هاشمی رفسنجانی: دولت دهم به اخلاق آسیب زد /کسانی که مدعی انقلابی‌گری بودند، رسوا شدند

به گزارش خبرآنلاین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر (چهارشنبه) در دیدار با جمعی از شعرا، نویسندگان، هنرمندان عرصه‌های مختلف سینما، تئا‌تر، موسیقی و عکاسی، مدیران عامل خبرگزاری‌ها، سایت‌های اینترنتی، مدیران مسئول روزنامه‌ها و خبرنگاران گفت: باید کمی صبر کنیم تا نتیجه انتخاب مردم را در مجلس شورای اسلامی ببینیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به تفسیر مردم مناطق دوردست کشور از انتخابات و حتی انتخاب اعضای هیأت رئیسه در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: مردم بهتر از خیلی‌ها می‌فهمند.

اهم اظهارات رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در ادامه به نقل از ایلنا بخوانید؛

*{ توصیه به ارباب رسانه}: با ادبیات ویژهٔ مردم مسائل و انتظارات عمومی را به شکل معقول مطرح کنید و در بیان نتایج حضور مردم در دو انتخابات سال‌های ۹۲ و ۹۴ به این مسأله اشاره کنید که مردم برای خیلی‌ها در داخل و حتی برای خارجی‌ها شناخته شدند.

*آگاهی مردم بزرگ‌ترین دستاورد است. مطمئن باشید دیگر به آسانی نمی‌توانند با ظاهرسازی‌ها به این دستاورد مهم مردم دستبرد بزنند.

*{در خصوص گلایه یکی از حاضران برای ترکیب کمیسیون‌های مجلس}: بعضی‌ها از سال‌ها قبل در مجلس بودند و از جزییات کار‌ها و لابی‌ها خبر دارند،  مطمئن باشید اوضاع به تدریج درست می‌شود و اگر می‌خواهید میزان موفقیت منتخبین خود را در مجلس بسنجید، فضای امروز را با گذشته مقایسه کنید که چگونه هر روز با سخنان بی‌پایهٔ خود بمبی در آرامش روحی مردم منفجر می‌کردند.

*کسانی که رأی نیاورده‌اند، خوب می‌دانند که علت چیست، وقتی به رأی مردم فکر می‌کنند در دل خاضع می‌شوند، حتی اگر بر زبان نیاورند و اگر به قدرت رأی مردم ایمان بیاورند، یکی از دستاوردهای این انتخابات است.

*مگر مردم چه می‌خواهند؟ می‌خواهند هر کس که قدرت دارد و امکانات کشور در دستش است بداند که مردم پایهٔ اصلی نظام هستند.

*مطمئن باشید که اگر مردم وفادار به نظام نبودند، ایران با آن تجزیه‌طلبی‌های خونین، ناآرام‌تر از افغانستان می‌شد.

*{با اشاره به بندهای مترقی قانون اساسی}: همین قانون اساسی رأی مردم را تضمین می‌کند و قطعاً بدانید تخلفات قانونی از هر کس باشد، نتایج معکوس دارد. می‌توانیم روزگار خوبی را برای ایران در آینده تصور کنیم، چون جوانانی باسواد و خانواده‌هایی آگاه داریم.

*گسترش فضای مجازی در همهٔ کشور بسیار خوب است. اطلاع‌رسانی تا روستاهای کوچک رفته و دیگر کسی نمی‌تواند واقعیت‌ها را از مردم پنهان کند و یا به آنان دروغ بگوید.

*{خطاب به اصحاب فرهنگ و رسانه}: باید به اخلاق انسانی و اسلامی برگردیم که عصارهٔ آن در توصیه‌های امام موسی کاظم (ع) به شاگردشان هشام بن حکم، آمده است. لشکریان عقل و جهل به عنوان فضیلت‌ها و رذیلت‌های اخلاقی در مقابل هم صف‌آرایی کردند و باید به عنوان صاحبان قلم، تریبون و روزنامه برای اشاعهٔ فضیلت‌های اخلاقی در جامعه بکوشید.

*فرهنگ چند رکن دارد، آن را به کلام، عقاید، احکام و اخلاق تقسیم کرد، مهم اخلاق است که جامعه را می‌سازد.

*درست است که اوضاع فرهنگی کشور مطلوب نیست اما باید توجه کنید که بیشترین امکانات فرهنگی مانند صداوسیما، ائمه جمعه، سازمان‌های متعدد مدعی فرهنگ در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب در دست کدام جریان بود.

