پرداخت 97 درصدی صورت حساب های برق مصرفی دراستان سمنان

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین علی مهدی زاده بااشاره به این که درطی سال 95، این میزان 92.69 درصد بوده گفت: برای سال 96 شاهد رشد4.49 درصدی در بخش پرداخت صورت حساب های برق مصرفی بااستفاده از سامانه های الکترونیکی می باشیم.
وی بااشاره به بسترسازی نرم افزار بیلینگ به منظور صدور صورت حساب کنتورهای هوشمند به صورت قرائت از راه دور افزود: درسال گذشته بیش از هفت هزار و 630 انشعاب عادی و 129 انشعاب دیماندی به مشترکان واگذار شده است.
وی درادامه اضافه کرد: بیش از 27هزار رکورد خدمات پس از فروش شامل تعویض، اصلاح کارکرد، تغییرنام و تغییرتعرفه، از دیگر اقدامات شرکت در عرصه خدمات دهی به مشترکان محسوب می شود.
وی بااعلام این که عملیات صدور بیش از دومیلیون و 35هزار فقره قبض عادی و 155 هزار و 575 صورت حساب دیماندی به اتمام رسیده اظهارداشت: بیش از هشت هزار و 200فایل وصول الکترونیکی از سایت های شبکه بانکی کشور و اعمال آن درسیستم جامع خدمات مشترکین این شرکت دریافت گردیده است

 

46

سریال تاریخی پرطرفدار به تلویزیون بازگشت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجموعه تلویزیونی «سربداران» از هفته جاری روی آنتن شبکه افق می‌رود.

سربداران سریالی تاریخی است که بر اساس قیام سربداران خراسان به رهبری شیخ حسن جوری علیه استیلای مغول در سال ۱۳۶۲ تولید شده است. گوشه‌هایی از این فیلم هم مربوط به رهبری پیشین شیخ خلیفه مازندرانی مؤسس این جنبش است.

کارگردان این مجموعه محمدعلی نجفی بوده و کیهان رهگذار نویسندگی و مشاور کارگردانی آن را بر عهده داشته‌ است.

تصویربرداری این سریال تلویزیونی از شهریور ماه ۱۳۶۰ آغاز و تا ۳ آبان ۱۳۶۲ ادامه داشت.

امین تارخ، سوسن تسلیمی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، فیروز بهجت محمدی، جمشید لایق، افسانه بایگان، محمد ابهری، عنایت الله بخشی، جهانگیر صمیمی فرد، سعید اویسی، فتحعلی اویسی، حسین محجوب، اسماعیل محرابی، محمدعلی ساربان، بهروز بقایی، آتش تقی پور، حسین محب اهری، حسین خانی بیک، محمدرضا عالی پیام، اصغر ضرابی، پرویز شاهین خو و ولی الله مومنی از جمله بازیگران این سریال تاریخی هستند.

موسیقی متن «سربداران» را هم فرهاد فخرالدینی ساخته است.

این سریال تاریخی در ۱۸ قسمت از هفته جاری، شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه افق می رود و پنجشنبه شب ها نیز خلاصه‌ای از قسمت های هفته جاری پخش خواهد شد.

زمان پخش سریال «سربداران» ساعت ۲۳:۳۰ است و تکرار آن هم سات های ۶:۰۰ و ۹:۳۰ روز بعد روی آنتن می رود.

57241

در نشست ۳ساعته سران قوا چه گذشت؟

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی در پایان این نشست که حدود سه ساعت به طول انجامید، با حضور در جمع خبرنگاران، ضمن تشریح محورهای مورد بحث سران و مسوولان سه قوه، این جلسه و مسایل مطروحه در آن را بسیار ارزشمند و مفید توصیف کرد و گفت: این جلسه در آغاز سال جدید هم‌فکری بسیار خوبی بود و در آن همه مشکلات و مسایل مورد نیاز و مطالبات مردم مورد بحث قرار گرفت. در این جلسه نمایندگان محترم مجلس و روسای قوا صحبت کردند و بسیار مهم بود که همه همفکر و هم‌نظر بودیم.

