سنگ تمام دوستان برای تولد عادل فردوسی‌پور

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ 10 مهر سالروز تولد عادل فردوسی پور است. شخصیتی محبوب در بین همه فوتبال دوستان که جایگاه ویژه‌ای در بین مردم پیدا کرده‌است. پنجنشبه شب و قبل از شروع برنامه فوتبال 120 بچه‌های تیم عادل به مناسبت تولد او، 3 روز زودتر برایش جشن گرفتند. تصویری هم که مشاهده می‌کنید مربوط به کیک جشن تولد عادل است. کیکی منقش به لوگوی لیورپول. تیم محبوب عادل که دیوانه‌وار طرفدارش است. عادل فردوسی پور، دهم مهر 44 ساله می‌شود.

 

 

41257

تأخیر در عرضه نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید برای فناوری‌های پوشیدنی تا سال ۲۰۱۷

به گزارش خبرآنلاین، نسل بعدی سیستم‌عامل مخصوص ساعت‌های هوشمند که قرار بود پاییز امسال رونمایی شود به 2017 موکول شد. گوگل دلایل نرم‌افزاری را عامل اصلی ذکر کرده و این در حالی است که سازندگانی مانند موتورولا، هوآوی و ال جی محصولات جدیدی را عرضه نکرده‌اند.

گوگل با اعلام این مطلب افزود همچنان دنبال تیون کردن نرم‌افزار و دریافت فیدبک از سوی توسعه‌دهندگان است و قصد دارد تا قبل از پایان سال جاری میلادی نسخه بتای دیگری را نیز برای توسعه‌دهندگان عرضه کند.

قرار دادن فروشگاه گوگل پلی برای دارندگان ساعت‌های هوشمند از ویژگی‌های جدید اندروید Wear2.0 است تا کاربران بتوانند به‌طور مستقیم اپ های موردنظر خود را بدون داشتن موبایل دریافت کنند.

همچنین به دارندگان ساعت‌های هوشمند آی او اسی نیز اجازه دانلود و نصب اپ های اندرویدی را از طریق واسط نرم‌افزاری می‌دهد.

Play Store  از طریق اتصال به بلوتوث یا وای فای روی ساعت به‌طور مستقیم کار می‌کند و با داشتن رابط گرافیکی بهتر دستیار صوتی جدید روی ساعت‌هایی مانند ال جی واچ مدل Urbane LTE قابل‌نصب شده است.

گفتنی است دارندگان تمام ساعتهای هوشمندساخت کمپانی‌های بزرگ و همچنین ایسوس، Fossil، Michael Kors، Polar و Nixon می‌توانند نسخه بتا را داشته باشند.

اندروید Wear 2.0 بزرگ‌ترین تحول نرم‌افزاری روی ساعت‌های هوشمند اندرویدی از سال 2014 بدین سو است.

5656

فرهنگ استفاده از تکنولوژی

«فرهنگ
استفاده از … را نداریم» برای همه ما جمله‌ای آشناست؛ دامنه کاربردش وسیع
و عمرش بسته به عمر کالا، تکنولوژی یا خدمتی است که به جای … قرار
می‌گیرد. مثلاً در مورد آپارتمان‌نشینی، هنوز مصداق دارد ولی در مورد ویدئو
که زمانی استفاده از آن قدغن بود (در حالی که 24 ساعته وقت بسیاری از
خانواده‌ها را می‌گرفت) کاربردی ندارد.


این
جمله که شاید بهتر بود به جای آن می‌گفتیم «رفتار (استفاده) صحیح با (از)
… را بلد نیستیم» بسیار کوتاه است اما نتیجه کم‌کاری و عدم احساس مسؤولیت
گروه‌هایی از جامعه است که خسارات شدیدی را به کشور وارد کرده و موجب
اتلاف منابع شده‌اند. تکنولوژی و تولیدات آن از مظاهر زندگی مدرن یا زندگی
وارداتی است.


زندگی
شهری و پیشرفته، رفتارها و سوء‌رفتارهایی را نیز با خود خلق می‌کند که حتی
بر باورها نیز تأثیر می‌گذارد. به احتمال قوی، هم‌رأی هستیم که هر
پدیده‌ای محاسن و معایبی دارد و فرصت‌های جدیدی را در کنار تهدیدات، پیش‌رو
قرار می‌دهد.


