شود که بعد از ظهر جمعه تا شنبه بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد، استان های کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، اردبیل، گیلان، غرب مازندران را تحت تاثیر قرار دهد و در ارتفاعات این استان ها نیز بارش برف را شاهد باشیم.
بارش باران، گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید برای استان های کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب فارس و خوزستان در راه است که به تدریج از روز شنبه استان های مرکزی و تهران را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

سازمان هواشناسی کشور همچنین پیش بینی کرد، در روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده، منطقه فعال بارش این سامانه بیشتر، محدود به دامنه های البرز از شمال غرب تا شمال شرق کشور شود و مطابق خروجی مدل های عددی، در استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و نیز دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران و برف تداوم خواهد یافت و بارش برف در ارتفاعات و جاده های کوهستانی البرز موجب لغزندگی در این مسیرها می شود.

هواشناسی همچنین با توجه به پدیده های جوی مورد انتظار به هموطنان توصیه کرد که برای عبور از جاده های کوهستانی، عوامل محدود کننده مانند بارش برف و لغزندگی جاده، کاهش دید به سبب بارندگی و مه آلود بودن را مورد توجه قرار دهند و برنامه ریزی برای برگشت از سفرهای نوروزی در شرایط مناسب انجام شود.

هموطنان همچنین با توجه به احتمال وقوع سیلاب از برپا کردن چادر در حاشیه رودها و مسیل ها از بعد از ظهر جمعه تا اواخر شنبه در مناطق یاد شده خودداری کنند.

سازمان هواشناسی کشور با توجه به وجود ناپایداری ها به طور مداوم گذر سامانه یاد شده را مرتب پایش و تغییرات جوی را بروز رسانی می کند.

۴۷۲۳۵

راهکار بهبود اقتصاد کشور معرفی شد

غلامحسین جمیلی افزود: اگر دولت چنین رویکردی را در سال 96 دنبال کند، به حتم تمام سخنان رهبر معظم انقلاب محقق می شود.

وی یادآور شد: چنانچه طی سال های گذشته برای اجرای برنامه های مختلف اقتصادی به بخش خصوصی توجه جدی می شد، تاکنون دستاوردهای بهتری نصیب کشور شده بود.

جمیلی اظهار کرد: واگذاری امور در حوزه های مختلف آموزشی، بهداشتی و درمانی طی سال های گذشته به بخش خصوصی، دستاوردهای خوبی برای کشور و مردم داشت و به تبع آن هم کسانی که خدمات دریافت کردند و هم گروه هایی که خدمات ارائه دادند، منتفع شدند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: اینکه سیاست گذاری امور از جانب دولت جاری شود، حرف درستی است، اما نمی توان انتظار داشت به خاطر محدود ساختن رقابت پذیری دیگر بخش ها با دولت، توان مسئولان بر محدود کردن فعالیت بخش خصوصی متمرکز شود.

وی خاطرنشان کرد: در وهله نخست موضوعی که برای رفع موانع پیش روی فعالیت بخش خصوصی باید مد نظر قرار گیرد، ایجاد ثبات در تمام بخش ها، برنامه ها و فعالیتهاست.

جمیلی تاکید کرد: این ثبات در قوانین، نگرش ها، رویه ها، مراودات داخلی و خارجی، روابط بین المللی و سیاست های داخلی و خارجی است که موجب تشکیل و توسعه فعالیت ها در تمام بخش ها و رشد کشور می شود.

رئیس کمیسون جوانان، کارآفرینی و صنایع دانش بنیان اتاق ایران گفت: کشورهایی که امروز به عنوان حکومت های طراز اول در حوزه اقتصادی مطرح هستند، همه از ثبات در سیاست، اجتماع، امنیت و سیاست های کلان اقتصادی برخوردارند.

وی تصریح کرد: چگونه می توان انتظار داشت که تناقضی در رفتار و برخورد دستگاه های اجرایی و قضایی وجود داشته باشد و در سال های مختلف شکل بگیرد، اما یک فرد یا یک بخش خصوصی علاقه مند به سرمایه گذاری و ریسک پذیری شود؟

جمیلی اضافه کرد: بحث دومی که برای حمایت دولت از بخش خصوصی باید مد نظر قرار گیرد، توجیه پذیر کردن فعالیت اقتصادی این حوزه است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: در شرایط برابر میان سود و سپرده، باز هم همه ترجیح می دهند که امنیت و انتفاع مالی حداقلی را ببرند اما وارد فعالیت اقتصادی خطر پذیر نشوند.