روحانی خاطرنشان کرد: امسال به خاطر کمبود نزولات آسمانی، کشور با مشکلاتی مثل مسأله کم‌آبی مواجه است که در این جلسه راجع به آن بحث شد. درباره مسایل و مشکلات منطقه و موضوعاتی همچون برجام که ممکن است بدعهدی‌هایی در خصوص آن انجام بگیرد، صحبت شد که برای همه اینها باید برنامه لازم را داشته باشیم.

رییس جمهور اضافه کرد: دولت در این جلسه نظرات خودش را به نمایندگان مجلس و مسئولان عالی‌رتبه قضایی ارایه کرد که برای مسأله آب، کارگروهی تشکیل دادیم که به طور منظم تصمیماتی که در این زمینه اتخاذ می کند را اطلاع‌رسانی خواهد کرد و در زمینه مسایل اقتصادی هم دولت تصمیمات خوبی اتخاذ کرده است.

 روحانی با بیان اینکه دولت در مسأله ارز، پیش‌قدم شد که اگر احیاناً با مشکلی روبرو شویم، پیشاپیش این مسأله را پیش‌بینی و برنامه ریزی کرده باشیم، تصریح کرد: مردم عزیز، کاملاً ‌مطمئن باشند از لحاظ نیاز ارزی مردم در واردات و در زمینه خدماتی که مردم نیاز به ارز دارند، دولت ارز لازم را در اختیار دارد و در اختیار مردم خواهد گذاشت.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این شرایط شرایط جدیدی است؛ در بعضی از امور نیاز به آیین‌نامه‌هایی داریم که در این راستا جلسات تشکیل و آیین‌نامه‌ها ابلاغ می‌شود.

روحانی با تاکید بر اینکه مردم نباید هیچ‌ گونه نگرانی در این زمینه داشته باشند، افزود: مردم ما مطمئن باشند امسال، سالی است که دولت در زمینه اشتغال، قدم‌های بسیار بهتری برخواهد داشت. میزان اشتغال خالص در سال گذشته 790 هزار شغل بود و امسال انشاءالله شرایط بهتری خواهیم داشت و در زمینه سرمایه‌گذاری تلاش خواهیم کرد تا امسال در بخش مسکن سرمایه‌ گذاری خوبی انجام بگیرد.

 روحانی خاطرنشان کرد: با طرحی که دولت برای بازآفرینی شهرها دنبال می‌کند، قدم بسیار خوبی در زمینه مسکن و سرمایه‌گذاری در این بخش برداشته خواهد شد که در زمینه اشتغال هم بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس جمهور افزود: همچنین دولت امسال در زمینه محیط زیست نیز قدم‌های خوبی برداشته و مردم شاهد آثار آن خواهند بود که یکی از آنها مسأله نوسازی خودروهای فرسوده است که با سرعت بیشتری هم امسال و سال‌های آینده انجام می‌گیرد تا بتوانیم حمل و نقل را در شرایط مطلوبی قرار دهیم و با نوسازی کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و کامیونت‌ها شرایط بهتری در محیط زیست ایجاد شود.

روحانی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در زمینه مقابله با ریزگردها تصمیم خوبی در بودجه اتخاذ کرده و آن تصمیم را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد و شاهد شرایط بهتری در محیط زیست در سال جاری خواهیم بود.

رئیس جمهور راه موفقیت در همه امور را همفکری و هماهنگی بین قوای سه گانه برشمرد و گفت: یکی از نکاتی که امروز هر سه قوه بر آن تأکید داشتند، مسأله امنیت سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌گذاری و رفع موانع در این بخش بود و این تصمیم قاطع دولت، مجلس و قوه قضائیه است که موانع سرمایه‌گذاری و تولید را رفع کنند.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی: همه مشکلات کشور با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی قوی قابل حل است

آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه در نشست خبری سران قوا، اظهار کرد: در این جلسه درباره ضرورت همدلی و وحدت بین قوا در حل مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند، بحث‌هایی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین چالش کشور مسائل اقتصادی است، ادامه داد: این مشکل با همدلی و تفاهم بین قوا و همچنین تفاهم و همدلی بین حاکمیت و مردم حل می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه بزرگترین مسئله حل مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است، تصریح کرد: قوه قضائیه در بحث امنیت اقتصادی در صحنه خواهد بود و با همکاری دولت و مجلس طرح‌هایی را برای این مسئله ارائه خواهد کرد. با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی قوی و بااستعداد و حضور گسترده مردم بصیر در صحنه، همه مشکلات قابل حل است.