اتومبیل، آپارتمان، تلفن از نوع ثابت و همراه، رسانه‌ و…
نه تنها فواید فراوانی برایمان داشته‌اند اما سبک زندگی‌ را نیز تغییر داده
و مزاحمت‌های زیادی هم ایجاد می‌کنند. اینکه در مواجهه با این پدیده‌ها چه
کنیم و چگونه از آنها بهره‌مند شویم که بیشترین بهره‌گیری مثبت و کم‌ترین
خسارت متوجه ما و اطرافیانمان شود، موضوع بسیار مهمی است که خود، رفتاری
فارغ از افراط و تفریط و مبتنی بر محیط کارشناسی و علمی و صد البته
به‌هنگام، می‌طلبد.


متأسفانه محیط‌های پژوهشی، آموزشی و علمی ما نه تنها در
معرفی پدیده‌های تکنولوژیک بلکه در رفتارشناسی رویارویی با این پدیده‌ها
نیز با تأخیر عمل می‌کنند؛ حال آنکه اقدام به‌موقع متولیان این محیط‌ها در
به‌کارگیری آگاهانه و رفتار صحیح کاربران بسیار مؤثر و راهگشاست. آنچه
امروز و در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و برخی از دستاوردهای آن نظیر
شبکه‌های اجتماعی می‌گذرد نیز مشمول همین حکایت است؛ بگذریم از اینکه
پدیده‌ها و تولیدات این حوزه منتظر معرفی نمی‌مانند و خود را از طریق
شبکه‌های گسترده ارتباطی تحمیل می‌کنند.


در حالی شبکه‌های اجتماعی نظیر
وایبر و واتس‌اپ، با سن و سال کم خود(!) و در مسیر تحولات سریع و
هیجان‌انگیز دنیای فناوری، خود را بر جامعه ایرانی تحمیل کرده‌اند که
«رفتار صحیح با شبکه‌های اجتماعی را بلد نیستیم». اساساً نمی‌دانیم که کی،
چگونه، برای چه و با چه کسانی باید در این شبکه‌ها فعالیت کرده و در تعامل
باشیم. 


همان‌گونه که پرداخت هزینه و در اختیار گرفتن امکاناتی نظیر تلفن
همراه، اینترنت و … حقوقی را متوجه جامعه و کاربر می‌کند، وظایفی را نیز
بر عهده ایشان می‌گذارد. کاربر، خانواده، محیط‌ آموزش، واردکننده یا
تولیدکننده، نهاد یا سازمان مسؤول و متولی، نهاد قانون‌گذار و نهاد ناظر هر
یک وظایفی بر عهده دارند که تعهد به انجام آن وظایف، منجر به بهره‌گیری
بیشتر از مزایا و کاهش معایب استفاده از امکانات زندگی مدرن و یا همان
زندگی وارداتی می‌شود.

به امید آنکه روزهایی نه چندان دور بگوییم «رفتار صحیح با … را بلد هستیم».

آﻣﺎﻳﺶ ﺳﺮزﻣﻴﻦ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪای در دولت یازدهم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ﻃﻲ ﺳﻪ ﺳﺎل اﺧﻴﺮ اﻗﺪاﻣﺎت ﻣﺨﺘﻠﻔﻲ ﺑﺮای ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻧﻘﺶ و ﺟﺎﻳﮕﺎه ﻣﻨـﺎﻃﻖ و اﺳـﺘﺎنﻫـﺎ در ﺗﻮﺳـﻌﻪ ﻛﺸـﻮر اﻧﺠـﺎم اﺳﺘﻨﺎد ﻗﺎﻧﻮن اﺳﺘﻔﺎده ﻣﺘﻮازن از اﻣﻜﺎﻧﺎت ﻛﺸﻮر ﺑﺮای ارﺗﻘﺎ ﺷﺎﺧﺺﻫﺎی ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻛﻤﺘﺮ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻳﺎﻓﺘﻪ اﻳـﻦ ﻣﻴـﺰان ﺑـﻪ ﺳـﻪ ﺷﺎﺧﺺ زﻳﺮﺑﻨﺎیی، اﺟﺘﻤﺎعی و اﻗﺘﺼﺎدی اﻳﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، ﻛﺎﻫﺶ ﻳﺎﺑﺪ.