وی ابراز کرد: دولت باید اقدامی انجام دهد که در مقایسه با سایر فعالیت اقتصادی غیر مولد، تولید به صرفه تر باشد.
جمیلی به تاکید رهبر معظم انقلاب برای مقابله با کالای قاچاق اشاره کرد و افزود: در صورتی که امسال فقط به منویات رهبر فرزانه انقلاب عمل شود، می توان توجیه و عملکرد خوبی در مبارزه با کالای قاچاق را شاهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: ایران کشوری با جمعیت 80 میلیون نفر است و معادل همان بازار مصرف دارد، در چنین شرایطی در ابتدا باید به فکر تامین نیاز چنین جمعیتی بود و سپس اندیشه بازاریابی در یک کشور پنج میلیون نفری را پروراند.

وی یادآورشد: درست است که صادرات از شروط اصلی توسعه اقتصادی در سطح بین المللی محسوب می شود، اما برای قدم های نخست نمی توان منکر فرصت های اقتصادی داخلی بود.

جمیلی اظهار کرد: در صورتی که برای کالای ایرانی یک تقاضای مستمر و موثر پیدا شود، آن زمان می تواند شاهد رونق اقتصادی، شکل گیری مسیر درست گردشگر مالی و تغییر جریان های اقتصادی در جهت مثبت بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: از سوی دیگر در بسیاری از مواقع زمانی که صحبت از حمایت می شود، بسیاری می اندیشند که منظور از سرمایه، فقط پول و ثروت است، در حالی که ایران سرمایه های کلانی دارد که کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

وی مهمترین سرمایه کشور را نیروی جوان تحصیل کرده برشمرد و تاکید کرد: متاسفانه مسئولان و سردمداران سیاست گذاری در کشور ، هنور به این باور نرسیده اند که این جوانان هستند که می توانند آینده کشور را در همین مقطع زمانی بر عهده بگیرند و بسیاری از جریان های راهبردی را بسازند.

جمیلی ادامه داد: تا زمانی که به این سرمایه ها توجه نشود، هر چه هم بتوان سرمایه های مالی و پولی را تقویت کرد، باز یک جایی چرخ آن خواهد لنگید و نخواهیم توانست که شاید افزایش بهره وری باشیم.

رئیس کمیسیون جوانان، کارآفرینی و صنایع دانش بنیان اتاق ایران گفت: لازم است که تمام سرمایه های کشور در یک مسیر برای رشد و توسعه بسیج شوند و به حتم یکی از موثرترین این سرمایه هم همان بهره گیری از نیروی جوان تحصیل کرده است.

رهبر معظم انقلاب برای سال جاری نام ‘ اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال’ و برای سال گذشته عنوان ‘ اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ را انتخاب کرده اند.

39223

ایوانکا ترامپ مشاور رئیس جمهور آمریکا شد

به گزارش بی بی سی، کاخ سفید اعلام کرد از این پس «ایوانکا» دختر بزرگ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، در سِمت مشاور وی ایفای نقش خواهد کرد اما از این بابت حقوقی دریافت نمی کند.

این در حالی است که پیشتر مامورین ناظر بر اصول اخلاقی دولت آمریکا حتی حضور وی در سِمت های به مراتب غیر رسمی تر را امری ناپسند عنوان کرده بودند.

با این حال، ایوانکا ترامپ ۳۵ ساله می گوید برای توجه به دغدغه آنهایی که به توانایی های شخصی وی در مشاوره دادن به رئیس جمهور شک دارند، گوش شنوایی دارد.

در همین راستا، کاخ سفید با صدور بیانیه ای اعلام کرد: از بابت اینکه ایوانکا رضایت داد تا نقشی بی سابقه را به عنوان دختر رئیس جمهور ایفا کند، بسیار خرسند هستیم.

ایوانکا نیز در بیانیه خود قول مساعد داد که با وفاداری کامل با مشاورین کاخ سفید و همچنین مشاورین شخصی خود همکاری کند تا به این ترتیب بتواند از پس وظیفه بی سابقه ای که بر عهده اش گذاشته اند، بر بیاید.

کارشناسان حوزه نظارت بر اصول اخلاقی دولت آمریکا هفته گذشته واکنش تندی به خبر واگذاری دفتر کار به ایوانکا در کاخ سفید نشان داده و گفتند وی برای برخورداری از این امتیاز باید دارای عنوانی رسمی باشد تا به این ترتیب بتوان در صورت تخلف از استانداردهای اخلاقی کارمندان دولت، وی را بازخواست کرد.