وی با تاکید بر ضرورت همدلی و وفاق برای حل مشکلات کشور، خاطرنشان کرد: این جلسات قدم‌های بسیار موثری برای حل مشکلات هستند.

لاریجانی: جلسه مشترک قوا در شرایط حساس کشور، اقدام خوبی بود

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از قوه مجریه و قوه قضائیه برای قبول دعوت مجلس، اظهار کرد: اینکه همه امنای کشور در این شرایط حساس در این جلسه حضور داشتند، اقدام خوبی بود.

وی با اشاره به اینکه مسائل حساس و مهم کشور در این جلسه مورد بحث قرار گرفت، ادامه داد: نگاه‌ها برای حل مشکلات به هم نزدیک است.

رئیس مجلس شورای با بیان اینکه سازوکار‌هایی برای پیگیری امور کشور در این جلسه مطرح شد، خاطرنشان کرد: این جلسه یک شروع خوب برای سال جدید با توجه به نکات مقام معظم رهبری برای تولید ملی بود.

27215

پیام ویژه وینفرد شفر به هواداران استقلال:حال کردید؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینفرد شفر بلافاصله بعد از بردن پیکان در ورزشگاه آزادی این برد را تقدیم هواداران کرد و نوشت: «باز تیم شخصیت بزرگش را نشان داد و امیدوارم طرفداران مان از آخرین بازی خانگی ما در لیگ لذت برده باشند. » او همچنین در پایان این برد را به هواداران شان تقدیم کرده و از حمایت های آنها تشکر کرده است.


41258

طعنه جالب پسر شفر به داور بازی استقلال و پیکان!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ساشا شفر، فرزند سرمربی استقلال و دستیار او بعد از پیروزی شیرین تیمش در بازی با فولاد و باقی ماندن این تیم در کورس بر سر دومی لیگ برتر با ذوب آهن، با اشاره به اخراج یارشان در این بازی نوشته است، داور می تواند دو یا سه یار از ما اخراج کند اما استقلال با میلیون ها هوادارش برای پیروزی می رود. او برای این نوشته عکسی از تابلوی نتیجه نهایی بازی روی اسکوربورد آزادی را منتشر کرده است.

 

استقلال پیکان را در دقایق پایانی 3 بر 2 شکست داد و همچنان شانه به شانه ذوب آهن برای دومی پیش می رود.