در اﻳﻦ راﺳﺘﺎ در ﺳـﺎﻟﻬﺎی 1394 و 1395 ﺑـﻪ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎنﻫﺎی ﻛﺸﻮر از ﻣﻴﺎﻧﮕﻴﻦ ﻛﺸﻮری از ﻃﺮﻳﻖ اﺧﺘﺼﺎص دو درﺻﺪ از اﻋﺘﺒﺎرات ﺑﻮدﺟﻪ ﻋﻤـﻮﻣﻲ دوﻟـﺖ ﺑـﺮای ارﺗﻘـﺎء ﻧﻈﺎرت ﻋﺎﻟﻲ ﺑﺮ ﻓﺮآﻳﻨﺪﻫﺎی ﺑﻬﺒﻮد ﺷﺎﺧﺺﻫﺎی آن، از آن ﺟﻤﻠﻪ ﺑﻮده اﺳﺖ.

ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ از ﺳﺎل 1393 ﺗﻼش ﮔﺮدﻳﺪ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﮔﺮدﻳﺪ ﻛﻪ اﺣﻴﺎی ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪرﻳﺰی ﻛﺸﻮر و ﺳﺎزﻣﺎنﻫﺎی اﺳﺘﺎﻧﻲ ﺑﺮای ﻓﺮاﻫﻢ ﻧﻤﻮدن اﻣﻜﺎن رﺻﺪ ﺗﻮﺳـﻌﻪ و درﺻﺪ اﻋﺘﺒﺎرات ﺑﻮدﺟﻪ دوﻟﺖ رﺳﻴﺪه اﺳﺖ.

از سوی دیگر در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺷﺸﻢ ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﺳﻴﺎﺳﺖﻫﺎی اﻗﺘﺼﺎد ﻣﻘﺎومتی ﺗﻮﺟﻪ وﻳﮋه‌ای ﺑﻪ اﻳﻦ ﺑﺨﺶ ﮔﺮدﻳـﺪه اﺳـﺖ.

ﺗﻬﻴـﻪ اﺳﻨﺎد اﺳﺘﺎنی ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺷﺸﻢ از ﺗﻮﺟﻪ وﻳـﮋه اﻳـﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣـﻪ ﺑـﻪ ﺗﻮﺳـﻌﻪ اﺳﺘﺎنﻫﺎﺳﺖ ﻛﻪ در اداﻣﻪ، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎی اﺟﺮاﻳﻲ ﻫﺮﻳﻚ از اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ ﻧﻴﺰ ﺗﻬﻴﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ در ﺳﻨﺪ ملی ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺷﺸﻢ ﺿﻮاﺑﻂ ملی آﻣﺎﻳﺶ در ﺗﺪوﻳﻦ ﺳﻴﺎﺳﺖﻫﺎی بخشی از دﻳﮕﺮ ﻣﻮارد اﻗﺪامی در ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺷﺸﻢ ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﺳﻴﺎﺳـﺘﻬﺎی اﻗﺘﺼـﺎد ﻫﻤﭽﻮن ﻣﻜﺮان، اﻓﺰاﻳﺶ اﺧﺘﻴﺎرات ﺗﺼﻤﻴﻢﮔﻴﺮی در ﺳﻄﺢ اﺳﺘﺎن، ﺗﻮﺟﻪ وﻳﮋه ﺑﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪﮔﺬاری در ﻣﻨﺎﻃﻖ و ﭘﺎﻳﺒﻨﺪی ﺑـﻪ ضوابط ملی آمايش ﺑﺎﺷﺪ.

توجه ويژه به ارتقاء توليد استانها و فعالسازی مراكز توليدی در استانها، نگاه ويژه به توسعه مناطق ويژه همچون مكران، افزايش اختيارات تصميم‌گيری در سطح استان، توجه ويژه به سرمايه‌گذاری در مناطق و پايبندی به ضوابط ملی آمايش در تدوين سياستهای بخشی از ديگر موارد اقدامی در برنامه ششم توسعه و سياستهای اقتصاد ﻣﻘﺎومتی اﺳﺖ.