*همهٔ دولت‌های پس از پیروزی انقلاب به جز دولت نهم و دهم برای مسائل فرهنگی تلاش می‌کردند، حقیقتاً دولت دهم به اخلاق آسیب زد و خدا آن‌ها را هدایت کند که این کار‌ها را در کشور امام زمان (عج) تکرار نکنند که دعای فرجش را هر روز می‌خواندند.

*خوارج آن روز که داعش روزگار ما هستند، چنان شخصیت حضرت علی (ع) را در جامعه مورد هجمه قرار داده بودند که وقتی خبر شهادت آن مظلوم در نماز صبح آن هم در مسجد کوفه پخش شد، مردم به همدیگر می‌گفتند: مگر علی نماز می‌خواند!؟ او در مسجد چکار می‌کرد!؟

*{با اشاره به حادثهٔ هفت تیر و شهادت ۷۲ تن از یاران انقلاب اشاره کرد و با ارائه تحلیلی از اهداف منافقان که در جنایت خوارج روزگار هستند}: با خون آن شهدا، انقلاب بالنده شد، مردم آگاه‌تر شدند و کسانی که مدعی انقلابی‌گری بودند، رسوا شدند.

*منافقین الان کجا هستند؟، روزگاری مزدور صدام بودند و امروز مزدور صهیونیست‌ها هستند.

*مردم فلسطین مظلوم‌ترین مردم دنیا هستند و باید از آنان حمایت کرد. مردمی که می‌بایست یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان را پشتیبان خود داشته باشند، الان غریب افتادند و متأسفانه برخی از کشورهای اسلامی با رژیم جعلی قرارداد همکاری می‌بندند.

*از چند روز و چند شب باقی‌مانده رمضان برای پاک کردن دل‌ها استفاده کنید که ائمه ما فرمودند، اگر رمضان بگذرد و نتوانیم رحمت خدا را به دست آوریم، ضرر بزرگی می‌کنیم.

2929

وعده دوباره هدایتی به هواداران پرسپولیس/مذاکره باشگاه با سه بازیکن خوب در دفاع و حمله

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛حسین هدایتی یک بار دیگر برای هواداران پرسپولیس در اینستاگرام پیام فرستاد و به آنها وعده داد که مسئولان باشگاه در حال مذاکره با سه بازیکن در دفاع و حمله هستند.

 

اینستاگرام هدایتی

 

 

251 41

ایست ناگهانی قلبی عاقبت استفاده از داروهای لاغری غیرمجاز

دكتر سعيد نوريان افزود: داروهايي كه در بازار قاچاق براي لاغري وجود دارد با تبليغات كاهش وزن 10 تا 20 كيلويي تنها در مدت 2 هفته به متقاضيان به صورت سودجويانه فروخته مي شود. وي يادآور شد: در اين داروهاي لاغري از موادي استفاده مي شود كه كشنده است. اين تركيبات شامل مخدرهاي صنعتي و محرك هاي ضداشتها مي باشد و يكي از عوارض اين محرك ها، ايست ناگهاني قلب و مرگ گزارش شده است.
دبير سازمان نظام پزشكي شيراز گفت: مكمل هايي كه توسط برخي ورزشكاران و در بسياري از باشگاه ها مصرف مي شود به دليل وجود دوزهاي بالاي هورمون ها در آن باعث عقيمي در مردان مي شود و علاوه بر اين بر روي كبد و كليه عوارض جبران ناپذيري مي گذارد و زخم هاي شديد معده را به همراه دارد.
نوريان ادامه داد: داروهاي سقط جنين نيز به صورت تقلبي و قاچاق وارد كشور و استان مي شود و متاسفانه مردم توجهي به تقلبي بودن آن نمي كنند و با وجود غيرمجاز بودن بازار فروش اين مواد، به افراد سودجو اعتماد مي كنند و با عوارض وحشتناك و جبران ناپذير آن روبه رو مي شوند.
نايب رئيس انجمن داروسازان فارس گفت: داروهاي تقلبي سقط كه توسط سودجويان عرضه مي شود نه تنها جنين را از بين نميبرد بلكه با ايجاد ناهنجاري در جنين باعث تولد نوزاد عقب مانده هم ميگردد.
نوريان افزود: برخي داروها كه براي درمان نازايي در زنان و يا رفع انواع كيست ها به صورت قاچاق وارد استان مي شود
مي تواند مشكلات عديده اي براي مصرف كنندگان به وجود بياورد. در اين خصوص بايد گفت گاهي اين داروها تقلبي نبوده و اصل است اما به دليل عدم رعايت حمل ونقل مناسب، قرارگرفتن در محيط گرم و مواردي از اين قبيل، دارو سمي مي شود و به هيچ عنوان نبايد مصرف گردد.
وي گفت: برخي داروهاي قاچاق نيز از كشورهاي عربي حوزه خليج فارس و با لنج و بيشتر از طريق دريا وارد كشور مي شود كه از اين اقلام مي توان به داروهاي محرك و مكمل ها و همچنين داروهاي تقويتي اشاره كرد كه با مارك هاي مختلف به صورت غيرقانوني وارد مي گردد.
نوريان افزود: برخي داروها با برندهاي معروف در خارج توليد مي شود اما به دليل توليد نمونه هاي مشابه در داخل، واردات آنها محدود است اما به دليل برند معروف و اثرگذاري، از طريق بازار قاچاق وارد كشور مي شود كه افراد به دليل حمل ونقل غيراستاندارد و عدم رعايت مواردي از قبيل زنجيره سرد، از تهيه و مصرف اين داروها نيز بايد خودداري كنند.
وي يادآور شد: داروهاي تقلبي علاوه بر بي اثر بودن، به دليل تركيبات غيراصيل و ارزان، عوارض جدي و حتي خطرات جاني به همراه دارد.
نايب رئيس انجمن داروسازان فارس گفت: مردم به هيچ عنوان نبايد از داروهاي قاچاق و تقلبي استفاده كنند چرا كه عوارض آن جبران ناپذير بوده و حتي مرگ را به دنبال دارد.