4141

پیام‌رسانهای داخلی را دچار مرگ زودرس نکنیم

حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، مهمترین شعار مسئولان در هفته های گذشته بوده؛ اما پرسروصداترین بخش این سیاست حمایتی، تخریب گسترده و بعضا کودکانه تلگرام در رادیو و تلویزیون و برخی رسانه ها است. هدف اصلی نیز ترساندن مردم از تلگرام، کوچ دادن آنها به پیام‌رسان‌های داخلی و در ادامه محدود و سپس مسدود کردن تلگرام در کشور بوده و هست.
آیا مسدود کردن تلگرام، به نفع پیام‌رسان‌های داخلی است؟ این سوالی است که اغلب سیاستگذاران فرهنگی و رسانه ای ما از دادن پاسخ درست به آن عاجزند.
فقط کافی است بدانید در زمان اعتراضات دیماه 96، هنگامی که تلگرام فیلتر شد، بخشی از مدیران پیام‌رسان‌های داخلی با فیلتر تلگرام مخالف بودند. این مخالفت لزوما نه بخاطر مخالفت آنها با سیاست‌های فیلترینگ در کشور بلکه تنها به این دلیل بود که در آن مقطع هیچ پیام‌رسان داخلی آمادگی جذب میلیونها ایرانی را نداشت و در صورت ادامه فیلترینگ، بزرگترین بازنده آن پیام‌رسان‌های داخلی بودند.
با گذشت سه ماه، اوضاع همچنان مثل سابق است. باوجود پیشرفتهای فنی و بهبود شرایط برخی پیام‌رسان‌ها، اکنون نیز هیچکدام توانایی جذب 40 میلیون کاربر تلگرام که خیر، 5 و 10 میلیون کاربر را نیز ندارند.
با این توصیف، محدود کردن تلگرام نه تنها کمکی به پیام‌رسان‌های داخلی نیست که بزرگترین ضربه به آنهاست. آنچه در حال حاضر در دستور کار سیاستگذاران فرهنگی و رسانه ای کشور است، ضایع کردن پیام‌رسان های داخلی نزد کاربرانی است که در صورت انسداد تلگرام به آنها مراجعه اما با سرخوردگی، عطای استفاده از محصول داخلی را به لقایش خواهند بخشید.
ایکاش مسئولان ما می‌فهمیدند کار رسانه ای و فرهنگی همانند ساخت یک جاده یا پارک در شرق تهران نیست که بتوان با «حرکتی جهادی»، یکماهه آن را افتتاح کرد! ایکاش سیاستگذاران فرهنگی ما درک می کردند که کار جهادی در حوزه فرهنگ و رسانه جواب نمی دهد. ایکاش می فهمیدیم هیچ استارت آپ موفق، هیچ اپلیکیشن یا پیام رسان موفق در دنیا با
عجله، کار هیاتی و دوپینگ دولتی به جایی نرسیده و هرچه بوده حاصل خلاقیت، نبوغ و تلاش صاحبان جوان آنها در بخش خصوصی و بدون کمک و ضرب و زور دولت بوده است.
ایکاش یکی، این را به مقامات مسئول گوشزد می‌کرد.

اظهارنظر تازۀ مکرون دربارۀ برجام

رئيس جمهور فرانسه روز يکشنبه در مصاحبه با فاکس نيوز اعلام کرد توافق هسته‌اي سال 2015 که برنامه‌هاي هسته‌اي ايران را محدود کرد، نواقصي دارد اما با اين وجود، چه گزينه‌ بهتري براي اين توافق وجود دارد.
پيش از اين ترامپ وعده داده بود اگر آمريکا و کشورهاي اروپايي به توافقي براي اصلاح نواقص جدي توافق هسته‌اي ايران اقدام نکنند، از اين توافق خارج خواهد شد.

در همین حال شبکه تلویزیونی فرانس 24 روز یکشنبه گزارش داد: رئیس جمهوری فرانسه در حالی فردا (دوشنبه) راهی آمریکا می شود که گفت وگو با همتای امریکایی خود درباره توافق هسته ای (برجام) با ایران مهمترین هدف وی در این سفر است.
در این گزارش آمده است: «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه به منظور گفت وگو با «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود درباره توافق هسته ای با ایران، پیمان آب و هوایی پاریس و مبارزه با تروریسم عازم واشنگتن می شود.

این سفر رسمی سه روز طول خواهد کشید. گرچه هنوز بیانیه ای درباره این سفر صادر نشده اما توافق هسته ای ایران مهمترین هدف آن اعلام شده است.

در همین ارتباط، یک دیپلمات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت: هنوز مذاکرات آمریکا با کشورهای اروپایی برای بررسی نگرانی های واشنگتن در خصوص توافق هسته ای ایران پایان نیافته است.

وی خاطر نشان کرد: اروپایی ها به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان با جدیت در حال بررسی برخی از مهم ترین یا آشکارترین نگرانی های ما در خصوص برنامه موشک های بالستیک ایران هستند مانند بندی که مربوط به پایان محدودیت های 10 ساله بر برنامه هسته ای ایران است.

وی اضافه کرد: در دیدار ترامپ و مکرون دو طرف همچنین در خصوص مسائل دیگر از جمله حمله اخیر نظامی مشترک به سوریه گفت و گو خواهند کرد.

دونالد ترامپ پیش تر هشدار داده بود در صورت عدم تغییر یا اصلاح در برخی از بندهای توافق هسته ای کشورهای غربی با ایران از این توافق خارج می شود.