گفتنی است «جرد کوشنر» داماد ترامپ نیز مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا است و در اغلب دیدارهای وی با مقامات عالیرتبه دیگر کشورها حضور دارد.

52311

ثبت نام ۱۴۲۲۱ داوطلب برای رسیدن به صندلی شورای شهر و روستا در استان آذربایجان غربی

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، علیرضا رادفر صبح امروز در جمع خبرنگاران در مورد روند ثبت نام کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: در طی ۷ روز ثبت نام از داوطلبین ورود به شورا ۱۴۲۲۱ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۳۴۷ داوطلب برای رسیدن به صندلی شورای شهر بوده اند.

وی افزود: برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ۳۸۸ نفر از بانوان داوطلب شده اند که نسبت به دوره قبل افزایش ۷۹ درصدی داشته است ضمن اینکه بانوان حوزه های شهری افزایشی ۱۱۵ درصدی نسبت به دوره قبلی داشته است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی تصریح کرد: بیشترین گروه سنی ثبت نام کنندگان رده سنی ۳۶ تا ۴۰ سال است که ۲۱ درصد داوطلبین را شامل میشود.

وی اضافه کرد: در میان ثبت نامی ها ۶۴ نفر با تحصیلات حوزوی، ۶۰ نفر با تحصیلات دکترا، ۸۰۳ نفر با تحصیلات فوق لیسانس، ۲۱۸۸ نفر لیسانس، ۱۶۵۵ نفر فوق دیپلم و ۹۰۸۰ نفر با تحصیلات دیگر که اکثرا سواد خواندن و نوشتن است هستند.

رادفر گفت: در میان شهرهای مختلف استان، ارومیه با ۳۵۹ داوطلب که ۳۲.۶ نفر برای هر کرسی است بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و شهرهای بوکان و خوی با ۳۰ و ۲۲.۵ نفر برای هر کرسی در رتبه های بعدی در بین شهرهای استان هستند ضمن اینکه گردکشانه پیرانشهر با آمار ۱.۶ داوطلب برای هر کرسی کمترین آمار را داراست.

رئیس ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی در پایان میزان ثبت نامی شهرستان های مختلف استان را بشرح زیر اعلام کرد:

* ارومیه ۳۱۸۶ نفر (شهر ارومیه ۳۵۹ نفر، سرو و نوشین ۱۶ نفر، سیلوانا ۱۵ نفر و قوشچی ۱۱ نفر)
* خوی ۱۳۱۰ نفر
* میاندوآب ۱۰۸۵ نفر
* بوکان ۱۰۱۰ نفر
* مهاباد ۹۵۴ نفر
* سلماس ۹۱۳ نفر
* سردشت ۷۴۰ نفر
* پیرانشهر ۶۵۶ نفر
* شاهین دژ ۶۰۹ نفر
* نقده ۵۸۹ نفر
* چالدران ۵۸۴ نفر
* ماکو ۵۳۸ نفر
* تکاب ۵۱۲ نفر
* پلدشت ۴۳۰ نفر
* اشنویه ۴۲۷ نفر
* شوط ۳۹۱ نفر
* چایپاره ۳۱۷ نفر

46

بازار هنر آبادان افتتاح شد/ "جنامی" بر حمایت از هنرمندان تاکید کرد

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، خلیل جنامی در آئین افتتاح بازار هنر این شهر هنرمندان آبادان را بسیار توانمند برشمرد و اظهار کرد: آبادان از لحاظ هنری ظرفیت های بالایی دارد و هنرمندان این شهر می توانند در عرصه ملی و بین المللی حضوری شایسته داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید تلاش کنند ظرفیت ها و توانمندی های شهر آبادان را به دیگران معرفی کنند، افزود: در این راستا یکی از اقدامات موثری که برای این منظور انجام دادیم، تاسیس بازار هنر بود که تلاش های زیادی برای احداث آن صورت گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان ایجاد بازار هنر را زمینه ساز معرفی هرچه بهتر فرهنگ، هنر و آداب و رسوم مردم این شهر دانست و گفت: آبادان یکی از مهم ترین قطب های فرهنگی و هنری کشور است و باید زمینه های رشد و توسعه همه جانبه آن فراهم شود.