اﻫﺪاف و راﻫﺒﺮدﻫﺎی ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﻫﺮ ﻳﻚ از اﻫﺪاف دولت یازدهم برای توسعه منطقه‌ای را درجدول زیر بخوانید:

 

22339

هافبک تیم‌ملی آلمان به یک رکورد جالب رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آندره شورله هافبک آلمانی شاغل در بوندسلیگا، با پیراهن دورتموند به یک رکورد جالب رسید. شورله سه‌شنبه شب مقابل رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا گل زد و به اولین بازیکن آلمانی تبدیل شد که برای 4 تیم مختلف در لیگ قهرمانان گل زده است. چلسی، لورکوزن و ولفسبورد دیگر تیم‌هایی هستند که شورله با لباس آنها گلزنی کرده‌است.

41257

لاله اسکندری: بازیگر آثار دفاع‌مقدس باقی خواهم ماند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برنامه تلویزیونی «اکسیر» با اجرای فرزاد حسنی، شامگاه پنجشنبه هشتم مهر میزبان اسکندری بازیگر «خاک سرخ» و نرگس آبیار کارگردان «شیار 143» بود. موضوع این برنامه از پیش ضبط شده، جنگ و زندگی جانبازان بود.

اسکندری با اشاره به تعداد کارهای هنری‌اش در حوزه جنگ گفت: «تاکنون در پنج سریال تلویزیونی و یک تله‌فیلم با موضوع دفاع‌مقدس حضور داشته‌ام.»

اسکندری که یک روز پس از ضبط این برنامه و در تاریخ ششم مهر، پدرش را از دست داده است، افزود: «تاکنون در پنج سریال و یک تله‌فیلم با مضوع دفاع‌مقدس بازی کرده‌ام؛ سریال‌های «خاک سرخ»، «مادر»، «همچون سرو»، «رقص پرواز»، «در چشم باد» و تله فیلم «نخل گریان» که مضمون همه آن‌ها جنگ بود.»

اسکندری در مورد اولین تصویری از جنگ در ذهن دارد، گفت: «چهار ساله بودم که جنگ شروع شد. دوران ابتدایی را در مدرسه اتفاق واقع در خیابان 16 آذر گذراندم. به خاطر دارم با کودکان جنگ زده‌ای هم‌کلاس بودیم که از خرمشهر آمده بودند و خیلی از آن‌ها چندین تن از اعضای خانواده‌شان را در جنگ از دست داده بودند.»

نرگس آبیار نیز در ادامه با اشاره به همسرانِ جانبازان گفت: «اگر بخواهیم از نقطه‌ای نام ببریم که تبعات جنگ هنوز در آن ادامه دارد باید از منزل جانبازان یاد کنیم. زنانی که عاشقانه در کنار همسران جانبازشان این تبعات را تحمل می‌کنند.»

آبیار که کارگردانی سه فیلم بلند سینمایی «نفس»، «شیار 143» و «اشیا از آن‌چه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» را در کارنامه خود دارد در پاسخ به این سوال که با کدام یک از این آثار زندگی کرده است به فیلم سینمایی «نفس» اشاره کرد.

اسکندری در پایان با اشاره به این نکته که اولین بار جنگ را در سریال «خاک سرخ» با گوشت و پوست خود لمس کرد، گفت: «تاکنون همه کارهایی را که با موضوع دفاع مقدس به من پیشنهاد شده است پذیرفته‌ام و از این به بعد هم می‌پذیرم.»

«اکسیر» با اجرای حسنی و به تهیه‌کنندگی مصطفی شریفی، برنامه‌ای ترکیبی با مضمون سلامت است که تلاش می‌کند سبک زندگی سالم را ترویج کند.

5858

قائم مقام وزیر کشور: تغییر فرمانداران ناگهانی نخواهد بود

محمدحسین مقیمی گفت: وزارت کشور در رابطه با فرمانداران دو اصل را اجرا می‌کند؛ نخست این‌که سیاست‌ها و برنامه‌های دولت را قبول داشته باشند و دوم این‌که از کارآمدی لازم برای اجرای این برنامه‌ها نیز بهره ببرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر همه فرماندارن ما برنامه‌های دولت را قبول دارند و قبول کرده‌اند تا این برنامه‌ها را اجرا کنند.