این در حالی است که کشورهای اروپایی مخالف خروج از توافق هسته ای یا تغییر در بندهای این توافق هستند.

49311

درخشش غیرمعمول آسمان، همین شب‌ها، یهویی!/ عکس

به گزارش خبرآنلاین، حوالی ساعت ۲۳:۵۰ روز ۱۹ آوریل به وقت جهانی، مقارن با ساعت ۴:۲۰ بامداد ۳۱ فروردین ۱۳۹۷، موج‌ضربه‌ای میان‌سیاره‌ای به میدان مغناطیسی زمین برخورد کرد، چگالی باد خورشیدی گذران از کنار زمین برای اندک‌زمانی به ۴ برابر افزایش یافت و شکافی در میدان مغناطیسی زمین باز شد. توفان ژئومغناطیسی حاصل که از شدت G2 دسته‌بندی شد، شفق‌هایی با رنگ‌هایی غیرمعمول در آسمان به راه انداخت که تا دیشب هم ادامه داشت.

شفق‌هایی که در آسمان نواحی قطبی شمالی دیده شدند، به رنگ آبی الکتریکی بودند و در شفق‌های قطبی نیم‌کره‌ی جنوبی، رنگ سرخ بیشتر خودنمایی می‌کرد. این در شرایطی است که معمولا رنگ‌های سبز و ارغوانی بیش از دیگر رنگ‌ها در شفق‌های قطبی دیده می‌شوند. رنگ سبز از تابش اکسیژن برانگیخته و رنگ ارغوانی از تابش نیتروژن برانگیخته حاصل می‌شود.

تصویر زیر را «مت ملنایک»، خلبان پرواز ادمونتون به تورنتو در آن شب ثبت کرده است، زمانی که هواپیما در ارتفاع ۳۹ هزار پا (۱۳ کیلومتری) از سطح زمین پرواز می‌کرد. همان‌طور که می‌بینید، شفق‌هایی با رنگ آبی، آسمان را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند. این تابش نادر طی توفان‌های ژئومغناطیسی شدید دیده می‌شود، زمانی‌که ذرات پرانرژی به یون‌های مثبت مولکول نیتروژن (N2+) که در مرزهای فوقانی جو زمین پراکنده‌اند، برخورد می‌کنند و آن‌ها را به تابش وامی‌دارند. (برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید)

اما در آن‌سوی کره‌ی زمین، ساکنان نیم‌کره‌ی جنوبی شاهد نمایش دیگری بودند. ساکنان تاسمانی و نیوزیلند شفق‌هایی را به نظاره نشستند که رنگ سرخ در آن‌ها خودنمایی می‌کرد و این درحالی است که پژوهشگران مستقر در جنوبگان، شفق‌هایی با رنگ سبز خالص دیدند. تصویر زیر را «پیتر سایرس» از شفق‌های سرخ، زرد و سبز در تاسمانی ثبت کرده است. (برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید.)

چرا چنین اختلاف رنگی بین شفق‌های قطبی شمالی و جنوبی شکل گرفته است؟ در شفق قطبی شمالی، مولکول‌های نیتروژن یونیزه فراوانی بیشتری داشتند؛ درحالی‌که در شفق قطبی جنوبی، مولکول‌های اکسیژن غلبه داشتند. در شرایطی که اکسیژن و نیتروژن هر دو در جو زمین به‌وفور یافت می‌شوند، کسی نمی‌داند که چرا چنین تفاوتی در نواحی مختلف زمین دیده می‌شود.

حال که با راز زیبا و سربه‌مهر جو زمین آشنا شدید، بد نیست از «موج‌ضربه‌ی میان‌سیاره‌ای» بیشتر بدانیم. این پدیده که «موج ضربه‌ای میان‌سیاره‌ای» هم نامیده می‌شود، اختلالی مافوق‌صوت در مواد گازی باد خورشیدی است. انرژی این امواج معمولا از فوران‌های ماده‌ی تاج خورشیدی (CME) انرژی می‌گیرد.