 

1717

فوق العاده ویژه حقوق کارمندان دولت افزایش می یابد، البته به یک شرط

علي سلحشوري اظهار داشت: امسال به طور ميانگين حقوق همه كاركنان دولت در فارس و كشور 12 درصد افزايش مييابد. اين در حالي است كه فوق العاده ويژه نيز طبق بند 10 ماده 68 قانون خدمات كشوري اين اجازه را ميدهد تا اين قسمت از حقوق كاركنان دولت تا سقف 35 درصد ديگر افزايش پيدا كند.
وي با بيان اينكه تحقق اين امر در گرو اما و اگرهايي است، افزود: افزايش تا سقف 35 درصدي فوق العاده ويژه در صورتي محقق ميشود كه دستگاه هاي اجرايي از محل «بخش ساير» بودجه هزينه اي خود صرفه جويي داشته باشند.
معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي فارس با اشاره به اعتبارات جاري فارس در سال 95، گفت: براساس قانون بودجه سال 95، اعتبارات جاري دستگاه هاي اجرايي استان حدود 447 ميليارد تومان است كه به حقوق، مزايا و ساير هزينه هاي جاري اختصاص دارد.
معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي فارس اظهار داشت: از رقم حدود 447 ميليارد توماني بودجه جاري استان، 236 ميليارد و 800 ميليون تومان مربوط به پرداخت حقوق و 210 ميليارد تومان مربوط به ساير هزينه هاي جاري است كه چنانچه دستگاه هاي اجرايي بتوانند از اين محل صرفه جويي لازم را داشته باشند مي توانند تا سقف 35 درصد فوق العاده ويژه كاركنان خود را افزايش دهند.
سلحشوري با بيان اينكه اين افزايش حقوق براساس رده و مسئوليتي است كه كاركنان دستگاههاي اجرايي برعهده دارند، افزود: برخي دستگاه ها در رده بندي خود، افزايش حقوق مديران كل 35 درصد و معاونين را 30 درصد تعيين كرده اند و اين نرخ رشد را براي رؤساي گروه 25 درصد، كارشناسان 20 درصد و نيروهاي خدماتي 10 درصد تخمين زده اند.

 

1717

رییس زندان اوین تغییر کرد

یوسفی، رییس پیشین زندان اوین مرداد ماه سال گذشته در زمان ریاست سهراب سلیمانی بر اداره‌کل زندان‌های استان تهران به‌عنوان رییس جدید زندان اوین منصوب شد که اکنون جای خود را به امیرحسین درویش داده است.

براساس این گزارش، امیرحسین درویش تا زمان انتصاب رییس جدید زندان اوین به عنوان سرپرست این زندان انتخاب شده است.