46

122 نفر برای حضور در انتخابات شورای شهر خرم‌آباد ثبت نام کردند

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،اسد عبدالهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا پایان روز چهارم ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر خرم‌آباد و شهرستان‌های تابعه، تعداد 122 نفر برای شهر خرم‌آباد، 15 نفر زاغه، 13 نفر بیرانشهر و 9 نفر برای سپیددشت با حضور در ستاد ثبت‌نام شهرستان خرم‌آباد مراحل نام‌نویسی خود را انجام داده‌اند.
وی ادامه داد: از تعداد 122 نفر کاندیدای ثبت‌نام شده جهت انتخابات پنجمین دوره‌ی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد، 2 نفر دارای تحصیلات قضایی، 16 نفر بازنشسته، 34 نفر کارمند، 35 نفر شغل آزاد، 3 نفر استاد دانشگاه،23 نفر فرهنگی و 9 نفر پزشک هستند.
عبدالهی در ادامه افزود: 117 مرد و 5 زن تا روز چهارم ثبت‌نام، در ستاد ثبت‌نام شهرستان حضور یافته و موفق به ثبت نهایی شدند.
فرماندار مرکز استان در خصوص تعداد افراد ثبت‌نام شده برای انتخابات شوراهای روستایی در بخش‌ها تصریح کرد: 260 نفر برای روستاهای بخش مرکزی، 103 نفر برای روستاهای بخش زاغه، 35 نفر برای روستاهای بخش بیرانوند و 25 نفر برای روستاهای بخش پاپی تا به حال ثبت‌نام کرده‌اند.
وی تأکید کرد: زمان ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستا به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

جدول زمان‌بندی پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا
30 اسفندماه 95 تا 6 فروردین‌ماه 96 ثبت‌نام از داوطلبان
7 فروردین تا 16 فروردین‌ماه 96 اعلام نظر مراجع چهارگانه
17 فروردین تا 23 فروردین‌ماه 96 بررسي صلاحیت‌ها در فرمانداري
25 فروردین تا 31 فروردین‌ماه 96 اعلام نظر هيئت نظارت
دوم اردیبهشت‌ماه 96 اعلام رد صلاحیت‌ها
3 اردیبهشت تا 6 اردیبهشت‌ماه 96 شكايت داوطلبين رد صلاحیت شده
17 اردیبهشت‌ماه اعلام نظر قطعي رد صلاحیت‌ها
21 اردیبهشت تا 27 اردیبهشت‌ماه 96 تبليغات انتخاباتي
28 اردیبهشت‌ماه 96 شكايت ممنوعيت تبليغات
برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه

46

صنعت ورشوسازی بروجرد برندی منحصربه‌فرد در کشور است

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،وی افزود: بالغ‌بر 400 اثر تاریخی و ثبت 280 هکتار بافت تاریخی در شهر بروجرد سرمایه‌ای ارزشمند در حوزه رونق اقتصادی است.

استاندارلرستان تصریح کرد: این سرمایه ارزشمند اقتصادی که می‌تواند در رونق استان لرستان و شهرستان بروجرد نقش‌آفرینی کند امروز همچون گلوله‌ای برف در حال آب شدن است و احیا آن نیازمند مشارکت مردم، سمن‌ها و نهادهای مختلف است.

بازوند اضافه کرد: صنعت ورشوسازی بروجرد برندی منحصربه‌فرد در کشور است که متأسفانه این صنعت ارزشمند نیز امروز روبه‌زوال نهاده که شدیداً نیازمند احیا و توجه ویژه است که به‌رغم ایجاد موزه صنعت ورشو در بروجرد به دلیل نبود امکانات و تجهیزات لازم این موزه عملاً تعطیل است و نمی‌توان از آن استفاده کرد.

وی بیان کرد: بناهای تاریخی شهر بروجرد سرمایه‌های ملی و از ظرفیت‌های مهم گردشگری است و این سرمایه‌ها همچون پل قلعه حاتم نقش چاه نفت را دارند که لازمه توسعه گردشگری در این اماکن ورود هلدینگ‌های وابسته به سازمان میراث فرهنگی برای احیا این اماکن است.

استاندار خاطرنشان کرد: نباید دبیرستان امام خمینی(ره) به این حالت رها شود تا از بین برود که طی توافقی با آموزش‌وپرورش قرار شده اقداماتی برای مرمت این بنا انجام شود.

بازوند عنوان کرد: مرمت مساجد جامع و امام و دیگر خانه‌های تاریخی بروجرد ازجمله مطالبات مردم این دیار است که لیست آن‌ها در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرارگرفته و امید است تا پایان سال 96 با تخصیص اعتبارات قابل‌توجهی به این بناها اقدامات مرمتی برای حفظ آن‌ها انجام شود.
وی افزود: استفاده از ظرفیت بروجردی‌های مقیم پایتخت، نهادهای متولی و سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه باید تقویت شود

46