قائم مقام وزیر کشور از محدودیت منابع مالی کشور گفت و خاطرنشان کرد: در عین حالی که منابع مالی محدودی در اختیار داریم باید بتوانیم کارهای بزرگ عمرانی و اقتصادی انجام دهیم، بخش خصوصی را فعال کنیم و در راستای استفاده از سرمایه‌های مردمی برخی از طرح‌های عمرانی که توسط مردم قابل اجراست را واگذار کنیم.

وی افزود: برای انجام این کارها فرمانداران باید در ابتدا این برنامه‌ها را قبول داشته باشند و همچنین از کارآمدی لازم برای عملیاتی کردن این برنامه‌ها نیز برخوردار باشند.

وی در توضیح این‌که «آیا وزارت کشور برنامه‌ای برای فرماندارانی که در دولت قبل حضور داشته‌اند دارد یا خیر؟» گفت: این‌که فرمانداری در دوره‌های قبل حضور داشته یا خیر در حال حاضر ملاک و مبنای تصمیم‌گیری وزارت کشور نیست و فقط قبول داشتن برنامه‌های دولت و توانایی برای اجرای این برنامه‌ها مورد نظر است. در هر حال همیشه فرمانداران و بخشدارانی هستند که یکی از این دو شرط را نداشته باشند و یا نمی‌توانند برنامه‌های دولت را متوجه شوند یا این‌که کارآمدی لازم برای اجرای این برنامه‌ها را ندارند که منجر به تغییر و یا جابجا شدن آن‌ها خواهد شد.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره چگونگی تغییر فرماندارن نیز گفت: این تغییر ناگهانی نخواهد بود و پیش از آن دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود، وزارت کشور در سال‌های اخیر یک دوره آموزشی برای کل فرمانداران، یک دوره موردی و منطقه‌ای برای برخی فرماندارن و یک دوره نیز درباره انتخابات به طور سراسری برگزار کرده است.

وی درپایان یادآورشد: همین آموزش‌ها باعث می‌شود که توجه فرمانداران به برنامه‌های مورد نظر دولت معطوف شده و محدودیت‌ها و نقاط ضعف در این جلسات گفت و شنود رفع شود.

2929

کاری که زمین مانده است

این که بتوان، هر لغت و ترکیب و اصطلاحی و اسم شخص و مکانی که خواستی،
در آن برنامه سرچ کنی، و به راحتی یا خودش یا مشابهش را بیابی.

خیلی ساده، این کار در دو مرحله و همزمان لازم انجام شود:
نخست
کارهای چاپی که تاکنون انجام شده و هنوز هیچ فهرست جامعی از آن نداریم.
گردآوری همه، انتخاب بهترین ها، تایپ آنها در یک برنامه خوب. این که هرچه
هست گردآوری شود بسیار مهم است. (بگویم بیچاره ما که هنوز فهرستی از رسائل
منتشره از آثار کهن هم نداریم و سالهاست یکی دو مرکز وعده می دهند و هنوز
کاری عرضه نشده است).

دوم آثار خطی ـ فارسی با ارزش. هنوز هزاران
هزار کتاب با ارزش از قرون پیش از ما در کتابخانه ها هست، آثاری که درون
آنها سرشار از لغات و ترکیبات و اصطلاحات تازه است. همین طور اشعار متفرقه
که نقش مهمی در غنای ادبی ما دارند. اگر ما بتوانیم با انتخاب دقیق و البته
به مرور تقریبا هر آنچه خوب است را، تایپ دقیق کرده (تصحیح انتقادی دقیق
بماند برای استادان ادب) و آنها را در «برنامه جامع متون فارسی» بگذاریم،
هزاران هزار مشکل را برای دانشجویان ادبیات و تاریخ و فرهنگ حل خواهیم کرد.
با این برنامه، حتی استادان کهنسال ما که دیگر توان گشتن زیاد ندارند،
براحتی کارهایشان را پیش خواهند برد. اگر متن اسناد منتشره را هم به این
مجموعه بیفزاییم که نور علی نور خواهد شد و خدا می داند تا چه اندازه در
پیشرفت کار علمی در کشور موثر خواهد بود.