۴۷۴۷

رهبر انقلاب:سلامت قوه قضاییه عامل اصلی جلب رضایت مردم است/انقلابی‌گری برخلاف نظر برخی‌ها تندروی نیست

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضاییه، سلامت دستگاه قضا و تلاش مستمر برای جلب رضایت مردم را وظیفه مهم و هدف اساسی قوه قضاییه خواندند و با اشاره به نزدیک شدن روز جهانی قدس تأکید کردند: به فضل الهی روز جمعه، بار دیگر فریاد یکپارچه دفاع از مردم مظلوم فلسطین در سراسر ایران و دنیای اسلام بلند خواهد شد و امت اسلامی به فریضه مهم دفاع از مظلوم عمل خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی پایه‌گذار قوه قضاییه به عنوان مدیری خوش فکر، قاطع، مدبر و پیگیر، از زحمات و تلاشهای مسئولان عالی قضایی، مدیران و کارکنان قوه قضاییه صمیمانه تشکر کردند.

ایشان با تجلیل از رئیس قوه قضاییه به عنوان شخصیتی عالِم، فرزانه و جامع، گفتند: دستگاه قضایی از جهت وظایف ذاتی همچون نظارت بر اجرای قانون، و پیشگیری از جرم و همچنین از جهت حضور رئیس قوه قضاییه در شوراهای عالی و اصلی نظام و تأثیرگذاری در سیاستهای کلان، دارای اهمیت بسیار بالایی است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: به دلیل این اهمیت مثال زدنی، اقدامات و عملکرد قوه قضاییه همواره از حساسیت خاصی برخوردار بوده و همچنین این قوه هدف تهاجم ها و تبلیغات سوء زیادی قرار دارد.

ایشان خاطرنشان کردند: تبلیغات مغرضانه رسانه های بیگانه و تهاجم به قوه قضاییه، در دوره کنونی افزایش بیشتری پیدا کرده که دلیل آن مواضع انقلابی، ارزشی و صریح رئیس دستگاه قضایی و مسئولان عالی این قوه است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر جلب رضایت مردم به عنوان وظیفه ای اسلامی و هدفی مبنایی، «حفظ سلامت قوه قضاییه» را اصلی ترین عامل جلب رضایت مردم دانستند و تأکید کردند: باید در داخل قوه قضاییه با افراد متخلف و فاسد در همه استانها و شهرها، با جدیت و قاطعانه برخورد شود و این شیوه باید استمرار یابد.

ایشان خطاب به مسئولان دستگاه قضایی گفتند: سلامت قوه قضاییه را در درجه اول اهمیت قرار دهید و آن را یک کار اساسی بدانید.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی در خصوص برخورد با افراد خاطی در داخل دستگاه قضایی تأکید کردند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: معدود افرادی که در داخل قوه قضاییه مرتکب فساد و اقدامات خلاف می شوند، علاوه بر خیانت به مدیران و کارکنان خدوم و زحمتکش دستگاه قضایی، به مردم نیز ظلم می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای برنامه محوری و زمان بندی برای اجرای برنامه ها، پیشگیری از جرم و اصلاح قوانین را از دیگر الزامات اهمیت بسیار بالای قوه قضاییه و خروجی مطلوب این قوه برشمردند و با تأکید مجدد بر لزوم کاهش مجازات حبس گفتند: باید با استفاده از افراد صاحب نظر و کارشناسان مجرب، برای مجازات های جایگزین زندان برنامه ریزی و طراحی شود.

ایشان همچنین درخصوص موضوع پیشگیری از جرم خاطرنشان کردند: این موضوع بسیار مهم و فرا قوه ای است که نیازمند اندیشه، علم و تجربه است.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از کارهای بسیار ضروری در قوه قضاییه را، انعکاس خدمات این قوه و اطلاع رسانی آنها به مردم دانستند و افزودند: باید برای انعکاس حجم سنگین کارهایی که در دستگاه قضایی انجام می گیرد، از شیوه های جدید و جذاب اطلاع رسانی و تبلیغی استفاده شود.

رهبر انقلاب اسلامی آموزش جذاب مسائل عمومی حقوقی و قضایی به مردم را موجب کاهش مراجعه به دادگستری ها خواندند و به مسئولان قضایی توصیه کردند فراهم کردن زمینه استفاده مردم از مشورتهای قضایی ۲۴ ساعته را مورد توجه جدی قرار دهند.

ایشان، فعال تر شدن قوه قضاییه در پیگیری حقوقی قضایای بین المللی را ضروری دانستند و افزودند: پیگیری حقوق پایمال شده ملت ایران به علت تحریم ها، در دستور کار قضایی قرار گیرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به حکم دادگاههای امریکا برای دست اندازی به دارایی های ملت ایران به بهانه های واهی و اتهامات بی اساس، خاطرنشان کردند: تضییع حقوق ملت ایران به واسطه تحریم ها، واقعیتی است که باید در سطح جهانی پیگیری قضایی شود.