۵۴۵۴

جزییات تازه از تیراندازی نزدیک کاخ ملک سلمان

رای الیوم در مطلبی با اشاره به حادثه تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی عربستان آورده است: یکی از شهروندان سعودی اقدام به ثبت حادثه ای که در نزدیکی منزلشان واقع در محله الخزامی در ریاض رخ داد کرد. محله مذکور به صحنه جنگ تبدیل شد اما چهره های درگیرشوندگان مشخص نبود و فقط صدای تیراندازی گسترده شنیده می شد. رعب و وحشت حاکم شده بود.

این رسانه می نویسد: محله الخزامی از این رو اهمیت پیدا کرد و به صدر عناوین اخبار آمد که کاخ پادشاهی در آن قرار داد. اخباری از قبیل حضور ملک سلمان و حتی محمد بن سلمان در کاخ و اینکه بن سلمان هدف سوء قصد قرار گرفته یا کودتایی از سوی افسران وابسته به شاهزاده معزول محمد بن نایف رخ داده است، وجود داشت. برخی روایات نیز از اختلاف میان فرزندان ملک سلمان در آن شب حکایت داشت که به تیراندازی منجر شده است و صدایی شنیده شد که ساکنان نزدیک کاخ را وحشت زده کرد.

رای الیوم نوشت: روایت رسمی از حضور هواپیمای تفریحی کنترل از راه دور که هدف قرار گرفته حکایت دارد و اینکه مقامات سعودی حضور ملک سلمان در کاخ در آن زمان را تکذیب کردند اما اخباری حکایت از آن داشت که وی را از کاخ خارج کرده اند و به سوی پایگاه نظامی برای حمایت برده اند.

این رسانه آورده است: روایت رسمی برای بسیاری از فعالان و مخالفان قابل باور نیست زیرا یک هواپیمای تفریحی به این همه تیراندازی نیاز ندارد. صدای تیراندازی و پاسخ به آن شنیده شد؛ پس بنابراین این روایت هواپیما صحت ندارد و علامت سئوال درباره واقعیت ماجرا ایجاد می کند و درگیری میان طرفین را مورد تاکید قرار می دهد خواه برای حمایت بوده یا برای حمله.

رای الیوم می نویسد: برخی دیگر این حادثه را صحنه سازی برای فراهم آوردن مقدمات بازداشت های بعدی دانسته اند که محمد بن سلمان در حال آماده کردن شرایط به شکلی خشن تر است و دانه درشت های ردیف اول از سیاستمداران سابق را هدف قرار خواهد داد و بهانه هم دخالت آنها در این کودتا خواهد بود اما برخی ناظران دیگر این تحلیل را درست نمی دانند زیرا روایت رسمی در هواپیمای کنترل از راه دور خلاصه شده تا از حجم حادثه بکاهد و دستوراتی برای دریافت مجوز بکارگیری این هواپیماها داده شده است و دوما ناظران بعید می دانند که رهبران سعودی خودشان را مخمصه صحنه سازی بیاندازند تا به توان آنها برای کنترل امور در داخل و خارج شک شود و سوم اینکه بازداشت های قبلی بدون هیچ صحنه سازی انجام شد.

این رسانه نوشت: سعودی ها شب گذشته با حادثه بی سابقه ای روبرو شدند. برخی در شبکه های اجتماعی این حادثه را به حمله پهپادهای حوثی ها مرتبط کردند اما این در برابر گزینه های دیگر یعنی اختلافات سیاسی داخلی و تمایل به انتقام میان افراد خاندان حاکم، شانسی نداشت. تصمیمات بن سلمان خطری برای آل سعود در دراز مدت است و این از اخبار آغاز حادثه کاخ از سوی کاربران سعودی می توان دریافت و اینکه عامه در عربستان احساس می کنند که اوضاع در داخل خاندان سعودی با ثبات نیست.

رای الیوم در پایان نوشت: ما تلاش زیادی کردیم که با برخی روزنامه نگاران سعودی در داخل عربستان و برخی دیگر ارتباط برقراری کنیم اما یا مخالفت کردند یا همان روایت رسمی را بیان کردند.

49311