تصور کنید، ما دست کم ده
هزار کتاب و هزاران رساله قدیمی مهم در زبان فارسی را بتوانیم در یک برنامه
جامع، شبیه برنامه های نور داشته باشیم، آن وقت، چه سرمایه بزرگی برای
پژوهش در اختیار داریم. آن وقت چه قدر می توانیم مشکلات علمی خود را در
تصحیح متون جدید، در کاوشهای لغوی، در نگارش فرهنگ نامه های جدید، و در
تحقیقات اجتماعی و فرهنگی و تاریخی، حل کنیم.

عاجزانه خواهش می کنم،
مراکز کتابخانه ای و فرهنگستانی جمع شده، هر کدام، چون دولت بی پول است، و
مع الاسف در تجربه این سه سال بی علاقه به فرهنگ، سرانه مبلغی را روی هم
بگذارند، به یک متولی اهل عمل و کاربلد که بازی سر آنها در نیاورد بدهند،
تا ما بتوانیم حداکثر از سه تا پنج سال آینده، چنین مجموعه ای را در اختیار
داشته باشیم.

من از مرکز نور متشکرم که بخش کوچکی از این هدف را به
انجام رسانده و با این که وظیفه اش فقط حوزه دین بوده، به حوزه تاریخ و
جغرافی و ادب هم آمده است. اما ای کاش دست از کارهای متفرقش بر می داشت و
همین مسیر قبلی را ادامه می داد. من از نورمگز متشکرم که ما را با گنجینه
ای بی نظیر و سرمایه ای هنگفت تنها گذاشته تا فارغ از منازعات سیاسی و
گذاشتن آن برای اهلش، از صبح تا شب در آن پرسه بزنیم. ولی عرض می کنم که
وزارت علوم، فرهنگستانها بتمامه، کتابخانه ملی و دانشگاه و وزارت ارشاد، و
تمامی مراکزی که پول اصلی را کم و زیاد یا زیاد و کم در اختیار دارند، و
سازمان تبلیغات و غیره و غیره را به خاطر کم کاری در زمینه دیجیتال مقصر می
دانم. اقتصاد ما همه جایش دولتی است، لااقل برای فرهنگ هم همین باشد و
انتظار از بخش خصوصی نباشد که به هیچ جایی نخواهیم رسید.

پیرغلامان برگزیده ملی و بین المللی تجلیل شدند/قدردانی از رهبر شیعیان بحرین

به
گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از هرمزگان، در این مراسم از خطیب ملی عاشورایی ، آیت الله
مصطفوی ، مسن ترین پیر غلام حسینی با 123 سال سن بعنوان چهره ماندگار تجلیل و نشان
تجلیل از این پیر غلام حسینی به نمایندگی به فرزندش اهداء شد.

در این
مراسم از مرحوم حمید سبزواری پدر شعر انقلاب و هنرمند هرمزگانی غلامرضا صنعتگر هم بعنوان
چهره های ماندگار تجلیل شد .

پنج
نماینده ادیان آسمانی و دو فرزند شهید حرم در هرمزگان از هم از تجلیل شدگان در این
مراسم بودند .

تجلیل
از شیخ عیسی احمد قاسم رهبر شیعیان بحرین هم از دیگر برنامه های دومین و آخرین شب چهاردهمین
اجلاس بین المللی پیر غلامان و خادمان حسینی بود.

این
نشان تجلیل به شیخ دقاق به نمایندگی از شیخ عیسی احمد قاسم رهبر شیعیان بحرین، و ایستادگی
ومقاومت او مقابل ظالمان ومستکبران زمانه اهداء شد .

شیخ
دقاق هنگام دریافت این نشان گفت : شیخ عیسی احمدقاسم 200 روز است که به همراه یارانش
، بعلت بازگو کردن سخنان امام حسین (ع) در محاصره اسلحه ها و ماشین های ارتش است .