«پیگیری حقوق هزاران قربانی تروریسم در ایران»، «اقامه دعوا علیه دولتهایی که قاتلان این قربانیان را حمایت آشکار و پنهان می کنند» و «دفاع حقوقی از شخصیتهای مظلوم مسلمان در سراسر جهان» از دیگر مواردی بود که رهبر انقلاب به مسئولان قضایی توصیه کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای احیای حقوق بشر اسلامی را در سطح جهان، وظیفه دیگر دستگاه قضا خواندند و خاطرنشان کردند: حقوق بشری که غرب می گوید بر مبنای غلطی تنظیم شده و لازم است حقوق بشر اسلامی با پایه های متقن و عقلانی در افکار عمومی جهان و مجامع حقوقی تبیین و پیگیری شود.

ایشان اعلام رسمی «چشم بستن سازمان ملل بر جنایت جاری و کودک کشی در یمن را در ازای گرفتن پول از برخی کشورها»، باعث شرمندگی بشریت خواندند و افزودند: این رسوایی، ضد حقوق واقعی بشر است و باید در سطح جهان، روی آن کار حقوقی و قضایی کنیم.

رهبر انقلاب در پایان در نوعی جمع بندی از سخنانشان، تأکید کردند: قوه قضاییه باید صددرصد انقلابی باشد و انقلابی عمل کند.
ایشان خاطرنشان کردند: البته انقلابی گری بر خلاف نظر و تبلیغ برخی ها، تندروی نیست بلکه انقلابی گری یعنی «عادلانه، خردمندانه، دقیق، دلسوزانه، منصفانه، قاطعانه و بدون رودربایستی عمل کردن».

2929

یک نکته در ماجرای جدایی دو سرخپوش که همه را شوکه کرد

بی پرده و بی مقدمه بحث را آغاز می کنم. این بار نه از بازیکن گله دارم که از تیم رفته و نه از مدیران در خصوص نحوه قرارداد بستن سوال دارم. حرف امروز تنها راجع به این شخص است که چند مدتی است همبشه و همه جا کنار بازیکنان تیم دیده می شود.
او رفته رفته جایگاه بالاتری پیدا کرده تا این که امروز از او به عنوان دوست صمیمی و مشاور چندین بازیکن پرسپولیس یاد می شود . همانطور که از جریان رضاییان و طارمی فهمیدیم از مدیر برنامه هم به آن ها نزدیک است تا جایی که وکیل طارمی در تهران بود و بنابراخبار دریافتی طارمی که قرار بود بدون امضای قرارداد به تهران بازگردد او را در جریان عقد قرارداد نگذاشت تا مباد وکیلش او را منصرف کند.حال  پاشاکی این مشاور و دوست بازیکنان  اقداماتی انجام داده که با ایجاد حواشی مختلف آرامش را از پرسپولیس سلب کرده. گویا باشگاه پرسپولیس چند وقتی است او که بسیار به تیم نزدیک شده بود را از حضور در رختکن و زمین  اخراج کرده.
نکته عجیب این جاست که او بارها گفته یکی از اقوام علی کریمی است اما با پرس و جو که کردیم متوجه شدیم هیچ نسبتی با جادوگر ندارد.
این ها را گفتیم تا بدانید مهم ترین دلیل انتقال طارمی و رضاییان و ایجاد برخی حواشی علیه باشگاه بزرگ پرسپولیس از نگاه برخی مسوولان او و یک واسطه دیگر به نام فیضی بوده اند.
پ.ن: برای صدمین بار می گویم که او هیچ نسبتی با علی کریمی ندارد(محمد همتی)

 

251 41

آملی‌لاریجانی در دیدار رئیس و مسئولان قوه‌قضاییه با رهبر انقلاب: ورودی زندانها ۲۰درصد کاهش یافته است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه گزارشی از مهمترین اقدامات و فعالیتهای این قوه بیان کرد.

آیت الله آملی لاریجانی، حجم خدمات قوه قضائیه را گسترده خواند و در این خصوص به رسیدگی به بیش از ۱۴ میلیون پرونده به دادگستریها و شوراهای حل اختلاف و ارائه بیش از ۷۰ میلیون خدمات ثبتی در سال گذشته اشاره کرد.

رئیس قوه قضائیه، «تشدید نظارت بر عملکرد قضات و کارکنان» و «مبارزه جدی با فساد به منظور تأمین سلامت دستگاه قضایی» را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و افزود: «برخورد بدون ملاحظه و مقتدرانه با مفاسد اقتصادی» از جمله پرونده متهمان نفتی و رسیدگی به پرونده های معوقات کلان بانکی و «ایجاد امنیت اقتصادی برای تولید و سرمایه‌گذاری» از مهمترین سیاستها و اقدامات دستگاه قضا است.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی بر کاهش تعداد زندانیان گفت: در این خصوص دستورالعمل جامع و دقیقی تدوین شده است و به دنبال مجازاتهای جایگزین حبس هستیم و ورودی زندانها نیز ۲۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس قوه قضائیه همچنین به فعالیتهای انجام شده در خصوص «پیشگیری از جرم»، «برنامه‌محوری»، «تنقیح و اصلاح قوانین» اشاره کرد و کمبود بودجه و نیروی انسانی را از مشکلات قوه قضائیه دانست.

۴۷۴۷

آیت‌الله هاشمی:در اوج تلخی‌ شهادت برخی نمایندگان در سال 60،نواختن زنگ رسمیت جلسه مجلس چقدر شیرین بود

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، اکبر هاشمی رفسنجانی، صبح امروز در دیدار جمعی از اعضای تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر کشور و جمعی از فعالان کانون‌های فکری و هنری و همچنین کانون‌های نشریات دانشجویی، دانشجویان امروز دانشگاه‌های سراسر کشور را مدیران و مسئولان فردای جامعه دانست و گفت: ارزش کار دانشجویی، ورود به عرصه‌های پر هزینه با هدف تقویت پایه‌های نظام و حمایت از مردم است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سوابق پنجاه و چند ساله خویش در مبارزه و مسئولیت‌های مختلف نظام و آشنایی با اقشار مختلف، اظهار داشت: جوانانی که در زمان دانشجویی، در کنار تحصیل، با نگاهی منصفانه، مسایل سیاسی را تجزیه و تحلیل می‌کنند، بعدها مسئولان موفق کشور می‌شوند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به نگرانی چند تن از دانشجویان که به خاطر ایجاد محدودیت‌ها در فعالیت‌های آنان در سال‌های گذشته، ابراز گلایه کرده بودند، خاطرنشان کرد: از محدودیت‌ها خسته نشوید که «افضل الاعمال احمزها».

وی با بیان این جمله که «منافقین در همه‌ تاریخ اسلام حضور داشتند»، به اقدامات منافقین در شهادت ائمه جمعه اشاره کرد و افزود: به خاطر انحرافات فکری کارشان به جایی رسید که زمانی ستون پنجم ارتش بعث برای مقابله با مردم ایران بودند و الان نیز در خدمت اهداف صهیونیست‌ها هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی تاریخی از روند شکل‌گیری منافقین در سال‌های مبارزه و انحراف تدریجی آنان تا محو شدن در افکار التقاطی کمونیست‌ها، به مقطع پس از پیروزی انقلاب به ویژه مقطع ایام فاجعه هفتم تیر اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی مردم به خاطر افکار انحرافی آنان را پس زدند، به فکر انتقام افتادند که به فاصله‌ی دو سه ماه در سال‌های اول انقلاب بسیاری از شخصیت‌های ارزنده انقلاب را شهید کردند و در سال 60، ابتدا آیت‌الله خامنه‌ای را ترور کردند که خدا ایشان را برای آینده نظام حفظ کرد، سپس دفتر حزب جمهوری اسلامی را با 72 مسئول از قوای سه گانه منفجر کردند که هدفشان سقوط انقلاب بود و در سومین حرکت منافقانه رئیس جمهور و نخست وزیر ما را به شهادت رساندند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با یادآوری روزهای سخت تیرماه 60 ، گفت: پس از شهادت 72 نفر برای رسمیت بخشیدن به جلسات مجلس شورای اسلامی، مجبور بودیم نمایندگان مجروح را با تخت‌های بیمارستانی به مجلس بیاوریم و یادم می‌آید در اوج تلخی‌های آن روزها، نواختن زنگ رسمیت جلسه مجلس چقدر شیرین بود!