او می
گوید سخن امام حسین (ع) هیهات من الذله است و سلام و تشکر ایشان را به شما پیر غلامان
و مسئولان می رسانم .

در این
اجلاس از انیمیشن سینمایی 90 دقیقه ای با نام ناسور، به کارگردانی کیانوش دالوند ،
با موضوع حماسه عاشورا نیز رونمایی شد .

همچنین
در آئینی ویژه نشان دوره پانزدهم اجلاس و پرچم حرم آستان مقدس امام حسین(ع) به استاندار
اصفهان اهداء شد .

اجرای
نوحه خوانی سنتی نشسته پیرغلامان بومی هرمزگان و ثبت سند آن در فهرست معنوی کشورمان
از دیگر برنامه های پایانی چهاردهمین اجلاس پیرغلامان و مداحان بندرعباس بود .

از تمبریاد
بود چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان ومداحان حسینی نیز در این مراسم رونمایی
شد .

سخنرانی
و نوحه خوانی دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی هم از برنامه های مراسم پایانی چهاردهمین
اجلاس تجلیل از پیرغلامان و مداحان حسینی در بندرعباس بود .

چهاردهمین
اجلاس تجلیل از پیرغلامان و مداحان حسینی با حضور 750 مهمان داخلی وخارجی در بندرعباس
برگزار شد.

46

رئیس رسانه ملی: امام حسین مشعل فروزان مبارزه با طاغوت تا انتهای تاریخ است

به
گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از هرمزگان، عبدالعلی علی عسکری در آئین اختتامیه چهاردهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و
خادمان حسینی که در حسینیه ثارالله بندرعباس برگزار شد، برگزاری این اجلاس را سنتی حسنه برای تکریم و تجلیل از پیرغلامان
حسینی دانست و بیان داشت: حماسه حسینی حماسه خداست و حماسه اخلاص و عشق ورزیدن و
فداکاری در راه خداست و حسین خون و غیرت و محبوب خداست.

وی ادامه داد: مبارزه
بی نظیر امام حسین، فضا و حرکتی ایجاد کرد که در همه زمان ها حسین نماد عزت و مشعل
فروزان مبارزه با طاغوت های زمانه تا انتهای تاریخ باشد.

رئیس سازمان صدا و
سیما افزود: در زمانه فعلی که نظام سلطه منطقه ما را به آتش کشیده، به لطف خدا و
امام حسین جنگ آنها شکست خورده اما دشمنان دست بردار نیستند و استکبار تمام منطقه
را ناامن کرده که به برکت امام حسین سرکوب خواهند شد.

عسکری تصریح کرد: استکبار
جنگ نابرابر فرهنگی را در برابر ایران ایجاد کرده که در این جنگ هم با حماسه حسینی
منهدم خواهند شد و اگر حماسه حسین نبود امروز بسیاری از جوانان ما در فتنه و فریب
و بی اخلاقی که در جامعه از طریق ماهواره ها و فضای مجازی ایجاد می شود، از دست
رفته بودند.

وی با بیان اینکه
برکت امام حسین می تواند در تمام عرصه ها مددکار و یار ما باشد، گفت: امام راحل با
نام مبارک حسین انقلاب و رژیم طاغوت را سرنگون و نظام اسلامی را برپا کرد و با نام
حسین کشور ما ایستاده و مقاومت کرده و در حال تبدیل شدن به قدرتی منطقه ای و جهانی
هستیم و هر روز قدرت ایران به برکت حماسه حسینی رشد پیدا کرده است.

رئیس سازمان صدا و
سیما اظهار داشت: مداحان حسینی که این حماسه بزرگ را روایت گری می کنند، موجب
بصیرت افزایی در جامعه می شوند.

عسکری بیان داشت:
امام حسین مدافع حقیقی ولایت بود و به برکت حسین می توانیم ولایت حقه الهی را در
این مرز و بوم قدرت دهیم و طاغوت را شکست دهیم.

وی خاطرنشان کرد: از
ابتدای انقلاب تا کنون هر روز کشور و نظام ما به برکت امام حسین رشد و توسعه پیدا
کرده و دشمنان افول پیدا کرده اند و در آینده شاهد فروپاشی کافران خواهیم بود.

46