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه صحبت‌های خود با توصیه دانشجویان به فراگیری علم و دانش، جغرافیای سیاسی ایران، منابع غنی، نیروهای تحصیل‌کرده فراوان، استعدادهای درخشان، وفاداری مردم به کشور و بالاتر از همه مکتب اهل بیت(ع) را امتیازات ایران برای الگو شدن در دنیا و جهان اسلام خواند و خطاب به جوانان دانشجو، خاطرنشان کرد: شما نسل جوان، خود را برای مسئولیت‌های مهم آماده کنید و یادتان باشد که مردمی بودن و با مردم بودن را فراموش نکنید.

وی با اشاره به اوضاع نگران کننده‌ مسلمانان در کشورهای افغانستان، پاکستان، یمن، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، مصر، لیبی و تونس، امنیت پایدار ایران در منطقه‌ آلوده به آتش و خون را نتیجه اتکای نظام به مردم دانست و افزود: در تشکل‌ها با تکیه بر نظرات دانشجویان، تمرین دموکراسی و مردم سالاری کنید تا فردا در جامعه نیز از این شیوه‌ ستودنی که پایه‌گذار آن در تاریخ معاصر ایران، امام راحل(ره) بودند، استفاده کنید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح برنامه‌های دشمنان اسلام از صدر تا کنون، به اهداف جعل رژیم صهیونیستی در منطقه‌ خاورمیانه اشاره کرد و با یادآوری اهمیت حضور در مراسم راهپیمایی جمعه آخر ماه رمضان برای قدس، اظهار داشت: اگر مسلمانان به جای درگیری‌های قومی و مذهبی و کشتار همدیگر، به حمایت از فلسطین می‌پرداختند، شاهد زندگی سخت آوارگان و زندانی‌های مبارزان و جنایات ضدّ بشری صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی‌، مخصوصاً غزه نبودیم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری حساسیت‌های امام نسبت به اسرائیل و ابتکار انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، خاطرنشان کرد: مسلمانان عالم و به ویژه ایرانیان در تمام این سال‌ها ثابت کردند که روز قدس از آرمان‌های ملت فلسطین و قداست اسلامی مسجد الاقصی حمایت می‌کنند و امسال نیز با حضور شکوهمند خویش در راه‌پیمایی به غاصبان یادآوری می‌کنند که دفاع از آرمان‌های فلسطین مشمول زمان و فراموشی نخواهد شد.

2929

واکنش چاوشی به انتقاد هوادارانش،گرد و خاک پرسپولیسی‌ها در شبکه‌های اجتماعی و بقیه اخبار پرکلیک

محسن چاوشی لحظاتی از آهنگ جدیدش را در صفحه شخصی‌اش
قرار داده بود اما با انتقاد تعدادی از طرفدارانش روبرو شد که خواستار این شده بودند
که چاوشی از ترانه‌های امروزی استفاده کند. اینجا را ببینید.

 مهر نوشت:
ملیحه نیکجومند با نام هنری شیده رحمانی هنرمند قدیمی و بازیگر سینما و تلوزیون بر
اثر سانحه در بیمارستان بستری و از ناحیه سر و صورت به شدت آسیب دیده است. اینجا را ببینید.

سیاست

ایرنا نوشت: به دنبال اظهارات رییس سازمان بازرسی کل کشور درخصوص اعمال
فشار در انتصاب مدیرعامل بانک رفاه و ارتباط آن با یکی از نزدیکان رییس
جمهوری، علی ربیعی روز سه شنبه تاکید کرد که اساسا انتصاب یا عزل مدیران
عامل بانکها دارای رویه و ضوابط خاصی است که با نظارت دستگاههای ناظر اعمال
و اجرا می شود.اینجا را ببینید.

«عده‌ای که در دست‌اندازی به بیت‌المال مسابقه می‌گذارند
و آلوده به سیاسی‌کاری هستند، نمی‌توانند مدعی پیروی از پیامبر باشند و دیگران را
تخطئه کنند.» اینجا را ببینید.

اقتصاد

در جریان معاملات روز
چهارشنبه قیمت دلار صعودی شد و انواع سکه روند قیمتی کاهشی داشتند. اینجا را ببینید.

به دنبال انفجارهای فرودگاه آتاتورک استانبول،تمام شرکت های
هواپیمایی پروازهای خود به مقصد استانبول را تا پیش از ظهر امروز لغو
کردند. اینجا را ببینید.

جامعه

ایران نوشت:زن جوان با
مراجعه به مطب پزشک وقتی فهمید دچار بیماری سرطان شده و مهلت چندانی برای ادامه
زندگی با شوهر و فرزندانش ندارد تصمیم گرفت پیش از مرگ برای شوهرش همسری انتخاب
کند تا سرپرستی دختر و پسرش را به یک هووی مهربان بسپارد. اما پس از یافتن زنی
برای شوهرش سرنوشت، ماجرای شگفت‌انگیزی را برایش رقم زد . اینجا را ببینید.

فارغ از
پیام های سیاسی، امنیتی و بین المللی این انفجار می تواند برای ترک ها شوک آور
باشد، تاثیر مستقیمی است که بر صنعت توریسم در این کشور می گذارد. اینجا را ببینید.

بین الملل

 واحد
مرکزی خبر نوشت: شبکه بی بی سی در خبری فوری به نقل از نخست وزیر ترکیه داعش را
مظنون حمله تروریستی در فرودگاه استانبول دانست. اینجا را ببینید.

سخنان رئیس‌جمهور سوریه در
مورد تبدیل حلب به قبرستان رژیم رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه نشان داد
مذاکرات سوریه تقریباً بدون آغاز شدن شکست خورده است.. اینجا را ببینید.

ورزش

جدایی همزمان طارمی و
رضاییان برای هواداران پرسپولیس گران تمام شده است. اینجا را ببینید.

میزان
نوشت: مدافع و مهاجم ملی‌پوش پیشین تیم فوتبال پرسپولیس به تیم ریزه‌اسپور ترکیه
پیوستند. اینجا را ببینید.

دانش

 کمبود
ویتامین دی با دریافت کمتر از ۶۰۰
واحد از این ویتامین در روز برای زنان و مردان مرتبط است و می‌تواند منجر به عوارض
بسیار جدی و حتی مرگ زودرس شود. اینجا را ببینید.

 عکس روز
نشنال جئوگرافیک به تصویری متفاوت از یک شیر اختصاص پیدا کرده است. شیری که در
پارک ملی حیات وحش ماسای مارا در کنیا مشغول کش و قوس در زیر ابرهایی در ارتفاع
پایین است. اینجا را ببینید.

 فناوری اطلاعات

مقاطعه‌کار امنیتی سابق
آژانس NSA به پوتین توصیه کرد تا قانون جدید ضبط مکالمات
تلفنی و پیامک کاربران روسیه را امضاء نکند. اینجا را ببینید.

دیتای جدید دریافتی از ناسا
منجر به شفاف‌تر شدن تصاویر سرویس تصویری گوگل ارث و گوگل مپ شد. اینجا را ببینید.

طنز و کاریکاتور

مرد مشهور به «بگم بگم» که
ابزار سیاسی‌اش افشاگری و یا ژست آن بود این روزها، سیاسیون را به اخلاق و عدم
افشاگری در مباحث سیاسی توصیه می کند. اینجا را ببینید.

در حاشیه خروج انگلیس از اتحادیه
اروپا و تحرکات برخی کشورهای دیگر عضو اتحادیه. اینجا را ببینید.

چند رسانه ای

 تصاویر
تکان‌دهنده که از دوربین‌های امنیتی فرودگاه آتاترک استانبول در ترکیه به دست آمده‌اند،
‌لحظه‌ای از حمله تروریستی به این فرودگاه را ثبت کرده‌اند که یکی از تروریست‌های
مسلح در حال دویدن در راهروهای فرودگاه به ضرب گلوله پلیس از پا در‌می‌آید و اسلحه‌اش
روی زمین می‌افتد. اینجا را ببینید.

گروه های امدادی از نخستین
ساعات حدود 150 مجروح حمله تروریستی فرودگاه اتاتورک ترکیه را به مراکز درمانی
انتقال دادند. اینجا را ببینید.

پربحث ترین ها

برخی ها معتقدند ،کاهش نرخ های سود سپرده بانکی به حداکثر 15 درصد در شرایط
کنونی نباید انجام می شد،چون نرخ سود تسهیلات 18 درصد تعیین شده است.اینجا را ببینید.

«عده‌ای که در دست‌اندازی به بیت‌المال مسابقه می‌گذارند و آلوده به
سیاسی‌کاری هستند، نمی‌توانند مدعی پیروی از پیامبر باشند و دیگران را
تخطئه کنند.» اینجا را ببینید.

محبوب ترین ها

میزان نوشت: مدافع و مهاجم ملی‌پوش پیشین تیم فوتبال پرسپولیس به تیم ریزه‌اسپور ترکیه پیوستند.اینجا را ببینید.

مهدی طارمی با پیوستن به ریزه اسپور، باعث خوشحالی هواداران استقلال شده است.اینجا را ببینید.

/212 17